Sada je: 18 srp 2018 13:30.
Početna » Politika i društvo » Ekonomija

Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 01 kol 2013 17:27 
Vrh  
Btw, nešto ne vidim da blagajnice u Konzumu pored sebe drže one lončiće gdje se ubacuje višak.. onaj višak kojeg ja i mnogi, mnogi drugi, ostave kada se račun koji završaba na 77 lipa zaokruži na kunu.

Gdje ide taj novac? Kome? Zašto nije prijavljen? Tko ga zamračuje? Zašto naš Linić i to ne provjeri? Koliko godišnje iznosi ta zaokružena i ostavljena svota? Zašto se na taj novac ne plati porez?

Zašto, zašto, zašto... :cool

Hodaj, Nebo strpljive voli..

Post Postano: 01 kol 2013 17:29 
Vrh  
mary je napisao/la:

vidjet će se i kaj se supermarketa tiče...ja se ne bih usudila tvrditi nešto u što nitko nije siguran osim ako ima kuglu u kojoj vidi budućnost..
ma ono, ne da mi se nadmudrivati, kao što rekoh-živi bili pa vidjeli..za sad sam zadovoljna što se tiče određenih zakona koje je trebalo davno izglasati, a koje je upravo on forsirao kako bi se i nedodirljivi uopće mogli dotaći;
čovjek koji je nedavno smjenio vrh u poreznoj, ne niže službenike, već rukovodeći kadar-dakle u svom ministarstvu, ljude koji su mu bili desna ruka, jer je ustvrdio da su prikrivali i zataškivali..... (a da nije riječ o čistki uslijed promjene vlasti) daje mi nadu da će dolijati ako ne svi, makar pojedinci koji misle da su iznad ostalih.

Jup.. i čovjek koji je svom kompiću oprostio tričavih 7 000 000 kuna duga.. to su također i tvoji novčeki. :da

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 01 kol 2013 17:56 
Vrh  
ha čuj..kao što rekoh-ne budem se nadmudrivala u određenim temama..samo kažem po treći put; živi bili pa vidjeli. pričekajmo da vidimo rezulatate u brojkama. :smje

Post Postano: 02 kol 2013 07:56 
Vrh  
Rezultati u brojkama? Gle, ispravan način poslovanja, dakle, izdavanje računa te kazne za one koji ne izdaju račune i time čine utaju poreza je sasvim ok i to u potpunosti podržavam. Ali punjenje proračuna kaznama (brojke, jel) jer neki ugostitelj ili kumica na placu iako uredno izdaju račune svojim kupcima, dakle, rade po zakonu i propisima, imaju par kuna viška u svojoj blagajni koje im ostave zadovoljni kupci a što se kod nas na moru zove manča, deračina je neviđenih razmjera.

Evo, ja predlažem našem vrlom ministru da u svaku Konzumovu ili Billinu trgovinu pošalje svoje haračlije u provjeru svih njihovih 9,99 kn blagajni. Znam ja a zna i on, da sadržaj apsolutno svih blagajni neće biti točan. Kada se zbroje sve kazne koje će vrli poreznici na dim napisati za svaku pojedinu blagajnu, brojke o kojima pričamo naduti će se do besvijesti.
Ali tamo porezni inspektori ne idu. Idu ondje gdje smiju. Ili, ako reda radi nekim čudnim slučajem i uoče nepravilnost u takvim objektima, dotični im samo napišu kaznu. One bijele trake Ministarstva financija s crvenim pečatima nema preko ulaznih vrata tih uslužno-trgovačkih objekta.
Zašto ih tamo nema, a na vratima neke slastičare ili kafića ima? ..i to zbog par kuna viška u blagajni, a ne zbog utaje poreza, to jest, neizdanog računa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ne-o ... 92573.aspx

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 10:02 
Vrh  
Wolf je napisao/la:
Rezultati u brojkama? Gle, ispravan način poslovanja, dakle, izdavanje računa te kazne za one koji ne izdaju račune i time čine utaju poreza je sasvim ok i to u potpunosti podržavam. Ali punjenje proračuna kaznama (brojke, jel) jer neki ugostitelj ili kumica na placu iako uredno izdaju račune svojim kupcima, dakle, rade po zakonu i propisima, imaju par kuna viška u svojoj blagajni koje im ostave zadovoljni kupci a što se kod nas na moru zove manča, deračina je neviđenih razmjera.

dakle-ok, slažemo se tj. oboje podržavamo kazne zbog utaje poreza odnosno prikrivanja stvarnog prometa u određenom objektu.
idemo dalje...kumice na placu (odjednom su svakome na jeziku, od kad je krenula fiskalizacija..a veze nemaju s fiskalnim blagajnama, niti ih moraju imati) ne moraju imati fiskalne blagajne-jer, odnosno ukoliko prodaju proizvode koje same proizvode. osim ako žališ kumicu na placu koja ima zlatnu lančugu oko vrata, vozi kombi ili kamiončić pun robe kojoj ne znamo porijeklo, niti na koju se porez nije ni u tragovima platio...e te kumice valja po prstima puknut. ukoliko misliš na one prve-izostavi iz kao argument, jer one nisu u predmetnom zakonu.

Wolf je napisao/la:
Evo, ja predlažem našem vrlom ministru da u svaku Konzumovu ili Billinu trgovinu pošalje svoje haračlije u provjeru svih njihovih 9,99 kn blagajni. Znam ja a zna i on, da sadržaj apsolutno svih blagajni neće biti točan. Kada se zbroje sve kazne koje će vrli poreznici na dim napisati za svaku pojedinu blagajnu, brojke o kojima pričamo naduti će se do besvijesti.
Ali tamo porezni inspektori ne idu. Idu ondje gdje smiju. Ili, ako reda radi nekim čudnim slučajem i uoče nepravilnost u takvim objektima, dotični im samo napišu kaznu. One bijele trake Ministarstva financija s crvenim pečatima nema preko ulaznih vrata tih uslužno-trgovačkih objekta.
Zašto ih tamo nema, a na vratima neke slastičare ili kafića ima? ..i to zbog par kuna viška u blagajni, a ne zbog utaje poreza, to jest, neizdanog računa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ne-o ... 92573.aspx

što se tiče većih prodajnih centara-odakle ti podatak da nema nadzora?
znaš li da su svi podaci tajni, (kako je i pošteno), a da u medije izlaze sami "oštećenici" kako bi se izjadali jer im je linić naplatio kaznu zbog par kunica bakšiša u kasi (moš si mislit bakšiša, a do jučer je prijavljivao dnevni promet od stotinjak kuna :vrtio2 )
dakle onaj tko je platio 200 000 kn zbog nepravilnosti u poslovanju, budi uvjeren, neće stati pred kamere i kmečati, jer mu to nije u interesu poslovanja, što ne znači da nije dobio po prstima, i da kaznu nije-platio.

u javnosti se vrte imena tvrtki odnosno iznosi, te nepravilnosti samo ako ih sama tvrtka/poduzetnik objavi, ili ako novinar koji naleti (ne znam nit me zanima kako) na podatak-što ne znači da se veliki ne obilaze i-ne kažnjavaju. porezna uprava, carinska uprava pri ministarstvu financija moraju se pridržavati propisa. novinari ne moraju-ili neće-čim imaju plodno tlo za svoje napise, što se svakodnevno dokazuje jadikovkama nad kaznama zbog par kunica viška od-bakšiša (dobar im je bakšiš u usporedbi s dnevnim prometom :thumbup :laughy )

da završim-podržavam fiskalizaciju, podržavam kazne, jer svaka kuglica sladoleda naplati se po lepim cijenama, svaka kava ibera, i želim da dio tog novca ide u proračun jer je potreban za daljnja socijalna i ina davanja..kao što je i red u svakoj pravno uređenoj državi :smje

eh, da, zgodna je i situacija jučerašnje žene-žrtve čini mi se baš na riječkoj tržnici, gdje je, eto, jadna dala-poklonila svu ribu u vrijednosti koliko? dvadesetak tisuća kn... jer, eto, mora imati fiskalnu blagajnu, ogorčena je zbog toga itd itd...ispala je heroj, žrtva, junak, što li...a ta ista žena na listi je srama - listi poreznih dužnika koja je objavljena i koja se obnavlja...da li je i to jadna kumica s placa koju treba žaliti?

ne bi me čudilo da je pronađemo i na listi poslodavaca koji zaposlenicima ne isplaćuju plaće...

to su crnjaci, mutikaše i lopovi. ne žalim ih. sorry, ali ih ne-žalim. :dunno

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 02 kol 2013 10:02 
Vrh  
porezna disciplina je dobra i trebalo je to davno napraviti ali porezna presija je debelo prevelika i to na krivim mjestima. ovakvim pristupom guši se malo poduzetništvo. a kažu da je to osnova svakog gospodarstva zemlje.

ima ona jedna pjesmica " odakle se čisti riba
da l´ od glave il od repa
u suštini stvar je ista
na kraju je samo bitno da nam riba bude čista"

ali nekako ovi uvijek krenu od repa, a do glave ni ne stignu....

slažem se s mary da će vrijeme pokazati rezultate - e sad je jedino pitanje kakve.... hoće li pokazati da je linić jednostavno produžena ruka mmf-a koji provodi njihove naloge i čiji je zadatak spizditi sve male poduzetnike kako bi ih veliki na kraju kupili po najnižoj cijeni - bogati da se još više bogate, a siromašni da crknu od gladi - doslovno.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 10:04 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
porezna disciplina je dobra i trebalo je to davno napraviti ali porezna presija je debelo prevelika i to na krivim mjestima. ovakvim pristupom guši se malo poduzetništvo. a kažu da je to osnova svakog gospodarstva zemlje.

ima ona jedna pjesmica " odakle se čisti riba
da l´ od glave il od repa
u suštini stvar je ista
na kraju je samo bitno da nam riba bude čista"

ali nekako ovi uvijek krenu od repa, a do glave ni ne stignu....

slažem se s mary da će vrijeme pokazati rezultate - e sad je jedino pitanje kakve.... hoće li pokazati da je linić jednostavno produžena ruka mmf-a koji provodi njihove naloge i čiji je zadatak spizditi sve male poduzetnike kako bi ih veliki na kraju kupili po najnižoj cijeni - bogati da se još više bogate, a siromašni da crknu od gladi - doslovno.

zaidi...ako je produžena ruka, zakaj se bori da nam se ne dovuku ovamo?

(ovo nije tvrdnja, nego, eto, pitanje; sudjeluj u konstruktivnoj raspravi-da vidim na koji način razmišljaš kaj se tiče državnih financija i mmf-a)

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 02 kol 2013 10:10 
Vrh  
ajde mary ti meni , laiku, objasni zašto je tajna ukoliko su recimo konzum uhvatili u prekršaju? i zašto na isti način s tom trgovinom ne postupaju,...odnosno zašto je ne zapečate kao šta rade sa kafićima?

kažeš ugostitelji sami izlaze sa informacijama i kukaju....pa zar nije dovoljno proći ulicom i viditi da je objekat zapečaćen?

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 10:36 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
ajde mary ti meni , laiku, objasni zašto je tajna ukoliko su recimo konzum uhvatili u prekršaju? i zašto na isti način s tom trgovinom ne postupaju,...odnosno zašto je ne zapečate kao šta rade sa kafićima?

kažeš ugostitelji sami izlaze sa informacijama i kukaju....pa zar nije dovoljno proći ulicom i viditi da je objekat zapečaćen?

ne znam, zaidi, (i ja sam laik :smje ).

pa kao laik i kažem..pričekajmo, i vidjet ćemo rezultate..bili oni ohrabrujući ili poražavajući..brojke će sve reći. :smje

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 02 kol 2013 11:19 
Vrh  
mary je napisao/la:

ne znam, zaidi, (i ja sam laik :smje ).

pa kao laik i kažem..pričekajmo, i vidjet ćemo rezultate..bili oni ohrabrujući ili poražavajući..brojke će sve reći. :smje

kao šta rekoh slažem se.... vrijeme će sve pokazati.

s tim da se ne treba isključivo fokusirati na povećan priliv novca koji će se sliti ove godine u državnu blagajnu, već i na posljedice ovakvog zakona u vidu gašenja poduzeća, obrta i broju nezaposlenih koji iz dana u dan raste.

ovo meni za sada liči na onu "drži vodu dok majstori odu"..... :dunno

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 02 kol 2013 11:30 
Vrh  
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

Post Postano: 02 kol 2013 12:28 
Vrh  
mary je napisao/la:

što se tiče većih prodajnih centara-odakle ti podatak da nema nadzora?
znaš li da su svi podaci tajni, (kako je i pošteno), a da u medije izlaze sami "oštećenici" kako bi se izjadali jer im je linić naplatio kaznu zbog par kunica bakšiša u kasi (moš si mislit bakšiša, a do jučer je prijavljivao dnevni promet od stotinjak kuna :vrtio2 )
dakle onaj tko je platio 200 000 kn zbog nepravilnosti u poslovanju, budi uvjeren, neće stati pred kamere i kmečati, jer mu to nije u interesu poslovanja, što ne znači da nije dobio po prstima, i da kaznu nije-platio.

u javnosti se vrte imena tvrtki odnosno iznosi, te nepravilnosti samo ako ih sama tvrtka/poduzetnik objavi, ili ako novinar koji naleti (ne znam nit me zanima kako) na podatak-što ne znači da se veliki ne obilaze i-ne kažnjavaju. porezna uprava, carinska uprava pri ministarstvu financija moraju se pridržavati propisa. novinari ne moraju-ili neće-čim imaju plodno tlo za svoje napise, što se svakodnevno dokazuje jadikovkama nad kaznama zbog par kunica viška od-bakšiša (dobar im je bakšiš u usporedbi s dnevnim prometom :thumbup :laughy )

da završim-podržavam fiskalizaciju, podržavam kazne, jer svaka kuglica sladoleda naplati se po lepim cijenama, svaka kava ibera, i želim da dio tog novca ide u proračun jer je potreban za daljnja socijalna i ina davanja..kao što je i red u svakoj pravno uređenoj državi :smje

Vidiš, u mome Malom Mistu di se zna tko je što ima za obid i večeru, dvije su Konzumove butige.. Do sada su zatvoreni jedna konoba, 4-5 štandova s điđa-miđama i dva kafića. Pojedini ugostiteljski objekti ovog ljeta su provjeravani već par puta.
Al gle čuda, u Konzumove butige još nije uša niti jedan porezni inspektor. Valjda jer sa sto postotnom sigurnošću znaju da im blagajne štimaju u milijuntinku, ne kune, nego lipe.
Kada porezni inspektori uđu u Konzumovu butigu i zatvore je zbog viška u blagajni, reći ću da se radi pošteno i transparentno.

Do tada, ovo je samo bacanje prašine u oči..

http://danas.net.hr/novac/ministarstvo- ... ste-budale

A o tajnosti podataka nemoj.. to je i više nego smiješno.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 02 kol 2013 12:51 
Vrh  
Neće se Konzum nijedan nikad zatvorit zbog zbog viška u blagajni... uopće sama ideja je presmiješna :ro

Todorić je preveliki igrač, drži veliki dio naše ekonomije, ne samo trgovine u kojoj je broj jedan... nego i mnoga proizvodna poduzeća. Što će reć, da je on gazda, a ne nikakav Linić. Linić je lako smjenjiv, a Todorić ipak malo teže...

Linić se drži razine koje se može držat, a to je maltretirat obične male ljude. Veće igrače neće dirat, niti bi se ni usudio... Pa onda dira ove male, da eto može prema van izbacit foru kako on radi nešto značajno, kako on "uvodi red u državnu blagajnu"... Nemoj me nasmijavat...

Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv fiskalizacije, dapače. Ali kontrola poslovanja treba biti poštena i sveobuhvatna, za sve, a ne samo za neke... I trebala bi biti malo fleksibilnija, zatvarati kafiće i slastičarne zbog nekoliko kuna viška je suludo, zašto im ne naplateu neku kaznu ujesto zatvaranja???

Post Postano: 02 kol 2013 13:06 
Vrh  
mary je napisao/la:
osim ako žališ kumicu na placu koja ima zlatnu lančugu oko vrata, vozi kombi ili kamiončić pun robe kojoj ne znamo porijeklo, niti na koju se porez nije ni u tragovima platio...e te kumice valja po prstima puknut. ukoliko misliš na one prve-izostavi iz kao argument, jer one nisu u predmetnom zakonu.

Ne, Mary.. ja mislim na kumicu, to jest KUMA, koji vozi helikopterčić, kupa se u baznečiću a stanuje u dvorčiću.. onog kuma koji na svom posjedu u istočnoj Slavoniji uzgaja stoku (meso) posebno namijenjenu gospodi na vlasti. ..bilo koje stranačke knjižice. :smje

..onog kuma koji u svim svojim blagajnama kojih nije mali broj, dnevno skupi tko zna koliki višak koji negdje ode. ..zamrači se, ne. :smje

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 13:22 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:
Linić se drži razine koje se može držat, a to je maltretirat obične male ljude.

:bgg

nemam kaj više za reć nakon ovog.. :cer :gent

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 02 kol 2013 13:35 
Vrh  
mary je napisao/la:

:bgg

nemam kaj više za reć nakon ovog.. :cer :gent

Pa nemoj onda :dunno Niti nemaš šta za reć.

Ti ga dižeš u nebesa, kao da je napravio ne znam šta.... A činjenica je da zatvaraju samo male obrtnike. Veće ne zatvaraju niti će. Veći (čitaj Todorić) i dalje imaju slobodne ruke da si spremaju viškove... a njihovih viškova je puno, puno više od onih od tamo nekog slastičara. Al državi taj višak ne treba, treba joj baš onih 7 kn od ovog slastičara...

Al glavno da se eto uvodi red :bg

Uvodi se red kao i kad je Jovanović na sva zvona govorio kako će počistit stanje u hrv. nogometu i bla bla... Pa sad ni da bekne više. Ista stvar je i s ovim, potpuno ista.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 13:47 
Vrh  

Pa nemoj onda :dunno Niti nemaš šta za reć. .

:thumbup nek nam ti imaš. :wink1

Ti ga dižeš u nebesa, kao da je napravio ne znam šta.... A činjenica je da zatvaraju samo male obrtnike. Veće ne zatvaraju niti će. Veći (čitaj Todorić) i dalje imaju slobodne ruke da si spremaju viškove... a njihovih viškova je puno, puno više od onih od tamo nekog slastičara. Al državi taj višak ne treba, treba joj baš onih 7 kn od ovog slastičara...

Al glavno da se eto uvodi red :bg

Uvodi se red kao i kad je Jovanović na sva zvona govorio kako će počistit stanje u hrv. nogometu i bla bla... Pa sad ni da bekne više. Ista stvar je i s ovim, potpuno ista.

ne dižem nikoga u nebesa ako odobravam fiskalizaciju i postupke inspekcije. ako ne odobravam krađu, utaju i šverc, bilo od velikih ili malih obrtnika (nekih čak ni registriranih...)

to je moj stav. :dunno

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 02 kol 2013 15:25 
Vrh  
mary je napisao/la:

:thumbup nek nam ti imaš. :wink1

Generaliziraš. Sasvim sigurno nisu svi ti obrtnici koje su zatvorili - pljačkaši, zato jer im se našlo u blagajni koja kuna viška. Nisu svi takvi da prijavljuju promet od 100 kn, a dnevno zarađuju 10.000, a ti ih sve stavljaš u isti koš. Kad govorim o običnim malim ljudima, mislim na npr. onog slastičara kojem su zatvorili radnju zbog 7 kn viška, je li on takav kriminalac da mu zbog 7 kuna treba zatvoriti biznis??? Dok se s druge strane velikima opraštaju milijuni. To je licemjerno.

mary je napisao/la:
ne dižem nikoga u nebesa ako odobravam fiskalizaciju i postupke inspekcije. ako ne odobravam krađu, utaju i šverc, bilo od velikih ili malih obrtnika (nekih čak ni registriranih...)

to je moj stav. :dunno

Ma de, ne nasmijavaj me :hihi Svaki post u kojem spominješ Linića je popraćen sa neizbježnim lajkovima...

Ja isto ne odobravam ni krađu ni utaju ni šverc, i isto bih odobravala postupke inspekcije, da su kriteriji prema svima jednaki. Al nisu i ti to dobro znaš. Tebi to ne smeta, meni smeta. Svakom svoje :wink

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 kol 2013 17:12 
Vrh  
Ribice, naj se jedit, nigdar ne buš sto let ni sto kil imala.. vrag ti politiku..to ti je zlo. :smje

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 02 kol 2013 17:45 
Vrh  
Ko se jedi :dunno Ti si meni prva našla potrebu spuštat.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.