Sada je: 18 srp 2018 13:33.
Početna » Politika i društvo » Ekonomija

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica
Traži:
Poruka

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 18 pro 2012 19:48 
Vrh  
Dakle, interesantna (makar meni) tema o novitetima koji se tiču pogotovo ugostitelja; ukratko, kasa će biti "internetom spojena" s poreznom upravom.

Svi znamo kako se u kafićima radi..također znamo da kafići znaju dnevno prijaviti tek oko 100 kn prometa...dakle, Linić kreće u borbu protiv sive ekonomije i u ovoj djelatnosti. (ugostiteljskoj).

Kaj tko misli o ovom novitetu?
Osobno-podržavam ovaj zakon. Upravo zbog uvriježenog varanja države od strane ugostitelja.

btw, kao olakotna okolnost, dolazi smanjenje PDV-a na ugostiteljske usluge, i to odmah od Nove godine.

edit: smanjenje s 25% na 10%

http://www.jutarnji.hr/slavko-linic---o ... -/1073263/

Zadnja izmjena: mary; 18 pro 2012 20:29; ukupno mijenjano 1 put/a.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 18 pro 2012 20:16 
Vrh  
Prijetnja Vladi: Zatvaramo 3000 kafića, idemo u štrajk!
Stalnoj mušteriji neću izdavati račun, inače neću moći zaraditi ni minimalnu plaću

http://www.vecernji.hr/vijesti/prijetnj ... nak-487455

Post Postano: 24 pro 2012 18:25 
Vrh  
mary je napisao/la:
Dakle, interesantna (makar meni) tema o novitetima koji se tiču pogotovo ugostitelja; ukratko, kasa će biti "internetom spojena" s poreznom upravom.

Svi znamo kako se u kafićima radi..također znamo da kafići znaju dnevno prijaviti tek oko 100 kn prometa...dakle, Linić kreće u borbu protiv sive ekonomije i u ovoj djelatnosti. (ugostiteljskoj).

Kaj tko misli o ovom novitetu?
Osobno-podržavam ovaj zakon. Upravo zbog uvriježenog varanja države od strane ugostitelja.

btw, kao olakotna okolnost, dolazi smanjenje PDV-a na ugostiteljske usluge, i to odmah od Nove godine.

edit: smanjenje s 25% na 10%

http://www.jutarnji.hr/slavko-linic---o ... -/1073263/

Sve je to ok... no bas da prijave 100 kn , nije nit blizu istine prdugo sam u toj bransi d bi meni neko tu spiku prodava. Ko radi na tu foru je malo trknut u glavu ...a nisam psihijatar da ih licin, a bome Linic jos manje.

Primjer. lito guzva, nespremni smo za mnoge dugogodisnje stvari a sad.... kave i cekaj da ti linija ne zasteka ne daj Boze... a stekati puni...aj to ok...al recimo sladoled hahahah najpoznatiji Donat u Zadru ima stalno filu isprid koliko se slaje prdaje... e sad vidi ti show oko toga ....Za sam za kontrolu , al ovo ce bit rusvaj. Ja ulazim u to od 1 travnja, no vec sam uvela sve u program i isla testirat... ajme i kuku viruj mi ...a ovo je samo testiranje .... a kad krene ??

Je diferencirana stopa je ok, no uz UG bi trebalo hvatati jos neke segmente , ali nece i opet ce dolaziti do nelogicnosti kao sto smo sada imali glede smjestaja i pansiona ....Zakljucak i prvo navedeno i pdv, traljavo i povrsno!

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.