Sada je: 18 lis 2018 02:47.
Početna » Politika » Srbija » Kosmet

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 03 lip 2011 20:04 
Vrh  
Dačić reče da je podjela kosova jedino rješenje. A đe je bio do sada pitam ja vas?
Da li ga je neko pito: je li bre Taško Dačiću, zar nije tvoj gazda sve to skupa zaj... što se Albanci odvojiše?

Ako ne preduzmemo nešto, gubimo južnu pokrajinu! Rezolucija 1244 je prevara, poručuje zamenik premijera i lider SPS Ivica Dačić

:lach

Citat:
BEOGRAD - Poslednji je čas da nešto preduzmemo u vezi s Kosovom!
Zamenik premijera, ministar policije i lider SPS Ivica Dačić slikovito je juče pojasnio ranije iznet stav o podeli južne pokrajine.

- Mi smatramo da je dovoljno da se pozovemo na Ustav, da održimo neki skup, eventualno neku molitvu, guslarsko veče i da smo time rešili problem. Tako ćemo Kosovo sačuvati samo u pesmama - poručio je Dačić sa okruglog stola u agenciji Tanjug.

Iako su tema skupa, na kome je, osim Dačića, bio i Ivan Andrić iz LDP, Vlajko Senić iz G17 i Jelena Trivan iz DS, bile evrointegracije Srbije, najviše pažnje privuklo je pitanje podele južne pokrajine.

- Ako ne preduzmemo nešto, gubimo Kosovo! Iz dana u dan se nalazimo u nepovoljnijem položaju. Rezolucija 1244 je, ispostavilo se, prevara. Dok smo mi poštovali Ustav i međunarodno pravo, neke zemlje međunarodne zajednice su iza leđa Srbije priznale nezavisnost Kosova. Zato Albancima danas ne pada na pamet da pričaju o ovoj temi koju sam predložio - rekao je Dačić, uz opasku da ne insistira na tom predlogu, koji možda i nije najbolje rešenje.

- Neki kažu da treba čekati. Ne bih se složio s tim jer mislim da će biti kasno. Kažu mi da podela nije u interesu Srba. A šta jeste? Srbija ne može da im pomogne u ekstremnim situacijama, Srbija može samo da održi protestni skup. Zato je moje mišljenje, ali ne insistiram na tome već pričam kao čovek koji je rođen na Kosovu, u gradu u kome danas živi 18 Srba, da moramo da budemo svesni situacije u kojoj se nalazimo. Treba da se razgraničimo - dodao je on i naglasio da mu nije namera da krši Ustav.

To je trebalo gurati kada je Atisari krstario Balkanom, a ne sada kad je prošla baba sa gibanicu.

A i šta ima veze? Srbi su ionako konstitutivan narod na cijelom teritoriju Kosmeta. :shajk

Nebeski Srbin

Post Postano: 04 lip 2011 12:05 
Vrh  
.

Ivica Pačić je jedan obični seljačić i kao takav nema pravo da lomi nešto što nije njegov kolačić

Kosovo je južna srpska pokrajina i to ce biti zauvek, kolikogod se jahaci apokalipse i njihove vodonose iz Beograda i sire trudile da to promene!

A Ivica i Marica neka ideje Novog Svetskog Poretka sprovode u svojoj kuci, a nek se ostave srpske teritorije i medjunarodnog prava!

.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 10 srp 2011 01:37 
Vrh  
Ne možeš dijeliti ono što nemaš, a nisi u stanju natjerati onoga koji ima na podjelu.

Jedini način na koji bi Šiptari mogli pristati na nekakvu podjelu Kosova je da dobiju nešto zauzvrat, odnosno preševsku dolinu... To naravno uopće nije opcija za Srbiju.

Podjela nije realna i srpski političari bi trebali prestati potencirati tu ideju, jer samo štete poziciji Srbije kod onih zemalja koje još nisu priznale neovisnost Kosova.

Deputy

Post Postano: 11 srp 2011 07:47 
Vrh  
Corto Maltese je napisao/la:
Ne možeš dijeliti ono što nemaš, a nisi u stanju natjerati onoga koji ima na podjelu.

Jedini način na koji bi Šiptari mogli pristati na nekakvu podjelu Kosova je da dobiju nešto zauzvrat, odnosno preševsku dolinu... To naravno uopće nije opcija za Srbiju.

Podjela nije realna i srpski političari bi trebali prestati potencirati tu ideju, jer samo štete poziciji Srbije kod onih zemalja koje još nisu priznale neovisnost Kosova.

Albanci nemaju nikakvu kontrolu nad severom Kosova tako da sever Kosova i nemamo šta sa njima deliti. Kao što je priznato faktičko stanje kad je delimično i nelegalno priznata kvazi nezavisnost KiM, tako će biti priznato i faktičko stanje na severu Kosova ili RS.
Gubitak 12% srpske teritorije pod okupacijom NATO može nadoknaditi samo ujedinjenje RS sa maticom.
Ako Srbi kao najdominantniji narod na Balkanu ostani nezadovoljni, onda teško svima vama i neće dugo biti mira. Možda mira i bude, ali stabilnosti neće biti.
Hoćemo svoj deo, nećete da nas prevarite :lach

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 11 srp 2011 11:44 
Vrh  
Ali ima KFOR kontrolu... A znamo dobro kako se KFOR ponio 17.3. 2004.(čast izuzecima koji su štitili manastire i pomogli ljudima da izvuku živu glavu).

Ujedinjenje RS-a s maticom nije vjerojatno u bližoj budućnosti, s obzirom da zapad čvrsto stoji iza "suvereniteta i teritorijalnog integriteta" BiH. I zapad solidno kontrolira vlast u Srbiji, tako da neko veće nezadovoljstvo na valu kojeg bi Srbija izazvala probleme nema šanse... A pogledaj malo regiju, maltene svi su ušli u NATO... Da bi Srbija nešto zbiljno učinila po pitanju Kosmeta ili RS, mora čekati da se promijeni svjetski poredak, jer u ovom nema nikakve šanse.

Post Postano: 11 srp 2011 12:01 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:
Ako Srbi kao najdominantniji narod na Balkanu ostani nezadovoljni, onda teško svima vama i neće dugo biti mira. Možda mira i bude, ali stabilnosti neće biti.
Hoćemo svoj deo, nećete da nas prevarite :lach

Ništ od toga dragi Inplo, gubite i ovo kaj imate. :grin2

Post Postano: 11 srp 2011 12:07 
Vrh  
Corto Maltese je napisao/la:
Ali ima KFOR kontrolu... A znamo dobro kako se KFOR ponio 17.3. 2004.(čast izuzecima koji su štitili manastire i pomogli ljudima da izvuku živu glavu).

Ujedinjenje RS-a s maticom nije vjerojatno u bližoj budućnosti, s obzirom da zapad čvrsto stoji iza "suvereniteta i teritorijalnog integriteta" BiH. I zapad solidno kontrolira vlast u Srbiji, tako da neko veće nezadovoljstvo na valu kojeg bi Srbija izazvala probleme nema šanse... A pogledaj malo regiju, maltene svi su ušli u NATO... Da bi Srbija nešto zbiljno učinila po pitanju Kosmeta ili RS, mora čekati da se promijeni svjetski poredak, jer u ovom nema nikakve šanse.

Korto, ja sam šokiran. Postao si realan. :r Prije si govoril da još malo i Kosovo je opet tu. :bgg

Zanimljivo je pratiti razvoj događaja s Kosovom. Prije 4 godine su svi političari iz Srbije pričali o Kosovu kao dijelu Srbije, a sad bi se već zadovoljili jednim dijelom. Ne samo to nego je Srbija na par koraka od priznanja Kosova, ubrzo će priznati putovnice i osobne karte Kosova.

Post Postano: 11 srp 2011 12:11 
Vrh  
fora je da je zvanična Srbija odavno nezvanično priznala Kosovo, samo nitko ne smije to nama Srbima reć. točno se vidi kako traže načina da se to lakše proguta u narodu. kako je Njegoš rekao, čaša žuči ište čašu meda, smiješane najlakše se piju. Đoković sa titulom može bit dobra čaša meda. ili bar žličica. :cer

Deputy

Post Postano: 11 srp 2011 12:14 
Vrh  
Ono što Srbija radi kosovskim Albancima u ovom trenutku je krajnje nehumano. Oni tamo žive kao u getu. Imaju struje, vode, hrane i ostalih strateških potrebština samo onoliko koliko im Srbija dozvoli. Taj uticajan zapad bi sprečio getoizaciju KiM da može da je spreči. Po najavama, uskoro će kosovski Albanci sami sebi da nametnu sankcije ignorisanjem roba i usluga iz Srbije i značajno će pogoršati svoj život. To je njihova stvar.

Suverenitet i teritorijalni integritet BiH će trajati sve dok bude novca da se na silu održi prividna državnost i mir. Pa nisu oni tamo ratovali svako sa svakim zato da bi se sad ujedinjavali u unitarnu državu u kojoj će preglasavanjem jedni da ugnjetavaju druge. Kada evropska javnost bude prestala da oseća strah od čiste muslimanske države u sred Evrope, prestaće i potreba da se na silu organizuje život države koja je pukla po šavovima isto kao što je pukla SFRJ. BiH je SFRJ u malom, ali njoj nije dozvoljeno da se raspadne. Smešno...

Post Postano: 11 srp 2011 12:17 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:
Ono što Srbija radi kosovskim Albancima u ovom trenutku je krajnje nehumano. Oni tamo žive kao u getu. Imaju struje, vode, hrane i ostalih strateških potrebština samo onoliko koliko im Srbija dozvoli. Taj uticajan zapad bi sprečio getoizaciju KiM da može da je spreči. Po najavama, uskoro će kosovski Albanci sami sebi da nametnu sankcije ignorisanjem roba i usluga iz Srbije i značajno će pogoršati svoj život. To je njihova stvar.

nije baš sasvim tako, mislim, vjerojatno ima i toga, ali ono što sam ja vidjela je mnogo bolje nego što se misli. istina, bila samo u Prištini i Prizrenu, ali i prošla autom dobar dio.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 11 srp 2011 12:25 
Vrh  
Grunf je napisao/la:

To je bilo dok sam vjerovao da će ICJ presuditi pravedno glede legalnosti tog proglašenja neovisnosti Kosova... Nakon toga je i najvećem optimistu postalo jasno da je Kosovo i definitivno izgubljeno dok god postoji recentni svjetski poredak. A možda i nakon toga, jer je pitanje hoće li tada više uopće biti Srba tamo. Sve što Srbija može učiniti je pomoći tim ljudima dolje... Da se održe i da žive kao ljudi, a ne samo životare. I naravno ne priznati nikad neovisnost...

Deputy

Post Postano: 11 srp 2011 12:41 
Vrh  
Ma kakav normalan život!

Upisuju Srbe kao Albance

Albanizacija kosmetskih Srba u ličnim dokumentima koje izdaje Priština. Više od 10.000 Srba dokumentima "za lakši život" preimenovano u novu naciju:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... ao-Albance

Post Postano: 11 srp 2011 23:01 
Vrh  
Nema magicnog resenja za Kosovo, svako je za Srbe mnogo ili premnogo lose...

Moramo razmisljati sta mi sa tim Kosovom ustvari zelimo, nekakav maksimalisticki zahtev je - celo Kosovo, ako bi nekako moglo bez Albanaca... to ne moze, sansa za to je bila mozda pre 150 godina, kad se oslabadjala Srbija od Turaka, pa je mogla eventualno u to vreme da "pocisti" sve, sto tad nije bio veliki greh. Vec 1912 u balkanskim ratovima Srbi su na Kosovu docekali 2/3 Albanaca, zaveli teror, ali nije postojala sansa da se proteraju, ili nasele Srbi koji ce tada znacajno narusiti demografski balans.

Kosovo sa Albancima u punom obimu... to ne odgovara ni jednima ni drugima, Albanci nece ni da cuju, a Srbi koji su za varijantu - sve ili nista, moraju znati da to "sve" podrazumeva 2 miliona izrazito neprijateljski raspolozenih ljudi koji ne priznaju drzavu, niti ima sile da ih na to nateras... da je ostalo Kosovo u sastavu Srbije, to bi metastaziralo, i mnogo bi vise izgubili... zato NATO intervencija pored svih ocajnih implikacija ima jednu jedinu dobru - presekao je bilo kakvu mogucnost da daljim sirenjem Albanci nagrizaju unutrasnjost Srbije, Srbi su kompaktni na Severu Kosova, imamo problem sa demografijom Pcinjskog okruga oko Vranja, ali to sve moze da se resi, Albanci ne zele da zive u drzavi Srbiji, i ne postoji opasnost za dalje demografsko osvajanje.

Najblizi sam ideji podele Kosova, svestan sam da gubimo mnogo, ali barem cemo nesto dobiti... traziti za manastire i svetinje eksteritorijalnost, i preseci gordijev cvor. Problem je sto vise od pola Srba bi ostalo van severa, sa neizvesnom sudbinom u enklavama juzno od Ibra, Albanci u formulu podele ubacuju 3 opstine Juga Srbije...

Svako resenje ima ozbiljne manjkavosti, ali sam misljenja da i u veoma losim okolnostima trazimo i dobijemo sto je najvise moguce. Srbima u kosovskim enklavama nema buducnosti, samo to ne sme niko da im kaze, zao mi je tih ljudi, oni su najveci stradalnici idiotske politike... a ako ne resimo problem uskoro, polako cemo i Sever gubiti.

Realno, Srbima je Kosovo vazno psiholoski, ali malo ko tamo zeli da zivi, sve da im ponudis zlato i kadifu, vekovima pomeramo teziste ka severu i zapadu, priblizavamo se utrobi Evrope...Kosovo je ostalo kao simbol stradanja i velika opomena...

Post Postano: 12 srp 2011 10:44 
Vrh  
ja bi Srbima vratio Kosovo i to kompletno a uzeo Vojvodinu, RS a za Beograd bi se cjenkali.

pa ako je kriterij iz vremena kosovske bitke neka bude onda do kraja.

Post Postano: 12 srp 2011 11:47 
Vrh  
Inkvizitor je napisao/la:
ja bi Srbima vratio Kosovo i to kompletno a uzeo Vojvodinu, RS a za Beograd bi se cjenkali.

pa ako je kriterij iz vremena kosovske bitke neka bude onda do kraja.

Onda moras i Makedoniju da aneksiras, sve sa crvenim dzemperom Vasila Tupurkovskog :bgg

Post Postano: 12 srp 2011 12:02 
Vrh  
DzoniBG je napisao/la:

Onda moras i Makedoniju da aneksiras, sve sa crvenim dzemperom Vasila Tupurkovskog :bgg

Da, može i Maćedonija..

Post Postano: 12 srp 2011 12:16 
Vrh  

Da, može i Maćedonija..

I dalje nisi izbacio stav da su Srbi ukrali Hrvatima Bosnu, pogotovo zapadnu sa Banja Lukom...znam da te to boli...

Lako je sad da teras Srbe u Makedoniju, al kasno je, da nisu dosli u taj kraj, imali bi buhtlu umesto kiflaje :wink1

Sta sad da radimo...

Post Postano: 12 srp 2011 12:21 
Vrh  
Pa nema šta da boli kad je to povijesna činjenica..bolila ne bolila tako je.

to je povijesno hrvatski kraj kojeg su Srbi posredno oteli Hrvatima..preko turskih osvajanja i naseljavanja tamo.

šta sad da kažemo..nije bilo tako pa manje boli..

Post Postano: 12 srp 2011 12:22 
Vrh  
Pa nema šta da boli kad je to povijesna činjenica..bolila ne bolila tako je.

to je povijesno hrvatski kraj kojeg su Srbi posredno oteli Hrvatima..preko turskih osvajanja i naseljavanja tamo.

šta sad da kažemo..nije bilo tako pa manje boli..

Nije bas tako jednosmerno, svasta je tu bilo, mozemo na nekoj drugoj temi...

Post Postano: 12 srp 2011 12:28 
Vrh  
je, je tako je bilo , zapadno od rijeke Bosne do dolaska Turaka nema nijednog srpskog uveta.

možemo gdje hoćeš i kad hoćeš ali čemu..

ja sam davno rekao..nema mira između Srba i Hrvata dok granica ne bude rijeka Bosna..eto ustupka, nije Drina nego Bosna..i super.

ostalo su samo pauze.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.