Sada je: 22 srp 2018 11:10.
Početna » Politika » Srbija » Kosmet

Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Deputy

Post Postano: 17 lip 2011 07:47 
Vrh  
Od 2000. godine porušeno ili oštećeno 150 pravoslavnih crkava i manastira na Kosovu i Metohiji u prisustvu snaga Kfora i političkih zvaničnika EU i UN.

Spisak uništenih i oštećenih hramova po opštinama:

PRIZREN - Sve prizrenske crkve i objekti Srpske pravoslavne crkve su uništeni između 17. i 18. marta. Narednih dana je bilo dodatnih napada, pljački i uništavanja.

Spaljeni su ili minirani:

Hram Bogorodice Ljeviške (14. vek), Hram Hrista Spasa (14. vek), Saborni hram svetog velikomučenika Georgija (1856. godine), Crkva svetog Nikolaja (Tutićeva crkva, 14. vek), Crkva svetog Nikolaja (Runovićeva crkva, 16. vek), Crkva svete Nedelje (naselje Potkaljaja, 14. vek, kasnije rekonstruisana), Crkva svetog Pantelejmona (14. vek, kasnije rekonstruisana), Crkva svetog Kozme i Damjana (14. vek, kasnije rekonstruisana), Crkva svete Nedelje u selu Živinjane kod Prizrena i Manastir svetih Arhangela (14. vek).

ORAHOVAC - Crkva svete Nedelje (1852. godine), zapaljena i uništena.

ĐAKOVICA - Crkva uspenja Presvete Bogorodice (16. do 19. vek), zapaljena, a potom sravnjena sa zemljom, Crkva svetog Lazara, potpuno uništena uključujući i okolno groblje, Crkva svetog Ilije kod Bistrazina, uništena.

SRBICA - Manastir Devič (15. vek) spaljen do temelja, a grobnica Svetog Joanikija Devičkog otvorena i oskrnavljena.

PEĆ - Crkva svetog Jovana Preteče (takozvani Mitropolijak sa parohijskim domom i svešteničkim stanovima), zapaljena, Crkva Presvete Bogorodice u Belom Polju kod Peći, zapaljena zajedno sa svim obnovljenim povratničkim kućama, Crkva svetog Preteče u Pećkoj Banji, zapaljena.

UROŠEVAC - Saborni hram cara Uroša, bačene granate, podmetnut požar, razoreno gradsko groblje, Crkva svetog Ilije, selo Nekodim, uništena zajedno sa lokalnim grobljem, Crkva svetog Petra i Pavla u Talinovcima, zapaljena i uništeno pravoslavno groblje, Crkva Presvete Bogorodice u selu Sovtović, uništena zajedno sa pravoslavnim grobljem.

KAMENICA - Crkva u Donjoj Slapašnici, kamenovana i porazbijana stakla na prozorima. Nekoliko okolnih srpskih kuća je demolirano.

ŠTIMLJE - Crkva svetog Arhangela Mihaila (1920. godine), zapaljena.

PRIŠTINA - Crkva svetog Nikole (19. vek), zapaljena uključujući i parohijski dom.

KOSOVO POLJE - Crkva svetog Nikole (1940. godine), zapaljena unutra i oskrnavljena, parohijski dom opljačkan, Crkva svete Katarine u Bresju pored Kosova Polja, provaljena, oskrnavljena i demolirana iznutra.

VUČITRN - Crkva svetog Ilije (19. vek), opljačkana i potpuno spaljena, Crkva u Prilužju, zapaljena.

OBILIĆ – Novosagrađena crkva u Obiliću, paljene automobilske gume u hramu.

KOSOVSKA MITROVICA - Crkva svetog Save, paljena dva puta zaredom.

PODUJEVO - Crkva svetog Andreja (1929. godine), uništena zajedno sa grobljem.

ISTOK - Crkva svetog Petra i Pavla oštećena u jakoj eksploziji, pravoslavni hram u selu Baja, oštećen u eksploziji.

VITINA - Crkva u Vitini teško ostećena granatama.

Deputy

Post Postano: 17 lip 2011 07:52 
Vrh  
PRIŠTINA - Najstariji srednjovekovni manastiri Srpske pravoslavne crkve na Kosovu ostaju i dalje pod obezbeđenjem Kfora, i na njih se ne odnosi promena režima čuvanja, koja se ovih dana sprovodi za deo pravoslavnih objekata na Kosovu, pre svega u regionu Prizrena, preneo je juče Tanjugu izvor blizak SPC.

- Manastire Visoki Dečani, Gračanica, Pećka patrijaršija, Gorioč, Zočište, Sveti arhangeli, Sokolica i Devič i dalje će čuvati vojnici Kfora. Pripadnike kosovske policije kao obezbeđenje dobijaju uglavnom novoobnovljene crkve i manastiri, od kojih je većina oštećena ili porušena 17. marta 2004. godine - naveo je izvor.

Kosovska policija započela je celodnevno nadgledanje i obezbeđivanje dela srpskih pravoslavnih crkava na Kosovu. Do sada je to bio posao privatnih agencija za obezbeđenje.

Nebeski Srbin

Post Postano: 17 lip 2011 09:59 
Vrh  
...

MUŠUTIŠTE: SLUŽENA PRVA LITURGIJA NAKON 12 GODINA
http://www.kurir-info.rs/vesti/musutist ... -95536.php

Citat:
MUŠUTIŠTE - U razrušenom manastiru Svete trojice iznad sela Mušutište, u opštini Suva Reka na Kosovu, u nedelju su monasi manastira Visoki Dečani Antonije i Petar služili svetu liturgiju prvi put posle 1999. kada su Srbi izbegli iz tog područja.

.

Post Postano: 17 lip 2011 13:06 
Vrh  
Naravno da je to primitivizam. Naravno da ste si sami krivi za to. Da ste se bolje ponašali prema Albancima vjerujem da bi vam izgradili toliko crkvi koliko su vam porušili.

Deputy

Post Postano: 17 lip 2011 13:11 
Vrh  
Grunf je napisao/la:
Naravno da je to primitivizam. Naravno da ste si sami krivi za to. Da ste se bolje ponašali prema Albancima vjerujem da bi vam izgradili toliko crkvi koliko su vam porušili.

Čemu generalizacija. Koji mi? Imenuj krivca i pokaži prstom samo izbegni da ti komentari izgledaju kao da ti nedostaje pola mozga. Čitao sam mnogo tvojih postova do sada i sugran sam da ti je mozak ceo i u komadu. :thumbup

Post Postano: 17 lip 2011 13:21 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Čemu generalizacija. Koji mi? Imenuj krivca i pokaži prstom samo izbegni da ti komentari izgledaju kao da ti nedostaje pola mozga. Čitao sam mnogo tvojih postova do sada i sugran sam da ti je mozak ceo i u komadu. :thumbup

Nigdje nisam napisao generalizaciju. Ti kad pišeš da su Albanci srušili džamije je li to generalizacija? Time misliš da je 5 milijuna ljudi rušilo ili? :bgg

Deputy

Post Postano: 17 lip 2011 13:32 
Vrh  
Grunf je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Nigdje nisam napisao generalizaciju. Ti kad pišeš da su Albanci srušili džamije je li to generalizacija? Time misliš da je 5 milijuna ljudi rušilo ili? :bgg

Naravno da ste si sami krivi za to - ovo je čista generalizacija, kolektivna krivica.

Nigde ja nisam pisao da su Albanci rušili džamije. Ne, Srbi su rušili džamije, a Albanci crkve i manastire.
Rezultat temeljnog uništavanja dokaza o postojanju srpske kulture, istorije i tradicije na KiM dešava se pod patronatom svete nam Evrope i demokratske nam Amerike i tebi kao da se sve to skupa jako dopada i da te zabavlja, ali kao što reče, sami smo si krivi. No, ne moraš stavljati so na ranu ili je to ipak jače od tebe. :dunno

Post Postano: 17 lip 2011 13:41 
Vrh  
Ok, kad ti napišeš da su Albanci rušili crkve i manastire to nije generalizacija, ali kad ja napišem da ste si sami krivi za to onda je to generalizacija i kolektivna krivica. :dunno

Deputy

Post Postano: 17 lip 2011 15:27 
Vrh  
Grunf je napisao/la:
Ok, kad ti napišeš da su Albanci rušili crkve i manastire to nije generalizacija, ali kad ja napišem da ste si sami krivi za to onda je to generalizacija i kolektivna krivica. :dunno

Opet smo na različitim kolosecima. Nigde gore u uvodnim postovima ne piše ko je rušio crkve i manastire. To je samo činjenično stanje do kog su došle međunarodne institucije i UNESCO opsežnim istraživanjem i evidencijom o uništenju i oštećenju.

Post Postano: 17 lip 2011 20:11 
Vrh  
Rezultat temeljnog uništavanja dokaza o postojanju srpske kulture, istorije i tradicije na KiM dešava se pod patronatom svete nam Evrope i demokratske nam Amerike i tebi kao da se sve to skupa jako dopada i da te zabavlja, ali kao što reče, sami smo si krivi. No, ne moraš stavljati so na ranu ili je to ipak jače od tebe. :dunno

Ne stavljam sol na ranu i ne zabavlja me kaj vam ruše. Kaj ti je?

Okrivljuješ Ameriku i Europu, ali kaj nije da SFOR i EUFOR vojnicima štite crkve SPC-a po Kosovu?

Post Postano: 18 lip 2011 18:56 
Vrh  
Citat:
Rezultat temeljnog uništavanja dokaza o postojanju srpske kulture, istorije i tradicije na KiM dešava se pod patronatom svete nam Evrope i demokratske nam Amerike i tebi kao da se sve to skupa jako dopada i da te zabavlja, ali kao što reče, sami smo si krivi. No, ne moraš stavljati so na ranu ili je to ipak jače od tebe.

Inplo, u jednu ruku si i jeste krivi.
Znam da je P.F.C. jako osjetljiv na ovu temu, i znam da ću zbog ovog dobit "jezikovu juhu" :cer :nani , ali Srbima sa Kosova niko, ali baš niko nije branio imati puno djece. Nadalje, niko ih u bivšoj Jugoslaviji nije prisiljavao napuštat Kosovo kao što se to činilo sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog stoljeća.
Nije Srbe na Kosovu pojela Europa i Amerika, pojeo ih je albanski natalitet i u ljudskoj prirodi je da se većina nameće manjini.
Europa i Amerika su samo potvrdili ono što je odavno bilo očito a to je da su vas Albanci na Kosovu pobijedili "kitom" a ne puškom.

I da ne misliš da ti solim ranu, srpska uprava na Kosovu bi meni kao susjedu bila puno simpatičnija nego albanska. Razlog je jednostavan, kulturološki ste mi bliskiji.

Ali u Srbiji mora postojati volja da se situaciju sagleda pragmatično i realno i ja je kao neko sa strane gledam hladne glave bez da je sagledam kroz prizmu nekakvog romantizma i nacionalnog zanosa...

P.F.C. nemoj se jako naljutit :bgg :nani ali...

Albansko Kosovo u ovom trenutku je politička realnost i što prije se stanovnici Srbije s time pomire, time će prije moći naprijed. Još uvijek postoji mogućnost dogovora, budite spremni sjesti za stol i spasiti ono što se spasiti može, zatražite jedan dio Kosova (onaj sjeverni) a nakon toga ako treba i ako se toliko ne podnosite, dignite prema Albancima neku vrstu novog kineskog zida.

Učinite to odma i sada, dogovorite se dok još nije prekasno. Spremnost na dijalog u ovom slučaju nebi bio antisrpska politika, bio bi to bolan kompromis koji bi u nekoj doglednoj budućnosti omogućio korak naprijed.

Znači, ili tako, ili zauvijek kukat i guslat nad izgubljenim dijelom države i polako sve dublje i dublje tonit u glib.

Vidi, nemoj me krivo shvatit, briga mene i za Srbiju i za Kosovo, ja tamo ne živim niti me išta za tamo veže ali vam isto tako ne želim zlo, vi ste susjedi i sa susjedima treba imati dobre odnose, samo ti pokušavam dati uvid kako cijela situacija izgleda nekome ko vas promatra sa strane.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 18 lip 2011 19:13 
Vrh  
Skuggiköttur je napisao/la:
Citat:
Rezultat temeljnog uništavanja dokaza o postojanju srpske kulture, istorije i tradicije na KiM dešava se pod patronatom svete nam Evrope i demokratske nam Amerike i tebi kao da se sve to skupa jako dopada i da te zabavlja, ali kao što reče, sami smo si krivi. No, ne moraš stavljati so na ranu ili je to ipak jače od tebe.

Inplo, u jednu ruku si i jeste krivi.
Znam da je P.F.C. jako osjetljiv na ovu temu, i znam da ću zbog ovog dobit "jezikovu juhu" :cer :nani , ali Srbima sa Kosova niko, ali baš niko nije branio imati puno djece. Nadalje, niko ih u bivšoj Jugoslaviji nije prisiljavao napuštat Kosovo kao što se to činilo sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog stoljeća.
Nije Srbe na Kosovu pojela Europa i Amerika, pojeo ih je albanski natalitet i u ljudskoj prirodi je da se većina nameće manjini.
Europa i Amerika su samo potvrdili ono što je odavno bilo očito a to je da su vas Albanci na Kosovu pobijedili "kitom" a ne puškom.

I da ne misliš da ti solim ranu, srpska uprava na Kosovu bi meni kao susjedu bila puno simpatičnija nego albanska. Razlog je jednostavan, kulturološki ste mi bliskiji.

Ali u Srbiji mora postojati volja da se situaciju sagleda pragmatično i realno i ja je kao neko sa strane gledam hladne glave bez da je sagledam kroz prizmu nekakvog romantizma i nacionalnog zanosa...

P.F.C. nemoj se jako naljutit :bgg :nani ali...

Albansko Kosovo u ovom trenutku je politička realnost i što prije se stanovnici Srbije s time pomire, time će prije moći naprijed. Još uvijek postoji mogućnost dogovora, budite spremni sjesti za stol i spasiti ono što se spasiti može, zatražite jedan dio Kosova (onaj sjeverni) a nakon toga ako treba i ako se toliko ne podnosite, dignite prema Albancima neku vrstu novog kineskog zida.

Učinite to odma i sada, dogovorite se dok još nije prekasno. Spremnost na dijalog u ovom slučaju nebi bio antisrpska politika, bio bi to bolan kompromis koji bi u nekoj doglednoj budućnosti omogućio korak naprijed.

Znači, ili tako, ili zauvijek kukat i guslat nad izgubljenim dijelom države i polako sve dublje i dublje tonit u glib.

Vidi, nemoj me krivo shvatit, briga mene i za Srbiju i za Kosovo, ja tamo ne živim niti me išta za tamo veže ali vam isto tako ne želim zlo, vi ste susjedi i sa susjedima treba imati dobre odnose, samo ti pokušavam dati uvid kako cijela situacija izgleda nekome ko vas promatra sa strane.

U kojem dijelu Kosova se najviše nalaze stari manastiri? Kad bi Srbija uzela sjeverno Kosovo, onda bi se vjerojatno osjećali kao da sve što nije na sjeveru prepuštaju Albancima na milost i nemilost. Ne znam, komplicirano je sve to.

Kosovo više nije srpsko, i to je realnost s kojom će se kad tad morat pomirit. A sad je najvažnije osigurati da kulturna baština ne propadne, neki manastiri su i na Unescovom popisu svjetske baštine.

Post Postano: 18 lip 2011 19:17 
Vrh  
zla ribica je napisao/la:
U kojem dijelu Kosova se najviše nalaze stari manastiri? Kad bi Srbija uzela sjeverno Kosovo, onda bi se vjerojatno osjećali kao da sve što nije na sjeveru prepuštaju Albancima na milost i nemilost. Ne znam, komplicirano je sve to.

Kosovo više nije srpsko, i to je realnost s kojom će se kad tad morat pomirit. A sad je najvažnije osigurati da kulturna baština ne propadne, neki manastiri su i na Unescovom popisu svjetske baštine.

Pa jedna od opcija je upravo bila ta, da sjeverni dio pripadne Srbiji i da se ostali manastiri zaštite. Koliko je to moguće izvesti u stvarnosti to neznam.

Post Postano: 18 lip 2011 19:26 
Vrh  
Ma, srbija nikad nije imala poštena političara. Manastiri su inače raštrkani po cijelom Kosovu i ima dosta enklava van Mitrovice. Ono što su trebali tražiti je eksteritorijalnost za svaki manastir (nešto ko ambasade) i svemu tome obezbjedit nekakav status ko južni Cipar ili RS. Ali, to je trebalo napravit za vrijeme pregovora... sad je prošao voz. Međunarodna zajednica ne bi dala pravu podjelu jer polaze od principa multietničnosti Kosova i ono nije albanska država de jure već multinacionalna kao i Bosna.
A sve to skupa je smiješno jer je kompletan jug Srbije zapravo pust. Pust i nerazvijen.
A oni fantaziraju o teritoriju gdje ne mogu obezbjedit gnojivo i sjeme za sjetvu, a kamoli infrastrukturu i uređenu vlast.
Srbi na Kosovu žive ko psi, a ovi mantraju o srpskom Kosovu. :roll

Nebeski Srbin

Post Postano: 18 lip 2011 19:42 
Vrh  
Uf, uf, uf

Al ste nalupetali svakavkih neistina i kvazi analiza zanosvanih na medijski plasiranoj "istini" tj lazi i na albanskim mitovima...

Spremite se za opsezan odgovor i - "Drzte dupe!" :nani

.

Deputy

Post Postano: 19 lip 2011 11:21 
Vrh  
Još moj pradeda je govorio da je njegov pradeda govorio “ako želiš da pobediš Arnauta, moraš da napraviš bar dete više od njega”.
Nema sumnje da je Srbija taj demografski rat izgubila.

U pravu je Doktor kad kaže da Srbija nikad nije imala sposobne političare jer da je Milošević bio sposoban, ne bi nam obezbedio bombardovanje i sankcije, već bi obezbedio široku podršku međunarodne zajednice za jednu srpsku varijantu “Bljeska” i “Oluje”, jer je to jedini način vratiti suverenitet nad 12% okupirane teritorije. Vi u Hrvatskoj znate kakav je to osećaj i kako se to radi jer ste se suočili sa mogućim gubitkom trećine državne teritorije.

Organizovano zatiranje srpstva, hrišćanstva, i generalno slavenstva sa KiM se upravo dešava na očigled kompletne međunarodne zajednice, vojno prisutnih snaga NATO i EU civilne uprave. To sve se događa u trenucima dok srpska i albanska strana pregovaraju o tehničkim pitanjima sa ciljem olakašavanja života kosovskih Albanaca na KiM. Sa pravom se pitaju ultranacionalisti “a zašto olakšavamo život neprijatelju.”

Spirala zločina koja krasi srpsko-albanske odnose već vekovima neće biti prekinuta sve i da Srbija prizna otcepljenje svoje južne pokrajne.
Desrbizacija srpskog stanovništva u enklavama je već počela i odvija se na brutalan način. Pritisak je takav da ga je jako teško izdržati, što potvrđuju kolege Hrvati koji su angažovani u Prištini, te izbegavaju na ulici da međusobom pričaju na hrvatskom jer mnogo sliči na srpski, pa žele da izbegnu eventualne batine jer dok oni dokažu da nisu Srbi već Hrvati, prođe voz…
U takvoj atnosferi linča, Srbi počinju da se izjašnjavaju kao Albanci da bi sebi obezbedili osnovno ljudsko pravo na slobodu kretanja. Da su ta civilizovana EU i demokratska USA negde daleko i da je KiM van njihove sfere intersa bilo bi tužno, ali kako su prisutni i kako se sve te anticivilizacijsje tekovine pažljivo gaje pred njihovim nosem , stvar je više nego smešna, te odatle čudi sav taj inters NATO-a da Srbija postane članica i još više čudi sav taj inters Srbije da postane članica EU.
Najveće svetske sile su se pokazale kao nesposobne, ne samo na KiM već i u BiH i to iz vrlo praktičnih razloga.
Ako je plata nekog nemačkog sudije u domovini 15 000 e, ta plata je na KiM bar 100% veća + 50% za odvojeni život od porodice i vrlo je jasno da Nemcu nije u intersu da radi tako efikasno i brzo kao u svojoj domovini i da mu odgovora da to angažovanje traje što duže. Stranci iz zemalja koji su priznali Kosovo su relativno bezbedni na KiM, relativno blizu kuće a za 10-ak godina takvog angažovanja zaradiće penziju mnogo ranije nego što su se nadali ili otpočeti neku diplomatsku karijeru. Najveći zagovornici borbe protiv korupcije u svojim redovima imaju uposlenike koji sistemski stvaraju korupciju a onda nama čitaju lekcije!

Efikasno čuvanje istorijskih spomenika, spomenika kulture, spomenika pod zaštitom UNSECO svodi se na sposobnost i hrabrost ili dobru volju lokalnih NATO komandanata na terenu. Među okupacionom vojskom i njihovim oficirima postoje visoko moralni i časni ljudi koji odbijaju da svojim imenom i prezimenom u ime svoje države učestvuju u lakrdiji i izdaji osnovnih ljudskih vrednosti te takvi zbog nediscipline bivaju premešteni u Afganistan ili ih izbacuju iz vojske.
Ni tamo nekom hladnom Norvežaninu ili Dancu bez obzira na versku pripadnost ne može biti sve jedno kad uoči da su Albanci od hrićanskog hrama napravili javni toalet.

Deputy

Post Postano: 22 lip 2011 10:02 
Vrh  
slika

Crkva u Samodreži ponovo pretvorena u javni toalet

VUČITRN – Pravoslavni hram u selu Samodreži, kod Vučitrna, posvećen Usekovanju glave svetog Jovana Krstitelja, a poznat po tome što se u njemu, po predanju, pričestila vojska kneza Lazara pre Kosovske bitke, ponovo je oskrnavljen.

Kosovsko strateška akciona mreža (KSAM) saopštila je da je ova crkva pre nekoliko dana ponovo demolirana pošto su polomljena limena vrata na crkvi i opet pretvorena u javni toalet i deponiju.

KSAM koja okuplja 70 srpskih nevladinih organizacija najoštrije je osudila demoliranje crkve u Samodreži koje kontinuirano traje i koje se nastavilo od dolaska međunarodnih snaga na Kosovo 1999. kada je crkva zapaljena iznutra.

slika

„Krov ove crkve je uništen, nad oltarskom apsidom je probijena velika rupa, stakla na prozorima i vrata su polomljeni, zvonik i zid oko crkve su porušeni a unutrašnjost je pretvorena u javnu deponiju i toilet.”

Kosovska strateško akciona mreža uputila je apel nadležnim kosovskim institucijama, međunarodnoj zajednici i lokalnoj samoupravi u Vučitrnu da u što kraćem roku zaštite crkvu u Samodreži od dalje vandalizacije izgradnjom zaštitnog zida i uz saradnju sa Srpskom pravoslavnom crkvom ovu svetinju obnovi.

KSAM podseća da je albanska zajednica u prethodnom periodu nekoliko puta blokirala proces obnove ove crkve, te da je Samodreži ranije živelo oko dvadeset srpskih porodica, koje su iseljene iz ovog sela.

slika

Deputy

Post Postano: 22 lip 2011 10:17 
Vrh  
[youtube]EiIZqSXrDGs[/youtube]

Deputy

Post Postano: 23 lip 2011 08:15 
Vrh  
Albanac potkopao temelje srpske crkve

slika
Crkva Svete Nedelje u Prizrenu

Eparhija Raško-prizrenska i Kosovsko-metohijska prijavila je danas Kosovskoj policiji ozbiljno oštećenje na srednjovekovnoj crkvi Svete Nedelje u naselju Potkaljaja u Prizrenu, prenose beogradski mediji.

Kako je objavljeno na sajtu Srpske pravoslavne crkve, reč je o manjem hramu iz 14. veka koji je u martu 2004. godine pretrpeo oštećenja i sa koga je u više navrata ukradeno olovo sa krova.

U ovom najnovijem slučaju jedan Albanac, koji je navodno vlasnik parcele, počeo je kopanje temelja za novu zgradu i tako potkopao temelje crkve čija je statika ugrožena i zahteva hitnu sanaciju.

Eparhija je ovaj najnoviji incident prijavila i specijalnom predstavniku Evropske unije za srpsku duhovnu i kulturnu baštinu Dimitrisu Moshopulosu zahtevajući hitnu međunarodnu reakciju jer je reč o zaštićenom objektu i prostoru uže istorijske zone Prizrena.

Ovaj hram nalazi se u drevnom prizrenskom naselju Potkaljaja u kome su pre rata većinom živeli Srbi.

Nebeski Srbin

Post Postano: 23 lip 2011 08:31 
Vrh  
...

POTKOPANI TEMELJI CRKVE SVETE NEDELJE U PRIZRENU

http://www.kurir-info.rs/vesti/potkopan ... -97597.php

slika

Zlocin idalje traje! :tuz

Crkvica je iz 14.veka! :tuz

.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća