Sada je: 19 srp 2018 01:05.
Početna » Politika i društvo » Sport

Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 04 tra 2014 10:55 
Vrh  
Slučaj Cekici; slijedi li Dinamu ista kazna kao i Barceloni?

http://www.tportal.hr/sport/nogomet/325 ... eloni.html

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 04 tra 2014 11:05 
Vrh  
Klupko se odmotava sve više...

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/uskok ... ge+statusi

http://www.tportal.hr/sport/magazin/325 ... odina.html

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 07 tra 2014 08:44 
Vrh  
http://www.vecernji.hr/nogomet/dinamo-j ... ine-931260

:smje

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 07 tra 2014 15:57 
Vrh  
Dečki (ŠMBŠ) sutra imaju novu konferenciju za novinare :like

http://sport.hrt.hr/cetiri-musketira-na ... diktatorom

Također će ovu nedjelju biti gosti kod Stankovića u Nedjeljom u 2.

Nema predaje!

Post Postano: 07 tra 2014 16:00 
Vrh  
U četvrtak jedna nova udruga dinamovih navijača ima konferenciju.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 07 tra 2014 16:13 
Vrh  
Mamić osnovao nove Dinamove "navijače"...

A udruga se zove "Fan klub BBB" :smje:

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 08 tra 2014 06:39 
Vrh  
Tko bi rekao :bgg Evo i od Dežulovića jedan dobar tekst:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogomet ... fault.aspx

Montenigga
Montenigga

Post Postano: 08 tra 2014 07:56 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:
Tko bi rekao :bgg Evo i od Dežulovića jedan dobar tekst:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogomet ... fault.aspx

to sam ja htio sinoć da postavim, ali sam se plašio da me opet ne napadneš da trolam :neu

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 08 tra 2014 15:17 
Vrh  
Citat:
Od drugostupanjskog rješenja Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta prošla su točno 42 dana! To rješenje otvara put da članovi Dinama na demokratskim izborima biraju upravu kluba, a Zagrepčanima da napokon dobiju uvid u poslovanje kluba i vide kako se troši njihov novac. Sigurni smo da i gradonačelnik Grada Zagreba zna cijeniti transparentnost i demokratsko pravo izbora s obzirom da je i sam na taj način ostvario svoje pobjede. Rješenje je finalizirano i Grad Zagreb morao ga je već provesti. Stoga, nije jasno zašto se ne poštuje odluka Ministarstva i zbog čega još nije promijenjen Statut Dinama kako bi se omogućili izbori. Zbog čega se ne poštuju zakoni Hrvatske i legitimne odluke Ministarstva?

https://www.facebook.com/zanasdinamo/po ... ream_ref=1

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 11 tra 2014 14:54 
Vrh  
slika

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 16 tra 2014 12:51 
Vrh  
slika

:srce

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 17 tra 2014 20:02 
Vrh  
slika

:bgg

Evo zašto je malo poznati igrač Hrvatskog Dragovoljca postao junak BBB-a

http://gol.dnevnik.hr/clanak/hnl/evo-za ... 32179.html

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 20 tra 2014 15:59 
Vrh  
Ako je netko propustio današnji Papin upit:
Tko sam ja? Jesam li kao Juda ili kao žene koje su ostale uz Isusa do njegove smrti? Tko izdaje, tko za tu izdaju dobiva novce, tko je korumpiran, tko pere ruke pokazujući nezainteresiranost, tko olako shvaća tragediju i pritom se još izruguje?

https://www.facebook.com/permalink.php? ... ream_ref=1

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 20 tra 2014 16:42 
Vrh  
Ovaj Papa je cool lik. :like Argentinac, i jos navija za San Lorenzo, ne moze bit nesimpatican.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JhkRgJmmOhA[/youtube]

y nos fumamos toda la marihuana, ohh san lorenzo :laughy

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 22 tra 2014 22:53 
Vrh  
Dinamo opet prvak :vuvuvu

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 24 tra 2014 14:26 
Vrh  
„Genijalac“ iz Maksimirske šume i prazne tribine

Jednom svakih sedam dana isti čovjek sebi u čast organizira konferenciju za medije i pred okupljenim novinarima veliča svoje uspjehe. Na silu se trudi objasniti svima da je on neshvaćeni genijalac koji sve što dotakne pretvori u zlato. Kao dokaz svoje talentiranosti iznosi činjenice koje neupitno potvrđuju ono što nam sve ove godine ponavlja – to da je izuzetno uspješan. Za kriterije kojima dokazuje svoju uspješnost uzima sportske rezultate i financijsko poslovanje. Kad ga čovjek sluša i gleda kako iznosi te činjenice pomislio bi da je jedan od onih neshvaćenih ljudi u svom vremenu. No, nakon što proanaliziramo njegov rad postaje nam jasno zašto nismo prepoznali genijalca koji zivi među nama.

Dinamo je devet puta za redom prvak države i višestruki je osvajač kupa. Zaključak se nameće sam po sebi: Modri dominiraju domaćim natjecanjem i po tom su kriteriju uspješni. Usprkos činjenici da klub ima veci budžet od svih drugih klubova u ligi zajedno i realnosti da gazda Dinama ima apsolutnu kontrolu nad hrvatskim nogometom, svaki drugi zaključak ne bi bio pošten. No, istina počinje izgledati drugačije kad zavirimo u nastupe Dinama u Europi.

Kriterij kojim sadašnja uprava Dinama ocjenjuje svoju uspješnost u Ligi prvaka i Ligi UEFA je broj odigranih utakmica, odnosno sudjelovanje u tim natjecanjima. Svatko tko se ozbiljno bavi bilo kojim sportom zna da je kriterij sudjelovanja umro s pojavom profesionalnog sporta i da su jedino mjerilo uspješnosti rezultati. U zadnjih 10 godina, od kada je genijalac prvi i najodgovorniji čovjek kluba, Dinamo je u 42 nastupa u grupnim fazama natjecanja u Europi ostvario samo 6 pobjeda. Stvari izgledaju još bolje kad se pogledaju zadnje 3 godine. U tom je razdoblju Dinamo odigrao 18 utakmica, ni jednom nije pobijedio i osvojio je tek dva boda od mogućih 54! Oboreni su i drugi negativni rekordi. Posebno boli onaj o najmanjoj posjećenosti u povijesti Lige prvaka. No, za poslušnu Skupštinu Dinama, ti su rezultati proglašeni uspješnima. Usporedbe radi, Maribor je ove sezone uspio prezimiti u europskim natjecanjima, iako ima dvostruko manji budžet od Dinama. Maccabi,Slovan Liberec, Esbjerg, Černomorec također, unatoč znatno slabijem budžetu. Teško nam je zamisliti što bi genijalac iz ove priče radio i pričao na konferencijama za medije kad bi ostvario takav uspjeh.

Budući da nas vodstvo kluba svakodnevno podsjeća da su oni od Dinama stvorili europski klub, neka javnost sama zaključi koji od navedenih kriterija bi trebali uzeti u obzir pri ocjenjivanju uspješnosti aktualne uprave – rezultate iz HNL-a ili rezultate iz europskih natjecanja.

Drugi kriterij koji uprava kluba uzima kao relevantan, kad ocjenjuje svoju uspješnost, je financijsko poslovanje. Kažu da klub vrhunski posluje i kao primjer navode transfere koji su se ostvarili za vrijeme svog mandata. Brojke kažu da su u tom segmentu doista uspješni. Više od 140 milijuna eura prihoda je neoboriv dokaz. Pregledom transfera se zaključuje da su svi igrači koji su se prodali domaći dečki koji su uglavnom potekli iz omladinske škole. Je li i njih stvorio onaj koji ih je i prodao? Ako se osvrnemo malo u prošlost, vidjet ćemo da je Dinamo i prije, a sasvim sigurno će i ubuduće stvarati i prodavati igrace iz vrlo jednostavnog razloga. Dinamo kao najveći hrvatski klub privlači djecu iz čitave Hrvatske i ona uz pomoc roditelja, okoline, trenera i prije svega vlastitih talenata postaju igrači koje traže veliki i bogati europski klubovi. Dinamo je uspješno stvarao i prodavao igrače i prije dolaska gazde na čelo kluba, a činit će to nakon što jednog dana ode iz kluba. Primjerice, u sezoni 1999./00. klub je od transfera uprihodio više od trideset milijuna eura.

Kad za kriterij uspješnosti poslovanja uzimamo u obzir prodaju igrača onda logika nalaže da uzmemo u obzir i kupnju igrača, prije nego li donesemo konačnu ocjenu. U 10 godina vođenja kluba genijalac je kupio 45 stranih igraca. Ni jedan od njih se nije pokazao kao pametna kupovina, jer klub na njima nije zaradio, a izostali su i sportski uspjesi. Većina tih transfera se može okarakterizirati kao potpuni promašaji, budući da igrači nisu ostavili nikakav igrački trag u klubu. Neki od njih nisu zabilježili ni par nastupa,a najavljivani su kao perverzna pojačanja. Tko je za to odgovoran? Može li se i taj segment u poslovanju kluba proglasiti uspješnim? Ako si uprava pripisuje zasluge za odličnu prodaju igrača, valjda bi bilo pošteno da preuzme i odgovornost za lošu kupovinu. Odgovor na ova pitanja dao je predsjednik kluba Mirko Barišić koji u nedavnom intervjuu najavio kupnju novih 7-8 pojačanja iz J. Amerike i slavodobitno kazao "Kaj nam pak moreju". Ti igrači platit će se novcem od kredita, a ne novcem akumuliranim od transfera, koji je očigledno ispario. Shvatili smo gospodine Barišiću, vi ćete i dalje interes obiteljskog biznisa pretpostaviti interesu kluba i navijača i nije vas briga što javnost misli o tome.

Gazda je u 10 godina svoje vladavine smijenio 23 trenera. Neka javnosti i tim trenerima objasni zašto ih je mijenjao kad su bili tako. Neka nam gazda pokaže klub bilo gdje na svijetu koji mijenja trenere svakih 6 mjeseci, a da za sebe može reći da je uspješan. Postoji jedan klub koji jednakim tempom mijenja trenere. To je Hajduk, klub kojeg dinamovi čelnici često uzimaju kao primjer neuspješnosti i nesposobnosti.

Dinamovi prihodi od marketinga su katastrofalni. Strateških sponzora nema, a navijači gotovo i da ne kupuju klupske suvenire. Prihodi od utakmica ne postoje, jer klub dijeli karte po kunu i time pokazuje što misli o sebi.

Katastrofalan je i odnos kluba prema navijačima. Dinamo je izgubio generacije navijača. Mlade ljude Dinamo ne zanima. Oni radije odlaze na hokejaške utakmice Medveščaka. Stari ionako više ne dolaze na stadion.

Iz svega navedenog je jasno da u klubu ne postoji jasna vizija i strategija, već je sve podređeno obiteljskom biznisu. Da nije stvari su mogle izgledati bitno drugačije. U zadnjih 7 godina Dinamo je od transfera igrača zaradio oko 140 mil.eura. Kad se tome pridoda još oko 100 mil.eura koje je dobio od Grada, Holdinga, Turističke zajednice i državnih tvrtki, te oko 35 milijuna eura koje je klub zaradio igranjem Europi, ukupni se prihodi penju na oko 300 milijuna eura. Ako znamo da je budžet klubova iz regiji koji postižu slične i bolje rezultate oko 15 mil. eura, onda možemo zaključiti da je Dinamo unatoč znatno većem budžetu ostvario znatno slabije rezultate. Da je uistinu uspješan kao što se predstavlja, genijalac s početka priče bi genijalno iskoristio situaciju u kojoj ima punu podršku Grada, najbolje igrače u ligi (o generaciji Modrića, Dudua i Ćorluke i da ne govorimo) i punu kontrolu nad HNS-om. Uspio bi postići znatno bolje rezultate u Europi, imao bi puniji stadion, a sigurno bi privukao i pokojeg bogatog sponzora. Uz to, sa svim sredstvima i podrškom Grada koju uživa uprava je mogla sagraditi pristojan stadion za 25-30 tisuća gledatelja. Da je to gazda učinio ne bi morao sebi u čast organizirati konferencije za tisak, već bi navijači stajali u redu da mu stisnu ruku i pozdrave vizionara.

Odgovor na pitanje je li gazda genijalac ili lažni prorok najbolje daju PRAZNE TRIBINE. Njihova zaglušujuća tišina razotkriva tko je i što genijalac iz ove priče.

https://www.facebook.com/zanasdinamo/po ... ream_ref=5

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 25 tra 2014 10:22 
Vrh  
Najtrofejniji francuski klub sam uvodi model 'jedan član, jedan glas'

http://gol.dnevnik.hr/clanak/svjetski_n ... 32339.html

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 25 tra 2014 10:38 
Vrh  
Odlazak na nogometne utakmice voljenog kluba trebao bi biti praznik za svakog navijača, piše sportski tjednik Max!

Nažalost, u Maksimiru to već (pre)dugo nije tako. Ako ste jedan od onih, u posljednje vrijeme malobrojnih fanatika, koji posjećuju Dinamove utakmice, već vam je zasigurno svega dosta i ozbiljno razmišljate da odete u mirovinu. Ne zbog toga što više ne volite taj klub ili već imate takav staž da smatrate da je došlo vrijeme da odlazak na tribine prepustite mlađima, već zbog terora koji se mora pretrpjeti da bi se ušlo na stadion. Barem na istočnu tribinu.

Nepotrebne gužve

Derbi protiv Rijeke donio je scene kakve gledam već mjesecima kada odlučim otići na utakmicu. Policajci već od prijepodnevnih sati patroliraju na glavnom zagrebačkom trgu, na Kvatriću ih je još više, a u Maksimirskoj čovjek ima dojam da je ušao u ratnu zonu. Slabije upućeni pomislili bi da su u Ukrajini! Stotine i stotine policajaca u punoj ratnoj spremi, policijski psi i vodeni topovi već su postali uobičajen dekor u Maksimiru.

U trenutku dolaska ispred stadiona zazvonio mi je mobitel.

– Mi smo jutros kupili ulaznice, na blagajnama kažu da su rasprodani sektori 2, 3 i 4 pa smo dobili za peti sektor. Traži i ti za taj da možemo skupa pogledati tekmu – upozorili su me prijatelji s kojima već godinama idem u Maksimir.

Bilo je još dva sata do početka utakmice, ali, zlu ne trebalo, odlučio sam odmah kupiti karte, a tek onda otići na kavu. I onda prvi nelogičan potez! Zaštitari već stoje ispred blagajni, propuštaju jednog po jednog i pregledavaju popise na kojima su imena onih koji ne smiju na tribinu. Zašto nelogično? Pa zato što jedna osoba može kupiti nekoliko ulaznica pa je pregledavanje popisa nepotrebno.

Jer sve i da jesi na popisu, ulaznicu će ti kupiti netko drugi, a ovako se stvara nepotrebna gužva. E, da, kad smo već kod tih popisa, nitko ne zna tko ih kreira i koji su kriteriji pritom. U Dinamu su već nekoliko puta rekli da oni s tim nemaju veze te da popis sastavlja policija, ali iz Policijske uprave zagrebačke nisu se složili s time.

– Za pitanje čiji je to popis obratite se organizatoru utakmice – odgovorili su u PUZ-u.

Zabranjeno zadržavanje

Na kavi sam, nažalost, shvatio da, iako je derbi u pitanju, ispred stadiona nema puno ljudi. Petnaest minuta prije 14 sati (utakmica je počela u 15, nap. a.) našao sam se s prijateljima i krenuli smo prema ulazu jer smo znali što nas čeka. A tamo se već stvorila gužva. Da bi se sve dodatno zakompliciralo, ulaz na istočnu tribinu pomaknut je stotinjak metara dalje nego što je to uobičajeno, a to se osiguralo dugim ogradama koje u obliku labirinta dosežu sve do parka iza pomoćnog igrališta. Ondje se isprepleću redovi za kupnju ulaznica i za ulazak na stadion, više nitko ne zna gdje se što čeka.

– Ma ovo mi je zadnji put da idem na utakmicu – jedan je od komentara.

Napokon smo došli na red, pregledali su nam ulaznice, osobne iskaznice i opet provjerili popis, a kad sam sve to prošao i pokušao pričekati prijatelje, policajac sa psom uputio me da krenem dalje jer na tome mjestu nije dopušteno zadržavanje. Pokušaj da pričekam kolegu fotoreportera i da mu preko ograde objasnim što treba “uloviti” naišao je na još dva upozorenja.

Zatim ponovno u red ispred brojača na samom ulazu, a da bi sve bilo još gore, red je opet formiran ogradama. Ljudi gube živce, neki i psuju, a kad uspiješ ući slijedi pretres kakvog se ne bi posramili ni američki aerodromi nakon napada na WTC...

– Izvadi sve iz džepova, skini majicu, digni drugu majicu, otvori cigarete, otvori novčanik, izuj cipele... – samo su neki od zahtjeva zaštitara koji detaljno sve pregleda, a onda, valjda da utvrdi gradivo, još jednom pogleda popis. Baš na utakmici protiv Rijeke jedan se dječačić i rasplakao kada je vidio kako mu pregledavaju oca.

A kad se sve to prođe, postoji mogućnost da policija još jednom provjeri i/ili odvede gledatelja u šator u kojem se skida do gola. Neki čak tvrde da obave i analni pregled!?

I onda, nakon više od 45 minuta muke, napokon dolazim na tribinu i shvatim da ne mogu na utakmicu s prijateljima jer oni imaju ulaznice za drugi sektor. Iako je na tribini samo dvije tisuće ljudi, zaštitari me ne puštaju da prođem prema njima. Osim zaštitara, u tome me sprečavaju i trake kojima su oblijepljene ograde na prolazima.

Lažu i na blagajnama

– Broj i pravci ulaska na tribinu, te vrijeme ulaska na tribinu u nadležnosti su organizatora (Dinama, nap. a.) javnog okupljanja – poručili su nam iz policije te otkrili da sve troškove dodatnih mjera osiguranja koje policija provodi izvan redovite djelatnosti snosi organizator.

Dakle, Dinamo je taj koji ne dopušta da svi sjede zajedno. Barem ne na istočnoj tribini, jer na zapadu i sjeveru sjedi gdje tko želi, a zaštitari su rijetki.

Na kraju svega shvatiš i još nešto: da su ti na blagajnama lagali i da je, kad bi se sve skupa zbrojilo, pun samo jedan i pol sektor! Dodajmo i da sam imao sreće što sam upućen u sve pa sam ranije kupio ulaznice. Oni koji to nisu napravili zakasnili su i do pola sata pa nisu vidjeli nijedan pogodak. Mislim da i u svemu ispričanom leži odgovor na pitanje zbog čega stadion u Maksimiru uglavnom zjapi prazan.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 25 tra 2014 10:40 
Vrh  
http://i.imgur.com/kMx8PRi.jpg?1

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 27 svi 2014 13:25 
Vrh  
Potpišite peticiju za Dinamo

http://zanasdinamo.com.hr/

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.