Sada je: 20 lis 2018 23:00.
Početna » Politika i društvo » Ekonomija

Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 17 ožu 2013 19:18 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:

Ne to, nego mislim na kad su objavili arhitektonski natječaj, pa kad su se prijavili svi oni slavni arhitekti...to je bilo mislim još 2009. godine... tad se pisalo kako će sve bit gotovo do 2011.-2012. Al naravno da se sve odužilo, ne bi mi bili Hrvatska da se nije...

a tooo..je, u pravu si, na to sam i zaboravila.

ma..
nikaj, bumo vidli kak bu ovaj ugovor tekao..ne sviđa mi se kaj su stranci, vrag će ga više znati kak je ugovor sklopljen, i koji zakoni će ipak biti prioritetniji ukoliko će nedajbog, nekaj krenut po zlu, pa će biti potrebe za raskidom ugovora..lako je unutar zemlje..naša zemlja, naši zakoni..al ovo..malkice sam skeptična prema ugovaranjima tako velikih stvari sa-strancima (s druge pak strane, budimo realni-naši nemaju penez za tak velik komad kolača).. no..živi bili pa vidjeli.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 19 tra 2013 12:19 
Vrh  
Izmjenama Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodi Vlada želi direktore u javnom sektoru staviti pod izravni nadzor Ministarstva financija.

http://www.vecernji.hr/biznis/ovako-ce- ... nak-540809

Odbiju li Linićeve inspektore, direktorima 200 tisuća kuna kazne

http://www.poslovni.hr/hrvatska/odbiju- ... zne-238031

:thumbup

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 30 tra 2013 09:13 
Vrh  
PREPREKA ULAGANJIMA

PODATAK KOJI JE ŠOKIRAO VLADU Tvrtke plaćaju čak 572 nameta državi...a ne 245, kako su svi ministri dosad mislili

http://www.jutarnji.hr/tvrtke-moraju-pl ... i/1100049/

Osim raznih pristojbi, članarina i pretplata, među neporeznim naknadama nalaze se, primjerice, i naknade za korištenje županijskih, gradskih i općinskih zastava i grbova. :cekic

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 04 svi 2013 17:50 
Vrh  
U najavi projekti JPP-a vrijedni oko milijardu eura

http://www.business.hr/dogadjaji/u-naja ... jardu-eura

Novi zakon o jpp je izglasan još lani, pa hajde, vrijeme je da se krene...(konačno :vrtio2 )

Post Postano: 06 svi 2013 19:24 
Vrh  
http://danas.net.hr/novac/kakav-sramota ... reci?rss=2
Znači, MVP financira turistička putovanja... :ang

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 09 svi 2013 10:47 
Vrh  
Javni poziv za pripremu projektnih prijedloga za sredstva iz EU fondova

Javni poziv je namijenjen pripremi projektnih prijedloga za programe bespovratnih potpora koji će se financirati iz strukturnih fondova, a za savjetodavne usluge za pripremu projekta za daljnje financiranje poduzetnici mogu dobiti bespovratnu potporu kroz IPA projekt SMEPASS do 500 tisuća eura.

Najniža vrijednost prijavljenog projektnog prijedloga je milijun eura, najviša 6 milijuna eura, a natječaj se odnosi na projekte koji spadaju u sektore industrije i usluga te turizma.

http://www.business.hr/eu-fondovi/javni ... eu-fondova

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 12 svi 2013 09:39 
Vrh  
CROATIA AIRLINES IZGUBIT ĆE MILIJUNE Nema dokaza da bolovanja stjuardesa nisu bila opravdana

http://www.jutarnji.hr/croatia-airlines ... a/1102057/

koma.
i još, koliko sam čula, u utorak planiraju i piloti štrajk.

j.. se njima za štetu, putnike i za sve. napravit će ogromnu štetu (a i ovako posluju s gubitkom).
ja jesam za prosvjede kada treba, ali stjuardese sa svojim primanjima, mogle su se solidarizirati s ljudima koji su bez posla, jer primanja im nisu baš mala.
a vrsta posla je ionako ona koju su-same odabrale.

Post Postano: 12 svi 2013 12:41 
Vrh  
Ma CA je gotova priča, ja sam to još reka kad sam bio prisutan kad je bjihov avion doletio iz Hannovera za Split s 4 putnika, pa koja bi normalna kompanija imala letove s 4 putnika :facep :facep

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 12 svi 2013 13:05 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Ma CA je gotova priča, ja sam to još reka kad sam bio prisutan kad je bjihov avion doletio iz Hannovera za Split s 4 putnika, pa koja bi normalna kompanija imala letove s 4 putnika :facep :facep

CA je državna tvrtka, i ide mi na živce ovakvo ponašanje, a eto od utorka i štrajk pilota.

ako su se i drugi kojima idu plaće iz proračuna odrekli djela plaće plus regresa i godišnjica, tko su oni da štrajkaju zbog promjene kolektivnog?? čovjek bi rekao-posluju s dobitkom, pa imaju pravo štrajkati? gubitak im je abnormalan, i još si uzmu za pravo kolektivno odbolovati (i napraviti ogromnu štetu što firmi, što državi, što putnicima), plus najava štrajka ... :td

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 12 svi 2013 22:33 
Vrh  
slika

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 13 svi 2013 07:37 
Vrh  
Čim zaživi (ovih dana bi ako već nije :pavo trebao u proceduru ići novi zakon o ugljikovodicima), valja se baciti na posao i raspisati natječaj za koncesiju (obzirom da je Ina imala, no izgubila koncesiju za istraživanje, jer se nije pridržavala ugovora-točnije, nisu ni započeli istraživanja u ugovorenom roku...).
No, tko će dobiti veći dio kolača, Crna Gora ili mi?

Rat za crno zlato
Prevlaka: Granica između Hrvatske i Crne Gore o kojoj ovise milijarde
I Hrvatska i Crna Gora žele bogata podmorska ležišta nafte u najjužnijem dijelu hrvatskog dijela Jadrana.

http://www.vecernji.hr/biznis/prevlaka- ... nak-552282

Post Postano: 13 svi 2013 09:58 
Vrh  
Treba bit oprezan s tom naftom, ko zna koliko je ima i na kojoj je dubini, da ne govorimo imo mozebitnom stetnom utjecaju nkpka okolis i turizam...

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 13 svi 2013 11:45 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Treba bit oprezan s tom naftom, ko zna koliko je ima i na kojoj je dubini, da ne govorimo imo mozebitnom stetnom utjecaju nkpka okolis i turizam...

naši naftaši su evidentno među najboljim kadrom u tom fahu-u svijetu priznati.
(to se i dan danas vidi po croscovcima razasutima po čitavom svijetu-oni ne traže posao-njima ponude same dolaze. jasno, govorim o školovanim ljudima koji imaju i-iskustvo rada na platformama).

a ak stranci dođu-svakako će naše kontrole biti prisutne.

Deputy

Post Postano: 13 svi 2013 20:37 
Vrh  
mary je napisao/la:

naši naftaši su evidentno među najboljim kadrom u tom fahu-u svijetu priznati.

:da :da :da

Kada je Angola početkom 70-ih tražila od Josipa Broza pomoć, jer su sumnjali da ih zapadne kompanije koje eksplatišu naftu u Angoli žestoko potkradaju, DB je angažovao i poslao u Angolu Inine stručnjake koji su ugrađivali brojače u pogonima za preradu i pretovar nafte i vršili stalni monitoring celog tog posla. :bgg

Shell je bio jako ljut na Broza i SFRJ. :hihi

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 22 srp 2013 22:44 
Vrh  
Sudac odgodio ročište za Dalekovod i zakon poslao na Ustavni sud
Predstečajne nagodbe: Prijeti 4900 stečajeva i 40 tisuća otkaza
:hor

http://www.vecernji.hr/vijesti/predstec ... nak-588130

loše...ovog suca treba umlatiti, predmet je kod njega od travnja :td

Linić o sucu: Sada jadnik neće raditi da bi išao na odmor!

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-su ... nak-587879

umjesto da trgovački sud pomogne ljudima, proradio je ego :td :td :td :td

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 20 pro 2013 09:29 
Vrh  
uskoro će se znati tko će uzeti autoceste u koncesiju...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hajd ... 17243.aspx

prethodne reakcije bile su u stilu-sve svoje prodajemo strancima :blah (bez konkretnih saznanja o zaduženosti, odnosno kreditnom zaduživanju kalmete s tadašnje pozicije ministra pomorstva prometa i infrastrukture, do te mjere da se ac mora dati u koncesiju makar da kredite možemo vraćati...)...e sad, koliko vidim, čujem i čitam-u igru ulaze naši mirovnjaci (mirovinski fondovi)...sudeći po dosadašnjem vođenju glavnog i obaveznog mirovinskog fonda (az), ne vjerujem da će od sad posustati glavni i odgovorni u az-u, i dovesti u pitanje vlastiti profit, i mirovine građana...tako da vidim svjetlo na kraju tunela. no rano je još za prognoze..
tek usput još da spomenem; koliko se sjećam, svojedobno su mirovnjaci spašavali i inu, dok nitko nije imao para da otkupi paket dionica kako ista ne bi prešla u većinsko vlasništvo mola, mirovnjaci su spašavali stvar...no to je stara i druga priča. kaj se tiče monetizacije-znat ćemo više kad se ponude otvore. između dva zla, biram manje; između stranaca i naših mirovnjaka, biram hrvatski mirovinski fond.
:gent

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 10 tra 2014 08:55 
Vrh  
Najavljeno je smanjenje plaća menadžmentu u javnim tvrtkama...za nekih 6%.
Malo je to, obzirom na iznose koji gospoda/dame koji su u menadžmentu tih firmi, primaju.
Ne valja što su zaštićeni ko lički medvjedi dobro sklopljenim ugovorima..i teško im se na kraj može stati.
No, pohvala inicijativi da se dotičnima konačno krenu snižavati primanja. Pogotovo tvrtkama gubitašima (s enormno velikim plaćama).

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 21 svi 2014 21:25 
Vrh  
Na Međunarodnoj zračnoj luci Zagreb (MZLZ) danas je svečano obilježen početak gradnje zgrade budućeg novog putničkog terminala koji će, kada bude dovršen krajem 2016., moći primiti dvostruko više putnika nego sada odnosno njih oko 5 milijuna.

http://www.business.hr/ulaganja/na-medj ... -terminala

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 23 svi 2014 12:08 
Vrh  
mary je napisao/la:
Na Međunarodnoj zračnoj luci Zagreb (MZLZ) danas je svečano obilježen početak gradnje zgrade budućeg novog putničkog terminala koji će, kada bude dovršen krajem 2016., moći primiti dvostruko više putnika nego sada odnosno njih oko 5 milijuna.

http://www.business.hr/ulaganja/na-medj ... -terminala

Znači gradit će se ipak taj koji je na slici? :mary

Ja sam stvarno mislila da će investitor podvalit neki svoj žnj projekt mjesto ovog...

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 27 svi 2014 10:05 
Vrh  
Poslovanje u 2013.: Državne tvrtke minus pretvorile u plus

MojPosao.net - Poslovanje u 2013.: Državne tvrtke minus pretvorile u plus http://www.moj-posao.net/Vijest/74050/P ... z32uAy6hzZ
Zahvaljujući prije svega HEP-u 15 najvećih državnih tvrtki prošlu godinu je ukupno završilo u plusu od čak 1,12 milijardi kuna. Uspoređujući to s 2012. kad su poslovale s debelim minusom od 705,71 milijuna kuna može se reći da se radi o fantastičnom uspjehu.
Poslovanje u 2013.: Državne tvrtke minus pretvorile u plus
HEP je lani nakon oporezivanja zaradio čak 1,3 milijarde kuna, zahvaljujući prije svega rastu cijena električne energije i dobroj hidrološkoj godini. Godinu dana prije dobit je iznosila svega 35,8 milijuna kuna.

Bez HEP-ove zarade velike držane tvrtke i prošlu godinu bi ukupno zabilježile gubitak od oko 200 milijuna kuna bez obzira što su mnoge značajno poboljšale svoje poslovanje.

U 2013. ugodno je iznenadila Croatia Airlines. Nacionalni zračni prijevoznik za kojeg Vlada još nije uspjela naći kupca lani je prvi put nakon pet godina poslovao s dobiti.

Iako se radi o skromnoj zaradi od 670 tisuća kuna ipak je riječ o velikom uspjehu jer je 2012. gubitak bio čak 488,2 milijuna kuna. Uprava Croatia Airlines je objasnila kako je to rezultat značajnog rezanja troškova, i to prvenstveno troškova goriva i troškova amortizacije.

Dugogodišnji gubitaš je bio i HRT koji je prošle godine ostvario dobit od 42,5 milijuna kuna. S Prisavlja su to obrazložili 'povećanjem efikasnosti upravljanja i smanjenjem operativnih troškova poslovanja'.

Iz minusa u plus prešla je i Hrvatska Lutrija. Državni 'kockar' lani je zaradio 12,7 milijuna kuna dok je godinu prije poslovao s gubitkom od 10,1 milijuna kuna.

Među tvrtkama koje su 2012. poslovale s dobiti da bi tu zaradu lani još dodatno povećale odskaču Hrvatske šume (+62,2 milijuna kuna), Plinacro (+68,4 milijuna kuna), FINA (+25,3 milijuna kuna) i Janaf (+8,8 milijuna kuna). S druge strane Croatia osiguranje je svoju dobit smanjila za čak 108 milijuna kuna.

Prošlu godinu s gubitkom su poslovale HŽ Cargo, HŽ Putnički prijevoz, Autocesta Rijeka - Zagreb (ARZ) i Hrvatska pošta (HP).

Neslavni rekorder je Putnički prijevoz s minusom od čak 365,1 milijuna kuna, što je za 237,2 milijuna kuna više nego u 2012. godini. HŽ Cargo čija je privatizacija neslavno propala lani je imao gubitak od 191,7 milijuna kuna.

Za ARZ i HP bez obzira na negativno poslovanje ipak se može reći da su imali dobru godinu jer su osjetno smanjili gubitak. ARZ je lani ostvario minus od 105 milijuna kuna dok je u 2012. on bio veći za 134,3 milijuna kuna.

HP je 2013. završio s gubitkom od 993 tisuća kuna, a u 2012. je minus iznosio 24,7 milijuna kuna.

http://www.moj-posao.net/Vijest/74050/P ... z32uAoRMQa

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 163 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.