Sada je: 20 lis 2018 03:06.
Početna » Politika » Crna Gora, Makedonija, Kosova

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 18 tra 2012 00:19 
Vrh  
Kao što smo vidjeli, prije nekoliko dana su brutalno ubijena 4 mladića u Makedoniji. Osim njih, pao je i jedan slučajni svjedok zločina.
Makedonija protestira i s pravom traži odgovore. Špekulira se da su ova ubojstva odmazda za nedavno ubojstvo dvojice Albanaca od strane makedonskog policajca: link ... iako to ubojstvo na podsjeća na etničko.
Ipak, kako god bilo, ova ubojstva snažno zaudaraju na rad nekih službi ili paraskupina kojima je cilj destabilizirati zapadnu Makedoniju i izvući neposrednu korist. Ne bih niti isključio raznorazne kriminalne skupine koje bi na krilima međuetničkog sukoba ubirali korist.
A najvjerojatnije se radi o sprezi i jednih i drugih. I kriminalaca i albanskih nacionalista.
Javila se i nekakva albanska armija: link
U svakom slučaju, Makedoniji se ne piše dobro. Napadaju se Albanci, a to može samo otvoriti novu spiralu nasilja. Centralna vlast je vjerovatno pre slaba da tu išta učini te pre zauzeta raznoraznim krađama, ali ulica ih pritišće.
Vidjet ćemo hoće li se ovo smiriti. Kažu da imaju neke tragove te čak očevica, ali šta im to vrijedi kada su ubojice sigurno već prebjegle na Kosovo.

Užas.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=601237

Post Postano: 01 svi 2012 17:06 
Vrh  
Izgleda da su uhapsili neke islamiste:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/oper ... 12742.aspx

Post Postano: 02 svi 2012 15:41 
Vrh  
Evo gamadi:

http://www.vecer.com.mk/default.asp?Ite ... D4C0D3172A

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 05 svi 2012 10:11 
Vrh  
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/glob ... CK%22.html

slika

slika

slika

Protest, na kome je, kako se navodi učestvovalo oko 1.500 ljudi, nije bio prijavljen policiji, a saznanja da će biti održan policija je dobila preko društvenih mreža.
Demonstranati su ispred zgrade Vlade u Skoplju uzvikivali "Velika Albanija", "Alah je veliki", "UČK", "Ubice".

Hodajuće reklame za suživot i multikulturalnost. I onda netko veli da kod Šiptara nema islamskog ekstremizma...

Post Postano: 05 svi 2012 19:11 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Kao što smo vidjeli, prije nekoliko dana su brutalno ubijena 4 mladića u Makedoniji. Osim njih, pao je i jedan slučajni svjedok zločina.
Makedonija protestira i s pravom traži odgovore. Špekulira se da su ova ubojstva odmazda za nedavno ubojstvo dvojice Albanaca od strane makedonskog policajca: link ... iako to ubojstvo na podsjeća na etničko.
Ipak, kako god bilo, ova ubojstva snažno zaudaraju na rad nekih službi ili paraskupina kojima je cilj destabilizirati zapadnu Makedoniju i izvući neposrednu korist. Ne bih niti isključio raznorazne kriminalne skupine koje bi na krilima međuetničkog sukoba ubirali korist.
A najvjerojatnije se radi o sprezi i jednih i drugih. I kriminalaca i albanskih nacionalista.
Javila se i nekakva albanska armija: link
U svakom slučaju, Makedoniji se ne piše dobro. Napadaju se Albanci, a to može samo otvoriti novu spiralu nasilja. Centralna vlast je vjerovatno pre slaba da tu išta učini te pre zauzeta raznoraznim krađama, ali ulica ih pritišće.
Vidjet ćemo hoće li se ovo smiriti. Kažu da imaju neke tragove te čak očevica, ali šta im to vrijedi kada su ubojice sigurno već prebjegle na Kosovo.

Užas.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=601237

Makedoniji predstoji sudbina Srbije, ali u mnogo goroj formi. Makedonci to znaju vec decenijama, ali su se pravili blesavi,
zeleli su da budu svoji na svome mada je jos pre dvadesetak godina bilo indicija da Albanci barem pola Makedonije smatraju
svojom zemljom, a ta polovina ukljucuje i pola Skoplja.

Nebeski Srbin

Post Postano: 06 svi 2012 12:21 
Vrh  
To su sve zakuvali Ameri sa svojim pudlicama Albancima!

:kava

.

Deputy

Post Postano: 10 svi 2012 08:07 
Vrh  
:hor

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/ ... -terorista

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 svi 2012 12:51 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:

Na Balkanu je jedina opasnost CIA i njena operativna jedinica Al Qaida ! :kava

Dakle oni su i izveli ovo ritualno ubistvo u Skoplju i ko zna sta jos spremaju...

:floet

.

Deputy

Post Postano: 10 svi 2012 13:03 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

Na Balkanu je jedina opasnost CIA i njena operativna jedinica Al Qaida ! :kava

Dakle oni su i izveli ovo ritualno ubistvo u Skoplju i ko zna sta jos spremaju...

:floet

.

Jebi ga brate, ti si i dalje zatočen u nekoj opni zavera i ritualnih ubistava.
I kad postoje zvanični izveštaji makednoske policije o zločinu i nameri da se takvim zločinom podignu međunacionalne tenzije i napravi sukob sa trajnim posledicama između Makedonaca i Albanaca u Makedoniji ti pišeš o nekakvim ritualnim ubistvima.
:no: Ne pričamo istim jezikom. :dunno
Ja se oslanjam na izveštaje makedonske policije, na depeše koje razmenjuju srpska i makedonska policija, interpolova saznanja o izvršiocima zločina i činjenice i dokaze sa terena, a ti tu o nekakvim zaverama, CIA-ama i Al Qaidama.
Nema tu priče... :ne

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 svi 2012 13:07 
Vrh  

Jebi ga brate, ti si i dalje zatočen u nekoj opni zavera i ritualnih ubistava.
I kad postoje zvanični izveštaji makednoske policije o zločinu i nameri da se takvim zločinom podignu međunacionalne tenzije i napravi sukob sa trajnim posledicama između Makedonaca i Albanaca u Makedoniji ti pišeš o nekakvim ritualnim ubistvima.
:no: Ne pričamo istim jezikom. :dunno
Ja se oslanjam na izveštaje makedonske policije, na depeše koje razmenjuju srpska i makedonska policija, interpolova saznanja o izvršiocima zločina i činjenice i dokaze sa terena, a ti tu o nekakvim zaverama, CIA-ama i Al Qaidama.
Nema tu priče... :ne

Izvini, ali...

IMAS APSOLUTNO PRAVO DA BUDES SLEP KRAJ OCIJU !

I btw, mozda kad bi konacno rekao za koga si glasao mozda bi i shvatao tvoju privrzenost tzv "zvanicnim verzijama"... :smje
Ali naravno ti to neces reci i imas pravo da ne kazes :gent

.

Deputy

Post Postano: 10 svi 2012 13:28 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

Izvini, ali...

IMAS APSOLUTNO PRAVO DA BUDES SLEP KRAJ OCIJU !

I btw, mozda kad bi konacno rekao za koga si glasao mozda bi i shvatao tvoju privrzenost tzv "zvanicnim verzijama"... :smje
Ali naravno ti to neces reci i imas pravo da ne kazes :gent

.

Ja se u svom poslu oslanjam na materijalne dokaze, činjenično stanje, izjave svedoka, snimke sigurnosnih kamera i ne znam drugačije da radim. Svako teoretisanje o zaverama, kada imaš konkretan posao da uradiš, vodi pravo u šizofreniju i posao nikad ne bih završio.
Radije bih bio slep sa dokazima u rukama, nego gledajući, a bez ikakvog dokaza svojih tvrdnji.

Već sam napisao da nisam glasao na izborima, a da sam ranije glasao za DS. Sad sam ih kaznio zbog koalicije sa crvenima i ako treba u potpis da stavim svoje izjašnjavanje za koje me prozivaš već ko zna koji put, ti reci. :dunno

Evo na pr., šta tvoje teorije zavere kažu u vezi ovih poslednjih "nuklearnih incidenata" u Vinči. Ja sam tamo bio 36 sati posle "incidenta" i znam sve šta se dešava, ali na žalost, za sada ne mogu to da podelim sa vama.
Da nije Al Qaida, CIA, ko je?

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 svi 2012 13:41 
Vrh  

Ja se u svom poslu oslanjam na materijalne dokaze, činjenično stanje, izjave svedoka, snimke sigurnosnih kamera i ne znam drugačije da radim. Svako teoretisanje o zaverama, kada imaš konkretan posao da uradiš, vodi pravo u šizofreniju i posao nikad ne bih završio.
Radije bih bio slep sa dokazima u rukama, nego gledajući, a bez ikakvog dokaza svojih tvrdnji.

Već sam napisao da nisam glasao na izborima, a da sam ranije glasao za DS. Sad sam ih kaznio zbog koalicije sa crvenima i ako treba u potpis da stavim svoje izjašnjavanje za koje me prozivaš već ko zna koji put, ti reci. :dunno

Evo na pr., šta tvoje teorije zavere kažu u vezi ovih poslednjih "nuklearnih incidenata" u Vinči. Ja sam tamo bio 36 sati posle "incidenta" i znam sve šta se dešava, ali na žalost, za sada ne mogu to da podelim sa vama.
Da nije Al Qaida, CIA, ko je?

"Interesantna" je ta stvar u Vinci i u vrlo interesantnom trenutku... :floet

Vec smo na nekoj temi jos ranije pricali o Vinci ako se secas, kad sam ti ja govorio o nacinu na koji je nuklearni odpad iz iste svojevremeno transportovan u Rusiju pre koju godinu...

Pa mi ti nisi verovao, a onda sam ti je izneo zvanicno objavljene vesti zvanicnih medija tih dana, dakle vesti RTS-a kao i izjave Djelica i sl :smje
Secas se i sam da si se sasvim opravdano cudio zasto je takav transport kruzio oko citave Evrope da bi stigao do Rusije... :smje

Ali sto se tice ovog poslednjeg "incidenta", za kojeg jedni kazu da ga nije ni bilo, a drugi da jeste... :think
Dakle pre bih rekao da se tu desava nekakav politicki okrsaj...

A to moze biti cak i u svrhu pokusaja "skretanja paznje" upravo sa izborne kradje koja je sad vec evidentna!
Sto bi rekli "Falsh flag"... :floet

Nisam jos podrobnije analizirao ovaj poslednji "incident" u Vinci, pa ti tako ne mogu podrobnije reci o cemu bi se ovaj put moglo raditi, ali vrlo verovatno se radi o nekom politickom okrsaju...
Jer mozda se to ne vidi u kontrolisanim medijima, ali s obzirom na ovu izbornu kradiu ..."letece glave".... :floet
Dakle stvar je na provrsini naizgled mirna, ali ispod se ocigledno svasta valja, previse prljavog vesa zuto-crvenog rezima...

Ali o tome cemo na izbornoj temi da ovde ne offtopicarimo :sim:

.

Deputy

Post Postano: 10 svi 2012 13:43 
Vrh  
Pa briši sve što nije pripadajuće, jbg.

Post Postano: 24 sij 2013 19:00 
Vrh  
Išljam

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Forum(o)Bir: