Sada je: 20 lis 2018 21:57.
Početna » Politika i društvo » Ekonomija

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica
Traži:
Poruka

džirlo devojka

Post Postano: 19 svi 2013 10:43 
Vrh  
u biti meni su to sve repovi koje vučem već godinama...ali nisam dovoljno disciplinirana da ih skrešem...

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 20 svi 2013 09:58 
Vrh  
mary je napisao/la:

a je...imamo godinu i pol da se vratimo na početno stanje..
malo bu teško, no fakat me zaboli svaki put dok vidim koliko kamate poberu banke na mojoj muci..

liniću skidam kapu zbog ove pljuske bankama..i kaj se kredita tiče, i kaj se minusa tiče.

btw bilo je na tv sinoć čini mi se, u dnevniku gost predstavnik pojma nemam koje grupe građana u kreditima, veli da budu banke ziher vraćale i onu lovu za kaj si pitala (retroaktivno), jer da im računica ne ide u korist-više bi love morali dati po tužbama (jer definitivno gube slučaj) nego kaj bi iznosio iznos povrata više uplaćene love (na temelju povećanih kamata). živi bili pa vidjeli.

Jel i kreditima koji su otplaćeni, ili samo aktivnim kreditima?

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 20 svi 2013 10:18 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:

Jel i kreditima koji su otplaćeni, ili samo aktivnim kreditima?

pa ja mislim i onima koji su otplaćeni..onako, usput sam slušala tog lika na tv, veli on da je računica jednostavna- bankama će biti definitivno jeftinije dati svojevrstan povrat, nego isplaćivati lovu nakon tužbe, plus sudski troškovi :smje a da nema šanse da i u jednoj tužbi oni ne izvuku deblji kraj...dakle, da je uvjeren da će banke ići na izvansudsku nagodbu..

treba vremena, no..kom će se dati ulaziti u to (nagodba, ili eventualna tužba), nikad se ne zna :smje

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 20 svi 2013 11:04 
Vrh  
'MJESEČNE RATE KREDITA BIT ĆE 20 POSTO MANJE' Udruga Franak izračunala što znače Linićeve mjere

http://www.jutarnji.hr/udruga-franak-iz ... e/1103461/

Udruga Franak: Krećemo s tužbama za odštetu
- Ovaj prijedlog definitivno predstavlja veliki pomak, jer bi se padom kamatnih stopa znatno snizili i iznosi mjesečnih anuiteta. Druga važna stvar jest da se obuhvaćanjem korisnika već postojećih kredita univerzalno prekida dosadašnja loša praksa jednostranih i netransparentnih izmjena kamatnih stopa - komentirala je Petra Rodik, članica Upravnog odbora Udruge Franak, najavu ministra Linića da će kamate na “švicarce” spustiti na 2 do 4 posto. No, ističe kako to ne znači da će odustati od tužbi protiv osam banaka.

- Tužba je podnesena radi nepoštivanja odredbe o ravnopravnost ugovornih strana i jednakosti činidbe Prema Zakonu o obveznim odnosima te radi kršenja pravila transparentnosti prilikom sklapanja ugovora, koje propisuje Zakon o zaštiti potrošača. Ukratko, banke prilikom sklapanja ugovora nisu potrošače upozoravale na rizičnost tih ugovora. Rizičnost ugovora proizlazi iz toga što omogućavaju bankama da uz primjenu valutne klauzule s jedne strane, s druge strane također mogu i samovoljno mijenjati visinu kamate - kaže Rodik.

Dodaje da je novi Linićev zakon “vjetar u leđa” i tužbi prema bankama, jer “pokazuje da doista jest postojao propust u regulaciji promjene kamata”. Na pitanje razmišljaju li o tužbi za odštetu za razdoblje prije stupanja novog zakona, Petra Rodik je rekla kako će tužbe za odštetu korisnici kredita morati podizati individualno, jer se radi o konkretnim izračunima odštete, koji se razlikuju od slučaja do slučaja. ( S. Trajković)

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.