Sada je: 19 tra 2018 12:23.
Početna » Politika » Srbija » Kosmet

Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 11 ruj 2012 08:14 
Vrh  
Чему онда медицински факултети и дугогодишње мукотрпне студије медицине, када хируршко знање може да се стекне на некаквом курсу у неком кокошињцу, после кога, полазници курса, могу комотно да раде,веома софистициране трансплантације, на којима би им позавидео и чувени Др.ДеБејки. Такав неки курсаџија би требало да, Векарићу и Вукчевићу, погледа главе и утврди да ли у њима има некаквог садржаја, или су им главе сличне кокосу, то јест празне.

:lach

Post Postano: 11 ruj 2012 08:19 
Vrh  
meni ovaj svedok uopste niej bio uverljiv

podjite samo od toga da se oepracija radi uzivo kad mogu nesrecniku da daju morfijum i smanje otpor i na miru rade svoj zlocin (tavih inekcija ima bar svaka ratna bolnica)
dalje onaj deo sa bajonetom sa kalasnjikova mi je ostao u secanju ko sto kaze vekaric lovacki metod_ to nije nikakva improvizacija to se ucilo u vosjci bajonet moze da sa futrolom sluzi za secenje bodljikave zice i sl (pod uslovom da je ostar)

sterilini uslovi i sterilni instrumenti?

pa izgled njegove majce (rts nije zatamnio taj deo)

i jos da dodam da uopste ne dovodim u pitanje da su nasi nasrecnici pobijeni i da su im uzimani organi

samo sumnjam u tuzilastvo i ovog svedoka i mislim da idu na ruku taciju
(Marko, 11. septembar 2012 00:09)

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 08:26 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Чему онда медицински факултети и дугогодишње мукотрпне студије медицине, када хируршко знање може да се стекне на некаквом курсу у неком кокошињцу, после кога, полазници курса, могу комотно да раде,веома софистициране трансплантације, на којима би им позавидео и чувени Др.ДеБејки. Такав неки курсаџија би требало да, Векарићу и Вукчевићу, погледа главе и утврди да ли у њима има некаквог садржаја, или су им главе сличне кокосу, то јест празне.

:lach

Prika, jesti ti svestan sta se sve radi i odvija u ratu i u kakvim prilikama ko to sve radi?
I ko sve i ubija a i operise s druge strane...neretko totalni amateri....negde u svrhu spasavanja zivota a negde kao sto vidimo u svrhu ubijanja i kriminalnog krvavog biznisa.
Sta mislis da je u ratu u svakoj prilici i na svakom mestu podrazumevajuce i obavezno prisustvo doktora hirurgije?
Uostalom on kaze da je uz njega bio i doktor koji je pratio i nadgledao njegov "rad"!
Tacnije asistirajuci su to zajedno obavili!

BTW
Ruzno je sto se smejes na takvu temu!

.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:27 
Vrh  
Doktor promatra, a momak koji prvi put vidi skalpel, operira i vadi srce?????? Pa ako je poenta svega toga zarada na prodaji ljudskih organa zašto bi tako osjetljiv zahvat bio povjeren neznalici? I najmanje oštećenje na srcu učinilo bi taj organ bezvrijednim. Uz to, tako se složene operacije odvijaju u hermetičkim uvjetima kako bi se izbjegla kontaminacija.

Drugo, taj momak, bivši pripadnik OVK-a, nije onda svjedok već počinilac zločina. Zašto bi on sam sebe osudio na 10 ili 20 godina zatvora?

Sve to podsjeća na državnu propagandu RTS-a iz 90-ih koji je optužio, nakon pada Vukovara, šeficu vukovarske bolnice dr. Vesnu Bosanac za trgovanje organima Srba.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:29 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
Ruzno je sto se smejes na takvu temu!

.

Smijem se komentaru, jer mi je smiješan.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:31 
Vrh  
Ovo je pametan Albanac:

Citat:
Kad bi ovo bio istina verujte mi da bi ja odmah promenio nacionalnost jer ne bi mogao da budem iste nacionalnosti sa ovakvim zivotinjama. Ne mogu da kazem da nije bilo trgovine organima jer ja to ne znam, ali ovo sto ovaj "svedok" kaze je stvarno smesno? Pa od kad to da se transplatacija vrsi posle odrzanog kursa i vrsi covek koji prvi put vidi skalper? Pa dajte molim vas pa ovo je neozbiljno. Pa ljudi, koliko ja znam dan danas na klinickom centru u Tirani i Pristini ne mogu da transplatisu srce a ovaj usred sume bez ni jednog dana skole uradio je to. Mislim da je ovo igra se emocijama nestalih ljudi po Srbiji.
(Albanac, 11. septembar 2012 01:38)

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 08:32 
Vrh  
meni ovaj svedok uopste niej bio uverljiv

podjite samo od toga da se oepracija radi uzivo kad mogu nesrecniku da daju morfijum i smanje otpor i na miru rade svoj zlocin (tavih inekcija ima bar svaka ratna bolnica)
dalje onaj deo sa bajonetom sa kalasnjikova mi je ostao u secanju ko sto kaze vekaric lovacki metod_ to nije nikakva improvizacija to se ucilo u vosjci bajonet moze da sa futrolom sluzi za secenje bodljikave zice i sl (pod uslovom da je ostar)

sterilini uslovi i sterilni instrumenti?

pa izgled njegove majce (rts nije zatamnio taj deo)

i jos da dodam da uopste ne dovodim u pitanje da su nasi nasrecnici pobijeni i da su im uzimani organi

samo sumnjam u tuzilastvo i ovog svedoka i mislim da idu na ruku taciju
(Marko, 11. septembar 2012 00:09)

Ama HALO USPAVANI ZOMBIJI !

Sta ce trositi morfijum koji im treba za njihove ranjenike, kad mogu coveka kao sto vidimo samim cinom klanja onesvestiti !!!
Dakle kao da su mu dali anesteziju, samim šokom i pragom boli su ga onesvestili !!!
Uostalom govorimo o KRIMINALNOM KRVAVOM Ratnom BIZNISU!
A ne o jebenoj Klinici Švarcvald !!!
I ko zna dal je to srce posle bilo i upotrebljivo to nikad necemo ni saznati, ali oni su to evidentno radili!

Ljudi su stvarno glupi ko kurac pa i ovaj "Marko"!
I treba svet da ode u 3 lepe materine sa takvima!

.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:39 
Vrh  
Evo još jedan pametan Albanac:

Citat:
Vuckovicu, Vekaricu ili ko god, etooo ja kao albanac sa Kosova apelujem na vas da ako je ova HOROR prica istinita, onda je vasa humana duznost da sve to dokazate, ne zbog politike Kosova-Srbija bla bla, nego zbog covecanstva...ako je ovo istina, ne sme se ucutkivati i proci nekaznjeno, ma ko god bio umesan...STRASNOOOO (ako je istina) !!!

ako je ova HOROR prica jos jedna u nizu vase propagadne, onda to vise nije propaganda niti politika nego bolest, i to neizleciva...!!!

HOCEMOOOO DOKAZEEEE, ovakve stvari ne smeju da se ostave tek tako, MORA da se zna ISTINA, i zlocinci (ako ih ima u ovom slucaju) da budu kaznjeni da bi sledece generacije mogle nekako da zive normalno

dokaze Vekaricu, dokaze i to svugdje, u UN, EU, Hag, Wasington, Moskva, Brisel, Pekin gde god hoces samo da se zna istina
(guri, 11. septembar 2012 02:11)

Post Postano: 11 ruj 2012 08:40 
Vrh  
nece njih vecito stititi eu i ameri, a mi cemo znati kako da ih castimo, veoma mucan tekst mengele je mala beba za ove izrode
(nenad, 11. septembar 2012 02:17)

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 08:44 
Vrh  
Ovo je pametan Albanac:

Pametan je ko qrac!

OVDE SE NE RADI O CELOKUPNOM PROCESU TRANSPLATACIJE !
VEC SE RADI O SAMOM PRVOM CINU DAKLE DA BUDEMO JASNIJI O KLANJU I VADJENJU SRCA!
I njegovom spremanju u led!
Znaci samo ponovno povezivanje za primaoca organa je obavljeno negde drugo u verovatno daleko boljim uslovima!
A dal je bilo i efikasno to se nikad ne zna ni kad se standardno radi !
Jer uvek postoji mogucnost da organizam odbaci tj ne prihvati transplantirani organ!

Dakle ovi ljudi su vadili organe, da, priuceno i u improvizovanim uslovima sto naravno ne znaci da je svaki organ "bio ispravan" na kraju puta!
Oni su jednostavno nastojali da sto je preciznije moguce naštancaju sto je vise moguce narucenih organa na crno trziste!

Pa neka je recimo taj odnos efikasnosti otetih organa bio 2/10 opet su racunali da ce nesto zaraditi!
A s obzirom da se radilo o otetim ljudima, nije ih bolio kurac da li treba da prezive ili budu ubijeni oni kojima otimaju organe!
Dakle jedna briga manje...

.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:48 
Vrh  
U tom periodu sam bio na Kosovu(sluzenje vojnog roka). Jednom od mojih drugara iz jedinice (koji je inace i sam sa Kosova) su pripadnici OVK kidnapovali rodjaka. On i cela familija su se raspitivali kod komsija Albanaca ne bi li nekako saznali njegovu sudbinu. Dobio je odgovor (od prijatelja Siptara) negde u jesen 1998. da mu se rodjak nalazi negde u Albaniji u nekom logoru i da ga tamo ceka vadjenje unutrasnjih organa. Nismo verovali u tu pricu, mislili smo da je laz i da zavaravaju. Mislili smo (Zasto da ga vode tamo kad su mogli odmah da ga ubiju). Trgovina organima nam nije pala na pamet. A sto se tice velikih sila ne bih da komentarisem, sve su to znali mnogo pre nas, ali se prave da ne vide. Danas Nobelovu nagradu dobijaju oni koji ubijaju!
(deki, 11. septembar 2012 04:42)

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 08:53 
Vrh  
A čuj ovog idiota:

Rizik sačuvanja života onoga kojemu vadiš srce. :facep

Pogresno se izrazio ali je ciljao na ono sto sam rekao u predhodnom postu!

Dakle ovde se nije imalo razloga voditi racuna o "donoru"
Pogotovo jer se u normalnim uslovima srce uzima od klinicki mrtve osobe uz saglasnost porodice.

Premda u slucaju srca je to dakle jasno!
Svako kome su oteli i izvadili srce je naravno okoncao u najgorim mukama kao i ovaj mladic!

Ali recimo i da nisu jedino srca vadili !!!

Imamo slucajeve i vadjenja bubrega, gde generalno u normalnim uslovima se podrazumeva da donor prezivi dajuci npr jedan bubreg, a u ovom slucaju ratnog zlocina nisu morali da vode racuna o tome da li ce covek kome vade bubreg peziveti!

Dakle klali su ljude i vadili sta im treba bukvalno po narudzbi sa crnog trzista! :puke
Pri tome naravno ih nije bolio kurac sta i kako ce se to odvijati po zrtvu "donora"

.

Post Postano: 11 ruj 2012 08:58 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

Pogresno se izrazio ali je ciljao na ono sto sam rekao u predhodnom postu!

Dakle ovde se nije imalo razloga voditi racuna o "donoru"
Pogotovo jer se u normalnim uslovima srce uzima od klinicki mrtve osobe uz saglasnost porodice.

Premda u slucaju srca je to dakle jasno!
Svako kome su oteli i izvadili srce je naravno okoncao u najgorim mukama kao i ovaj mladic!

Ali recimo i da nisu jedino srca vadili !!!

Imamo slucajeve i vadjenja bubrega, gde generalno u normalnim uslovima se podrazumeva da donor prezivi dajuci npr jedan bubreg, a u ovom slucaju ratnog zlocina nisu morali da vode racuna o tome da li ce covek kome vade bubreg peziveti!

Dakle klali su ljude i vadili sta im treba bukvalno po narudzbi sa crnog trzista! :puke
Pri tome naravno ih nije bolio kurac sta i kako ce se to odvijati po zrtvu "donora"

.

Ma, znam. A i onaj koji prima i njemu se vadi srce, ne?

Post Postano: 11 ruj 2012 09:00 
Vrh  
A vidi šta ovaj doktor kaže:

Ja sam doktor i samo jedno mogu da kazem; kamo lepe srece da je izvaditi srce tako jednostavno. Jos ovaj se otima a ti ga seces... pa posle se neko pita sto gubimo sve ove moderne medijske bitke.. Sto se bar malo ne potrudise..
(dr, 11. septembar 2012 08:09)

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 09:03 
Vrh  
U tom periodu sam bio na Kosovu(sluzenje vojnog roka). Jednom od mojih drugara iz jedinice (koji je inace i sam sa Kosova) su pripadnici OVK kidnapovali rodjaka. On i cela familija su se raspitivali kod komsija Albanaca ne bi li nekako saznali njegovu sudbinu. Dobio je odgovor (od prijatelja Siptara) negde u jesen 1998. da mu se rodjak nalazi negde u Albaniji u nekom logoru i da ga tamo ceka vadjenje unutrasnjih organa. Nismo verovali u tu pricu, mislili smo da je laz i da zavaravaju. Mislili smo (Zasto da ga vode tamo kad su mogli odmah da ga ubiju). Trgovina organima nam nije pala na pamet. A sto se tice velikih sila ne bih da komentarisem, sve su to znali mnogo pre nas, ali se prave da ne vide. Danas Nobelovu nagradu dobijaju oni koji ubijaju!
(deki, 11. septembar 2012 04:42)

To je to sto pricam!
I naravno nije tu Tači vrh ledenog brega!
On je takodje samo "priuceni skalpelista" na terenu, ako razumes sta hocu da kazem...

Stvari su mnogo crnje i dublje pa i dalje i od samog Tačija...
Jer postoje mnogo više medjunarodne zasticene glave koje se bave tim crnim horor biznisom...
Juce su bili na prostoru EX Yu, prekjuce u Iraku a danas ih eno u Siriji !
I kojima je naravno u interesu da se to zataska...

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 09:08 
Vrh  

Ma, znam. A i onaj koji prima i njemu se vadi srce, ne?

Pa naravno, njegovo osteceno iliti izrabano se uklanja i zamenjue se "novim".
I to je verovanto radjeno u sasvim povoljnijim uslovima i klinikama!
Jer jasno je da je te organe dobijala bogata zapadna klijentela!
Ja bih rekao cak i "oboleli laminati", ali da ne trolam sad s tom pricom...

S tim sto to sto je kako svedok kaze "zastava na avionu bila Turska"
Ne mora da znaci da je avion sa organima leteo bas u Tursku...
Pa to je covece medjunarodno zasticeno crno trziste, dakle mogao je i u Italiju da odleti i zavrsi posao i sl.
Sto je i verovatnije da se desavalo upravo!

.

Post Postano: 11 ruj 2012 09:11 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

Pa naravno, njegovo osteceno iliti izrabano se uklanja i zamenjue se "novim".
I to je verovanto radjeno u sasvim povoljnijim uslovima i klinikama!
Jer jasno je da je te organe dobijala bogata zapadna klijentela!
Ja bih rekao cak i "oboleli laminati", ali da ne trolam sad s tom pricom...

S tim sto to sto je kako svedok kaze "zastava na avionu bila Turska"
Ne mora da znaci da je avion sa organima leteo bas u Tursku...
Pa to je covece medjunarodno zasticeno crno trziste, dakle mogao je i u Italiju da odleti i zavrsi posao i sl.
Sto je i verovatnije da se desavalo upravo!

.

A mogao je otići i u Iran ili Rusiju, zar ne?

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 09:12 
Vrh  
A vidi šta ovaj doktor kaže:

Ja sam doktor i samo jedno mogu da kazem; kamo lepe srece da je izvaditi srce tako jednostavno. Jos ovaj se otima a ti ga seces... pa posle se neko pita sto gubimo sve ove moderne medijske bitke.. Sto se bar malo ne potrudise..
(dr, 11. septembar 2012 08:09)

Kao prvo sam Vekaric je rekao da ono sto smo culi je samo 1% od svedocenja!
Dakle zarad zastite svedoka nisu pustili 99% njegovog svedocenja!

Pustili su samo tih par delova, istina teskih, ali bas zato da bi probudili javnost ne toliko domacu koja je s tim vec upoznata, vec pre svega medjunarodnu koja nastoji zataskati slucaj!

JER PROSLO JE JEBENIH 13 GODINA OD TOG ZLOCINA A NIKO NIJE ODGOVARAO !!!
Jebeni NATO SUD U HAGU JE NARAVNO UKLONIO I ONO MALO DOKAZA STO SE PRIKUPILO u vezi s tim I O TOME JE PISALA I CARLA DEL PONTE!

.

Post Postano: 11 ruj 2012 09:20 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
JER PROSLO JE JEBENIH 13 GODINA OD TOG ZLOCINA A NIKO NIJE ODGOVARAO !!!
Jebeni NATO SUD U HAGU JE NARAVNO UKLONIO I ONO MALO DOKAZA STO SE PRIKUPILO u vezi s tim I O TOME JE PISALA I CARLA DEL PONTE!

.

A šta je uradio Koštunica po tom pitanju? On je bio dosta dugo na vlasti?

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 ruj 2012 09:21 
Vrh  

A mogao je otići i u Iran ili Rusiju, zar ne?

1) Klijentela je mogla biti sa svih krajeva sveta, dakle bogata laminatska elita da se razumemo!

2) Ali ta klijentela je morala doci negde blize "izvoru organa" kako bi joj bili isti presadjeni!

3) Ne blize zarad dozivljaja, vec zarad prirode transplatacije!

4) Jer postoji tacno odredjeni broj sati u okviru kojih se moze zavrsiti transplatacija u zavisnosti od vrste organa.
Mislim da je neka strana doktorka, koja se sinoc ukljucila u emisiju i koja se inace bori protiv ilegalne trgovine organima, rekla da se radi o nekih maximum 40 sati od trenutka vadjenja do trenutka ponovnog povezivanja organa. Opet u zavisnosti od organa i prirode transplatacije

5) Tako da su ti organi (koji su vadjeni otetim Srbima i ne samo Srbima vec i neposlusnim i nelojalnim Albancima i Romima a i zarobljenim i otetim ljudima sa raznih krajeva...ovo posebno imaj u vidu kad cujes da je neko nestao...ne bi me iznenadilo ni u slucaju Paravinje da je sta slicno odradio...), dakle ti organi su zavrsnu fazu transplatacije mogli imati samo u nabjlizim zemljama u okruzenju. Dakle Turska, Italija i sl u zavisnosti od toga gde vec postoje klinike koje su deo te mreze crnog trzista.

.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.