Sada je: 17 lis 2018 22:12.
Početna » Međunarodna politika » Regionalna politika

Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 28 kol 2013 09:10 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Koji satelit biseru!!!!!

Postoji jedino asteroid Tito, samo znas li ti sto je jedno a sto drugo?

Po TITANU :kava

Titan (moon)
http://en.wikipedia.org/wiki/Titan_%28moon%29

Citat:
Titan (or Saturn VI) is the largest moon of Saturn

Samo su ga tepajuci upakovali za Marsala da kao ne bude vidljivo pa je bilo TITO

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 28 kol 2013 09:11 
Vrh  
Dakle Tito ti je bil Saturnijanac kao i Franjo :vuvuvu

.

Post Postano: 28 kol 2013 09:13 
Vrh  
Tito se prozvao po Titanu, o majko milaaaaaa!!!!!!!!

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 29 kol 2013 20:59 
Vrh  
Gradonačelnik je izašao za govornicu i počeo se križati.

– U ime Oca i Sina i Duha Svetoga... Ili se ispričajte za govornicom ili ću zadovoljštinu tražiti na sudu. Ja nisam nosio nikakav lik Josipa Broza Tita.

http://www.vecernji.hr/zagreb/bandic-hd ... nak-605235

:laughy :laughy :laughy

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 17 ruj 2013 08:19 
Vrh  
Igrali smo jedne nedjelje nogomet tamo iza tehničke škole. Bilo je to zapravo parkiralište za nastavnike, nepravilna betonska ploha odlična za nogomet „na male". Igrali smo, kao i uvijek, Liso i ja protiv Peleta i Dine. Odnosno, bio je to derbi Zvezda - Partizan.
Za taj smo nedjeljni derbi imali i dresove. Liso i brat mu Pele odnekud su imali prave dresove, Liso Zvezdin, a Pele Partizanov. Stvarno su izgledali kao pravi, imali su i brojeve na leđima, Liso sedmicu, a Pele devetku. Peletov je dres bio dugih rukava i ti su mu rukavi bili predugački pa ih je stalno morao navlačiti prema gore.
Moj je dres bio malo drukčiji od Lisina, iako je i on bio Zvezdin. Poklonio mi ga je moj tata i nije imao broj na leđima. Majka mi je poslije na leđa prisila peticu bijele boje, ali sve je ispalo nekako nakrivo i tužno. To je zapravo bio dres FK „Kozara" iz Bosanske Gradiške. Crvena majica s dvije bijele šare na prednjoj strani. I ja sam rekao tati kako ta majica i ne izgleda baš kao Zvezdin dres jer su te dvije crte bile tanke, a na pravom Zvezdinom dresu su i bijele i crvene crte jednake širine i pravilno su raspoređene. Tata se namrštio i rekao da kakve to sad ima veze kakve su crte.
- Jel' crveno-bijelo, jest. E pa onda? - i uputio mi onaj njegov pogled nakon kojeg sam i ja morao povjerovati u to.
Pri rezultatu 3:2 za Partizan lopta je nekako došla do mene. Preda mnom samo Dino i gol pred kojim se on brzo postavi ne bi li spriječio zgoditak. Ja nikad nisam bio vješt u driblingu i zato opalim, pa što bude. Lopta je udarila u Dininu nogu, odbila se ukoso i otišla iza gola. Liso i ja odmah povičemo:
- Gooooo! - a partizanova će na to:
- Ma kakav go, odbila se od stativu i otišla napolje.
Stative su nam bile dva kamena, a lopta je otišla preko lijevog. Sad, je li s vanjske ili unutarnje strane, tko je to mogao znati? Nastala je prepirka i svi smo se počeli kleti svojim precima, što živim - što mrtvim. Liso i Pele su imali žive djedove, pa je Liso govorio:
- Dabogda mi djed umro ako nije go!
Pele je pak urlao:
- Dabogda umrli i djed i nana ako je bio go!
Ostalo je na meni i na Dini da odlučimo. Trebalo je podastrijeti neke čvršće argumente od nana i djedova. Dino reče:
- Ako je go, ja ne volim Tita. Pa ti vidi.
- Aaaa - povikao sam - ne voliš Tita! Dino ne voli Tita!
- 'Ko ba ne voli Tita?! - naroguši se ovaj.
- Haj' se ti zakuni ako smiješ!
Liso i Pele počeše vikati:
- Hajde, hajde!
Liso viče:
- Ma zakuni se! Jest go, Tita mi, ja sam vidio!
Pele viče:
- Ma jes' kurac moj go! Haj' nek se zakune u Tita ako smije!
I što sam mogao? Ja kažem:
- Jes' go, Tita mi, jes' go!
Dino zaškilji zlobno:
- Haj', ako smiješ, reci: dabogda Tito umro ako nije go!
Ja zastadoh na trenutak. Nisam bio baš toliko siguran da je gol, ali što ćeš sad? Nisu bili ni oni.
- Dabogda Tito sad ovog časa umro ako nije bio go!
I svi zašutješe. To je bilo to. Od ovoga nije bilo jače zakletve ni čarolije. Trebalo je samo imati muda pa to reći.
- Nek vam bude, tri - tri, a sad ćemo vam jebat mater! - prosikta Pele gledajući u brata koji se odvratno podlo kesio.
Ni dan danas nisam siguran je li ono bio gol ili ne, ali Tito nije umro tog istog časa, nego sedam dana poslije. Dino i ja smo igrali „dodave" u sokaku. Dodava je kad se dodaješ, nema golova, samo dodaješ loptu jedan drugom. Odjednom, ugledam Dininu mamu kako trči prema nama. Dino je nije vidio jer joj je bio okrenut leđima. Vidim kako sva zajapurena utrčava u sokak kao u šesnaesterac. Na sebi ima zeleni frotirni kućni ogrtač.
Sad ga je Dino najebo, pomislio sam i bilo mi ga je na trenutak žao. Samo na trenutak. Upravo kad sam taj trenutak sažaljenja pretvarao u zluradost, ona povika:
- Dino, ulazi u kuću! Umro Tito, bog te jebo!
Reče to, okrenu se i odmaršira u kuću. Lopta koju sam bio opalio prema Dini dokotrljala se do njega, a on sjede na nju kleknuvši na koljena. Gledao je u mene uplašeno, kao da čeka neki odgovor. Ja mu kažem:

- Ma laže ti stara. Đe će Tito umrijet. Haj' pucaj!

:lach

(Bekim Sejranović "Nigdje, niotkuda" )

Obožavam bosanski humor.

Knjiga je prva liga- preporučujem je kao i slijedeće dvije :r

Montenigga
Montenigga

Post Postano: 18 ruj 2013 11:15 
Vrh  
:laughy :like

Nebeski Srbin

Post Postano: 06 lis 2013 09:07 
Vrh  
...

Blic: U Titovom sefu svaka stvar ima kraljev pečat :floet
http://www.nspm.rs/hronika/blic-u-titov ... alphabet=l

A pazi ovo:

Citat:
Prvom osnovnom sudu u Beogradu, gde Brozovi vode ostavinsku raspravu o Titovoj imovini, stigao je podnesak naslednika Karađorđevića, koji prvi put na ovaj način traže da vide šta se nalazi u čuvenom depozitu 555, poznatijem kao Titov sef.

555 :pavo

.

Post Postano: 06 lis 2013 10:15 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
...

Blic: U Titovom sefu svaka stvar ima kraljev pečat :floet
http://www.nspm.rs/hronika/blic-u-titov ... alphabet=l

A pazi ovo:

555 :pavo

.

Dala bih ja njima qrtz od ovna. Pazi molimte. Likovi odneli sve, a sada bi da im se varti i ono sto nisu stigli da zapakuju.

Post Postano: 29 lis 2013 22:31 
Vrh  
Dobra emisija di Kuljiü predstavlja knjigu o Titu, puno zanimljivih stvari:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6xrkmlOuI28[/youtube]

Nebeski Srbin

Post Postano: 29 lis 2013 22:42 
Vrh  
Sve sama UDBAska pera.... :bgg

I voditelj cirilice i Kuljis a i raniji gost Lazanski :bgg

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 30 lis 2013 12:41 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Dobra emisija di Kuljiü predstavlja knjigu o Titu, puno zanimljivih stvari:

http://www.youtube.com/watch?v=6xrkmlOuI28

Inace dobra emisija.

A obrati paznju na deo na samom kraju, mozes staviti i slusati od 1:36:00

Kad pricaju o Akademijama nauka u Srbiji i Hrvatskoj i principu po kojem su birani clanovi istih.

Pa kad Denis kaze da se biralo po principu citiram: "JEDAN MASON, JEDAN KLERIKALAC" :sim:

Dakle to je upravo na tragu one moje price o Masonima i Jezuitima, kao licu i nalicju istog mehanizma :kava

.

Post Postano: 30 lis 2013 15:21 
Vrh  
Ma, zapazio sam to. Moraš znati da ni Kuljiš nije baš sto posto nomalan.

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 stu 2013 12:40 
Vrh  
...

Đureković: Tito orgijao sa slovenačkim balerinama!
http://novosti.rs/vesti/naslovna/report ... balerinama

:slo :cher: :slo :cher: :slo

...

Citat:
“Kad su se Tito i Ranković uveče vratili iz šetnje parkom, zatekli su kako se Ranković i Đilas zabavljaju sa celom grupom devojaka. Tito na brzinu oceni da ih ima oko četrnaestak. Bila je to baletska trupa iz Ljubljane koju su malo pre dovezli Rankovićevi ljudi specijalnim autobusom. Posle plesa, Tito počinje da zamišlja kakva bi koja bila u krevetu.
"Ova prva je po meni najbolja pi..a u celoj trupi" reče Ranković, kao da je pogađao njegove misli. Bila je to Suzana. Na to Tito ništa ne odgovori... Njih osam je normalno zaplesalo, ali uskoro počeše odbacivati komad po komad odeće. Najzad ostadoše sve gole i nastaviše da plešu. Posle ovoga, drugovi sledi grupni seks, reče Ranković šapatom... „ piše u svojoj knjizi Đureković.

Zatim je, piše dalje u knjizi, Edvard Kardelj izašao iz sobe pod izgovorom da mu je baš ostala neka knjiga za čitanje, što je u dvorani izazvalo salve smeha. Nakon Kardeljevog povlačenja sa prve crte revolucije – ovoga puta seksualne – Tito i Ranković upustili su se, tvrdi Đureković, u okršaj sa višestruko brojnijim protivnicama, ali su ih, kao i osam ratnih ofanziva, ipak savladali.

Inače, ovakvih anegdota u Đurekovićevoj knjizi ima na desetine prenose hrvatski mediji.

Bilo istina ili ne, no dobro - umetnicke slobode pri pisanju romana :liz:

.

Post Postano: 30 stu 2013 02:51 
Vrh  
Ovo je prava rečenica:

Kad su se Tito i Ranković uveče vratili iz šetnje parkom, zatekli su kako se Ranković i Đilas zabavljaju sa celom grupom devojaka.

Nebeski Srbin

Post Postano: 30 stu 2013 10:59 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Ovo je prava rečenica:

Kad su se Tito i Ranković uveče vratili iz šetnje parkom, zatekli su kako se Ranković i Đilas zabavljaju sa celom grupom devojaka.

E to je bas enigma :pavo :lach

Da li to znaci da su obojica imali dvojnike :pavo

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 01 pro 2013 22:07 
Vrh  
...

Pogledajte dosad neviđene Titove fotografije
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/423953 ... otografije

.

Post Postano: 08 pro 2013 00:37 
Vrh  
Prvo da kažem, Vukašin je apsolutni pobjednik ove polemike. :kava

I tu se čak i ne zajebavam. Što se tiče Tita, radi se o daleko kompleksnijoj povijesnoj osobi da bi je se promatralo sa ZA/PROTIV, ili HEROJ/ZLOČINAC aspekta, ali ono što mogu reći ovom prilikom, dakle u dvije, tri rečenice, jer mi ih se više trenutno pisati ne da, to je da ovaj nije bio nikakav jebeni Poljak, Rus, Trinidadac,ili Tobagoanac, nego tipični Zagorec vulgaris. Obzirom da sam iz bliskih krajeva s apsolutnom sigurnošću tvrdim, ono je naglasak koji se ne da naučiti.

Post Postano: 08 pro 2013 01:04 
Vrh  
Boogy, podsjeti me sto tocno napise?

Post Postano: 08 pro 2013 01:10 
Vrh  
A, tu si...prije svega, tvoje znanje o svemiru i svemirskim tijelima, maestralno, a onda onaj forhend volej što si im nabio s lingvistima.

:kava

Post Postano: 08 pro 2013 01:30 
Vrh  
cek da pogledam.....

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.