Sada je: 23 tra 2018 06:43.
Početna » Politika i društvo » Off Topic

Započni novu temu Odgovori  [ 4945 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 13 srp 2017 12:22 
Vrh  
Pa to i radim, vikendima kuham, ali sad sam baš stalno vani jela, i ja ne mogu polusirovo meso, čak i kad naručiš jako jako pečeno, izvana zgori, iznutra opet sirovo, bljak.

Sve su ti to bljakasti okusi. Naišla konačno na srdelice u nekom lijepom restaču, dobiš 7-8 mršavih srdelica polupečenih, s glavama, totalno bezukusnih. Kad se sjetim onih s Lastova, tog dana ulovljenih :pfc Ili onog restorana u Komiži... pa to na svijetu nema... I one slastičarne u Komiži, gdje rade kolače od lokalnih citrusa i lavande i koječega... I u Zagrebu ipak možeš fino jesti u gradu, jasno da je ukusnije malo izvan centra, ali ipak dobro jedeš.

Taj kiš iz moje regije :bgg brzo dosadi, to je dosta siromačko i prazno jelo.

Skroz druga priča od naših okusa. Nemaš pojma kak ti bolno počne faliti hrana na koju si navikao...

Kaj ima s tobom?

Moram ti reći da ti se divim, ja sam pukla nakon više godina u malim gradićima, mene to ubija, ne mogu disati. Sve je lijepo, mirno, ljudi OK, ali ja to više ne mogu. Kad dođem u Pariz, koji mi nije sad nešto jer je grozno zmazan i ti imigranti razno razni stiskaju obruč i sve su bliže središtu, opustim se usprkos gužvi i buci, dišem, skroz sam ok. Ispalila na živce, kak vele Dalmoši... Možda kad imaš obitelj je drugačije, miran, opušten život... srela sam baš super neku ženu i ona veli da nikad ne bi mogla živjeti izvan nekog malog sela... Valjda je to vrlo osobno, ali mene mala mjesta ubijaju...

Kak veli Frank Sinatra:

These little town blues, are melting away
I'm gonna make a brand new start of it - in old New York...

Post Postano: 21 srp 2017 13:00 
Vrh  
slika

Inače, sva sam u porculanu :cer oglasila sam svima da sam postala kolekcionar finih šalica za čaj, (five o'clock tea)da ne lupaju gloovu kad mi kupuju darove :hihi
Dosad sam investirala u četiri, svaka će u kolekciji biti različita jedino ne znam gdje ću ih držati. :bgg
Sonia je napisao/la:

Kaj ima s tobom?

Moram ti reći da ti se divim, ja sam pukla nakon više godina u malim gradićima, mene to ubija, ne mogu disati. Sve je lijepo, mirno, ljudi OK, ali ja to više ne mogu. Kad dođem u Pariz, koji mi nije sad nešto jer je grozno zmazan i ti imigranti razno razni stiskaju obruč i sve su bliže središtu, opustim se usprkos gužvi i buci, dišem, skroz sam ok. Ispalila na živce, kak vele Dalmoši... Možda kad imaš obitelj je drugačije, miran, opušten život... srela sam baš super neku ženu i ona veli da nikad ne bi mogla živjeti izvan nekog malog sela... Valjda je to vrlo osobno, ali mene mala mjesta ubijaju...

Kak veli Frank Sinatra:

These little town blues, are melting away
I'm gonna make a brand new start of it - in old New York...

Ne znam što da ti kažem :dunno Uglavnom se nikad ne pitam...prva dva dana u velikom gradu me ispune energijom, nakon toga postajem živčana.

Počinjem se osjećati kao teška luzerica što sam još uvijek u Hrvatskoj, masovno se odlazi :tužan2

Post Postano: 21 srp 2017 20:37 
Vrh  
Oooh, to je i moja strast, kupujem po jednu čak, pa imam više različitih :srce

slika

I koferi :hihi I zimski kaputi...

Post Postano: 21 srp 2017 20:44 
Vrh  
ruža je napisao/la:
Ne znam što da ti kažem :dunno Uglavnom se nikad ne pitam...prva dva dana u velikom gradu me ispune energijom, nakon toga postajem živčana.

Počinjem se osjećati kao teška luzerica što sam još uvijek u Hrvatskoj, masovno se odlazi :tužan2

Ma ne, na žalost, velika većina naših iseljenika ne živi baš sjajno, tj. baš na dnu... Reče mi sestrična, viša medicinska sestra, da se vraćaju čak i sestre i doktori, jer rade najniže poslove, nije lako napredovati, a kad sve platiš... Nije to više kao nekad, plaće su manje... jedino da, dobiješ tu plaću pa ti se budućnost čini izvjesna, tj. znaš kaj buš sljedeći mjesec. Ak to imaš u HR, onda nemaš kaj vani tražiti... Osim toga, za mlade ima toliko mogućnosti da probaju po svuda, i studirati i raditi...

Ne znam, nije tvoje zemlja pa se ne živciraš, mislim da je i to dio privlačnosti iseljavanja :hihi

Pusti, nije lako, mom starom su svi njegovi pajdaši kaj su otišli van, i to onda kad se puno više moglo zaraditi, bili zavidni, jer je imal Ok standard i ostal je na svome...

Ima zanimanja za koja treba otići i van, kaj ja znam, ak si znanstvenik, klasični glazbenik, model :bgg i tak nekaj... pa trebaš internacionalnu reputaciju.. I ak hoćeš probati nekaj drugo... Ali treba imati mogućnost i da se vratiš... Ovisi zapravo o osobi.

Post Postano: 21 srp 2017 20:55 
Vrh  
slika

Post Postano: 21 srp 2017 21:00 
Vrh  
Sonia je napisao/la:

Ma ne, na žalost, velika većina naših iseljenika ne živi baš sjajno, tj. baš na dnu... Reče mi sestrična, viša medicinska sestra, da se vraćaju čak i sestre i doktori, jer rade najniže poslove, nije lako napredovati, a kad sve platiš... Nije to više kao nekad, plaće su manje... jedino da, dobiješ tu plaću pa ti se budućnost čini izvjesna, tj. znaš kaj buš sljedeći mjesec. Ak to imaš u HR, onda nemaš kaj vani tražiti... Osim toga, za mlade ima toliko mogućnosti da probaju po svuda, i studirati i raditi...

Ne znam, nije tvoje zemlja pa se ne živciraš, mislim da je i to dio privlačnosti iseljavanja :hihi

Pusti, nije lako, mom starom su svi njegovi pajdaši kaj su otišli van, i to onda kad se puno više moglo zaraditi, bili zavidni, jer je imal Ok standard i ostal je na svome...

Ima zanimanja za koja treba otići i van, kaj ja znam, ak si znanstvenik, klasični glazbenik, model :bgg i tak nekaj... pa trebaš internacionalnu reputaciju.. I ak hoćeš probati nekaj drugo... Ali treba imati mogućnost i da se vratiš... Ovisi zapravo o osobi.

Hehehe, sad su svi još nabrijani i znatiželjni, fascinirani novim, a onda za par godina slijedi reality check. Pogotovo ovima u Irskoj i dalje.
Nema tu leba, većina je njih oduvijek bila nesretna, kao i većina mojih koji su vani radili. Jedino ovi koji su prognani ili koji su gore odrasli mogu postići neku sreću ili zadovoljstvo. Čak i oni koji su bili gladni na svome ognjištu ga opet vole i rado mu se vraćaju.
Ove pak koji maštaju o kojekakvim karijerama najmanje žalim.

Post Postano: 21 srp 2017 22:32 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:

Hehehe, sad su svi još nabrijani i znatiželjni, fascinirani novim, a onda za par godina slijedi reality check. Pogotovo ovima u Irskoj i dalje.
Nema tu leba, većina je njih oduvijek bila nesretna, kao i većina mojih koji su vani radili. Jedino ovi koji su prognani ili koji su gore odrasli mogu postići neku sreću ili zadovoljstvo. Čak i oni koji su bili gladni na svome ognjištu ga opet vole i rado mu se vraćaju.
Ove pak koji maštaju o kojekakvim karijerama najmanje žalim.

Ma ja mislim da je dobro otići vani, da vidiš kak to ide, ali ne sve doma prekrižiti, prodavati... Činjenica je da čovjek padne u sevdah :bgg u nekoj dobi i primi te strašnja želja za domaćim stvarima... Tek druga generacija se osjeća vani ko doma, normalno... Ali ne kužim baš da razni obrtnici, tj. majstori moraju baš odlaziti... od toga se ipak kod nas valjda može živjeti... Ne znam, teško je procijeniti ako nisi u sličnoj situaciji.

Dobro je probati, pogotovo mladi ljudi, imaju drugačiji odnos doma, ne daju se zafrkavati od budala...

Ak hoćeš karijeru u nekim zanimanjima, moraš otići vani, mi smo mali i to je fakat.

Ali smetaju mi te laži da super žive, kad ZNAM da to znači da si doma i ne ideš nikam i da jako šparaš. Dobro, tak na Zapadu svi žive :bgg Zato ja nemam ušteđevine...

Nebeski Srbin

Post Postano: 21 srp 2017 22:39 
Vrh  
...

Objavljeni-sluzbeni-podaci-iz-Hrvatske-najvise-bjeze-mladi--evo-iz-kojih-gradova-i-u-koje-zemlje
http://www.index.hr/vijesti/clanak/obja ... 84059.aspx

Citat:
DRŽAVNI zavod za statistiku objavio je službene podatke o migracijama i iseljavanju za 2016. godinu.

Prema njihovim podacima u Hrvatsku je iz inozemstva doselilo 13.985 osoba, a u inozemstvo je odselilo 36.436 osoba.

Najveći broj odselio je u:
- Njemačku - njih 56,1 posto.
- BiH 7,7 posto
- Austrija 6,1 posto
- Irska 5,5 posto
- i Srbija 4,4 posto

Pobeze narod i u BiH cak :uou vise neg u Austriju i Irsku :kr

Bosnian Dream :da :ro

.

Post Postano: 22 srp 2017 10:51 
Vrh  
Nije meni što su oni otišli, neki moraju, neki više ne mogu trpjeti smjenjivanje nesposobnih bahatih budalaša na vlasti, mislim i ja DOKLE!, nego nemate pojma kako je tu sad pusto i kako nema ničega, sve odumire, propada;
svaka druga kuća je na prodaju, okućnice zarasle u travuljagu, zatvaraju se kafići, dućani, o kulturi i zabavi da ne pričam...

Post Postano: 22 srp 2017 11:47 
Vrh  
ruža je napisao/la:
Nije meni što su oni otišli, neki moraju, neki više ne mogu trpjeti smjenjivanje nesposobnih bahatih budalaša na vlasti, mislim i ja DOKLE!, nego nemate pojma kako je tu sad pusto i kako nema ničega, sve odumire, propada;
svaka druga kuća je na prodaju, okućnice zarasle u travuljagu, zatvaraju se kafići, dućani, o kulturi i zabavi da ne pričam...

Ma ja stalno pokušavam ne vjerovati da je zbilja tako :tuz Čitala sam negdje da je Slavonija, pa čak i Osijek, opustjela...

I bojim se što je sljedeće, jel se to prazni da se zemlja da nekoj mega kompaniji ili da se nasele ovi koje će sad porazdijeliti iz Italije :facep

To je sustavno, jer vlast ama baš ništa nije napravila da se to spriječi, naravno da ljudi imaju pravo živjeti gdje hoće i misle da mogu bolje, ali velik dio nije otišao na toliko bolje...

Ali moguće je da je konstantno loše kadroviranje skoro pa najveći uzrok - eto ti primjer iz Šibenika kad su ovršili vatrogasce za šaht koji uopće oni ne koriste, i to upravo u ovom času. Dakle, isto je, samo u Dalmaciji ipak ima više love zbog turizma. Kolega mi se isto doselio iz Zadra, profesor, radio u Lici, škola mu s vremenom prestala plaćati putovanje na posao, iako nemaju koga uzeti u toj zabiti. Konačno dobio posao u školi u Zadru, i nazvala ga ravnateljica da je visoka veza insistirala da prime nekoga drugoga i da ne ona ne može ništa. Rekao da ne želi da mu djeca rastu u takvom okruženju.

Ja sam sad već dugo vani, pa gledam na Hrvatsku uglavnom samo pozitivno, ali da sam doma, vjerojatno bih bila zgažena kao i svi drugi.

Veliki uzrok svega su i mediji, koji su toliko antihrvatski da mi se bljuje katkada. Oni stvaraju tu beznadnost, svi, od novina do TV-a.

Post Postano: 22 srp 2017 11:53 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
...

Objavljeni-sluzbeni-podaci-iz-Hrvatske-najvise-bjeze-mladi--evo-iz-kojih-gradova-i-u-koje-zemlje
http://www.index.hr/vijesti/clanak/obja ... 84059.aspx

Pobeze narod i u BiH cak :uou vise neg u Austriju i Irsku :kr

Bosnian Dream :da :ro

.

Mi smo s tim svijetom koji je nagrnuo iz BiH u ratnom času prošli kao Nijemci s ovom zadnjom invazijom. Ne može se 200 000 ljudi koliko se doselilo u Zagreb u kratkom roku integrirati (a njima je trebala integracija jer su donijeli neke ne baš pozitivne običaje, koje smo doduše imali i prije, ali taman smo se nekako bili posložili). Isto je sa Splitom i valjda ostalim mjestima. Ljudi se trebaju doseljavati s idejom da žele studirati, raditi, uspjeti, a ovo je bila navala i grabež (od gradskih stanova u koje su se useljavali bespravno pa na dalje, ne mislim da nisu morali doći, jer su bježali od rata). Tako, da ih se malo više vrati, skupa s Bandićem :hihi ne bi bilo loše. Čovjeku s vremenom, kad svašta vidi, ponestane suosjećanja...

Montenigga
Montenigga

Post Postano: 22 srp 2017 11:56 
Vrh  
ruža je napisao/la:

U crnoj gori je slično. Sa sjevera svi bježe. Sve ostaje pusto. Samo starci ostaju. I uhljebi u drzavnim u sluzbama.

Na jugu se sve prodaje. Svaki kamen..... rusima, englezima, arapima.... brat sa bratom se tuzi oko par kvadrata.... da bi vise dobio prilikom prodaje....

Post Postano: 22 srp 2017 13:28 
Vrh  
Ruži, ovo sam tražila, u vezi s malim gradovima :bgg iz Gatsbyja (bio je onaj stari, prvi film na TV-u, baš sam uživala iako mi je u ono doba bio dosadnjikav... ma i sad je, ali je neizmjerno bolje napravljen od drugih verzija, pa dođe kao pravo čudoo...):

“And I like large parties. They’re so intimate. At small parties there isn’t any privacy.”

Post Postano: 22 srp 2017 13:30 
Vrh  
Trotoar je napisao/la:

U crnoj gori je slično. Sa sjevera svi bježe. Sve ostaje pusto. Samo starci ostaju. I uhljebi u drzavnim u sluzbama.

Na jugu se sve prodaje. Svaki kamen..... rusima, englezima, arapima.... brat sa bratom se tuzi oko par kvadrata.... da bi vise dobio prilikom prodaje....

Cijeli Sandžak se tu preselio :hihi

Post Postano: 22 srp 2017 13:38 
Vrh  
Obožavam kad zastori vihore na vjetru :cer kao u Ašku cijelo vrijeme...

slika

slika

Montenigga
Montenigga

Post Postano: 23 srp 2017 07:10 
Vrh  
Sonia je napisao/la:

Cijeli Sandžak se tu preselio :hihi

:cer
Jeste. Cijela naselja su podigli.

Generalno, cijelo primorje je uništeno.....

Upravo čitam da se ulcinjani žale da im albanija "otima" goste. To me ne čudi previše. Ulcinj kao i cijelo cg primorje: cijene previsoke, guzva ogromna, usluga nikakva....

Post Postano: 23 srp 2017 15:02 
Vrh  
Trotoar je napisao/la:

:cer
Jeste. Cijela naselja su podigli.

Generalno, cijelo primorje je uništeno.....

Upravo čitam da se ulcinjani žale da im albanija "otima" goste. To me ne čudi previše. Ulcinj kao i cijelo cg primorje: cijene previsoke, guzva ogromna, usluga nikakva....

Mislila sam na Luksemburg... i okolicu preko u Francuskoj, ne znam je li u Belgiji, došli su za rata. Ima i Bosanaca dosta, čini mi se i katolika, ne samo muslimana, ali oni žestoko prednjače. Šokiralo me na policiji kad je kraj mene bila skupina nekih mladih curica u dopičnjacima, ono baš doslovce, ne znaš jel prostituka ili kaj... Ima i totalno pokrivenih Bosanki, znaš da su Bosanke kad im dijete kaže "majko" :bgg

Žalosno je jer oni koji su došli, uglavnom su bili normalni muslimani, a djecu im kvare i novače Arapi koji im vode bogoslužja i dolaze iz Francuske, tako da nove generacije se poarapčuju; čak su uhitili neke blond klince u haljama muslimanskim jer su krenuli širiti islam u Luksemburgu, rulja je dobila slom živaca pa su ih priveli :bgg

Ulcinj je uvijek bio kao Kosovo, davno sam bila s roditeljima, bilo je šokantno, južnije od Budve, to je sve bila druga priča... Ali takvu plažu sjevernjaci sanjaju :bgg ne znaju oni kaj je more... Sjećam se da su jahali, svakakvih je aktivnosti bilo nekada, ne znam kak je sada. Ali to mene ne zanima, a i uništio mi je onaj odurni pijesak bijeli badić :tužan2

Post Postano: 23 srp 2017 15:28 
Vrh  
:srce

https://www.indiegogo.com/projects/ostase-business#/

Post Postano: 23 srp 2017 21:31 
Vrh  
Sonia je napisao/la:
Veliki uzrok svega su i mediji, koji su toliko antihrvatski da mi se bljuje katkada. Oni stvaraju tu beznadnost, svi, od novina do TV-a.

Hehehe, veliš onaj koji slika požar ili beskućnika je protiv Hrvatske.
Je, oni su krivi što ološ krade i uništava sve pred sobom. Trebali bi se ugledati na sjevernokorejske medije.

Post Postano: 23 srp 2017 22:35 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:

Hehehe, veliš onaj koji slika požar ili beskućnika je protiv Hrvatske.
Je, oni su krivi što ološ krade i uništava sve pred sobom. Trebali bi se ugledati na sjevernokorejske medije.

Neću raspravljati o politici, ali nije bilo za izdržati od propagandnih članaka o tome kak je kod nas sve grozno, a eto, sve super čeka u Irskoj i Njemačkoj... To su bili plaćenički članci, bilo je očito, ionako nemamo normalnih novina, sve su to bilteni.

I da, konstantno stvaranje slike kako su naši ljudi nesposoobni, kako ništa kod nas ne valja itd. itd. Živim vani i vidim sada koliko toga u Hrvatskoj je čak i bolje, npr. dječji vrtići, pa čak do registracije auta, koja ovdje traje cijeli dan. Apsolutno ima svatko pravo otići ako želi, ali stvarati namjerno crnu sliku baš o svemu je antidržavna propaganda. Da sam stalno doma, vjerojatno bih i ja bila malodušna.

Pa eto :smje

https://www.indiegogo.com/projects/ostase-business#/

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4945 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.