Sada je: 16 stu 2018 13:39.
Početna » Politika i društvo » Politička teorija i sociologija

Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 06 ožu 2014 07:53 
Vrh  
Kako sam vec pisa zatvori nisu samo da se kazni pocionica kaznenog djela nego da se tog covjeka pretvori u pojedinca koji ce nakon izlaska iz zatvora voditi posten zivot i posteno zaradjivat za njega, ili bi barem to trebale biti.Samo u praksi nastaje problem, naime vrlo je tesko ocekivat da ce netko zaposliti bivseg zatvorenika!!!

Tako su bivsi zatvorenici cesto priseljeni na laganje, bolje receno presute to. Sad recimo da je poslodavac saznao da mu je radnik bivsi zatvorenik, istodobno taj bivsi zatvorenik je sasvim dobar radnik, radi marljivo, nista ne krade, ne kasni, ne svadja se i sl. Postavlja se pitanje da li ga se treba otpustiti? Ja smatram da ne triba, mozda pod prismotrom malo ali otkaz smjesta nebi mu ga trebalo dati, mislim da bi to bilo ljudski?

Sto vi mislite?

Post Postano: 06 ožu 2014 08:16 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Sto vi mislite?

Toliko pitanja, toliko dilema... :pavo Zapetljano do bola. :da
Svak ti tu situaciju doživljava drugačije, tko će to pomiriti - tu su poslodavac, ostali zaposlenici, sam bivši zatvorenik, njegov socijalni radnik koji se trudi reintegrirati ga u društvo...Drama, čovječe.

Post Postano: 06 ožu 2014 08:34 
Vrh  
Bivse zatvorenike, koji su skloni ponavljanju, najbolje je staviti na socijalnu pomoc ili umiroviti, posebno one sklone kradama i kriminalu.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 08:43 
Vrh  
nije ni kategorija pokajnika loša..to je sad popularno.

Post Postano: 06 ožu 2014 08:48 
Vrh  
Pokajnici shebase dr. Ivu :da :da

a sad koliko je njima virovat :dunno

Post Postano: 06 ožu 2014 08:49 
Vrh  
Trebalo bi znati kako se taj kažnjenik ponašao kod ostalih poslodavaca? Okrivljuje li njih za zatvor ili preuzima osobnu odgovornost? Je li recidivist? Ima li kratak fitilj?

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 08:51 
Vrh  
ruža je napisao/la:
Trebalo bi znati kako se taj kažnjenik ponašao kod ostalih poslodavaca? Okrivljuje li njih za zatvor ili preuzima osobnu odgovornost? Je li recidivist? Ima li kratak fitilj?

i ono najvažnije-da li se kaje :da :da

ak laže-ne kaje se, ne?

kažnjenik bi trebao startati od nule, sav dosadašnji staž valja mu uzeti kao vid sankcije odnosno naplate duševne boli :da

Post Postano: 06 ožu 2014 08:56 
Vrh  
mary je napisao/la:

i ono najvažnije-da li se kaje :da :da

ak laže-ne kaje se, ne?

kažnjenik bi trebao startati od nule, sav dosadašnji staž valja mu uzeti kao vid sankcije odnosno naplate duševne boli :da

Mene ponekad zanimaju i motivi tih jako angažiranih socijalnih radnika sa sindromom spašavanja zabludjelih ovčica ::kaj

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 09:03 
Vrh  
ruža je napisao/la:

Mene ponekad zanimaju i motivi tih jako angažiranih socijalnih radnika sa sindromom spašavanja zabludjelih ovčica ::kaj

vukasine, reci, reci? :bgg

Post Postano: 06 ožu 2014 09:03 
Vrh  
Mislim da se doticni kaznjenik ne kaje, mislim da se on i ponosi svojim djelom, ali sada je uredan :dunno

Post Postano: 06 ožu 2014 09:05 
Vrh  
Pricate o konkretnom slucaju?

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 09:07 
Vrh  
Sheldon je napisao/la:
Pricate o konkretnom slucaju?

:da

riječ je o tipu koji se klonirao odnosno vratio se s nekim drugim imenom/nickom pa je eto, vukasin otvorio raspravu na tu temu...

Post Postano: 06 ožu 2014 09:08 
Vrh  
mary je napisao/la:

vukasine, reci, reci? :bgg

Socijalno sam osjetljiv :gent

Post Postano: 06 ožu 2014 09:11 
Vrh  
mary je napisao/la:

:da

riječ je o tipu koji se klonirao odnosno vratio se s nekim drugim imenom/nickom pa je eto, vukasin otvorio raspravu na tu temu...

Kakve to veze ima sa zatvorom i zaposljavanjem?

Post Postano: 06 ožu 2014 09:14 
Vrh  
Sheldon je napisao/la:

SHeldone, sve ima veze :da

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 09:20 
Vrh  
Sheldon je napisao/la:

pa planirali smo ga ili nagraditi-zaposliti ga, ili spremiti u pržun :dunno

Post Postano: 06 ožu 2014 09:24 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Kako sam vec pisa zatvori nisu samo da se kazni pocionica kaznenog djela nego da se tog covjeka pretvori u pojedinca koji ce nakon izlaska iz zatvora voditi posten zivot i posteno zaradjivat za njega, ili bi barem to trebale biti.Samo u praksi nastaje problem, naime vrlo je tesko ocekivat da ce netko zaposliti bivseg zatvorenika!!!

Tako su bivsi zatvorenici cesto priseljeni na laganje, bolje receno presute to. Sad recimo da je poslodavac saznao da mu je radnik bivsi zatvorenik, istodobno taj bivsi zatvorenik je sasvim dobar radnik, radi marljivo, nista ne krade, ne kasni, ne svadja se i sl. Postavlja se pitanje da li ga se treba otpustiti? Ja smatram da ne triba, mozda pod prismotrom malo ali otkaz smjesta nebi mu ga trebalo dati, mislim da bi to bilo ljudski?

Sto vi mislite?

Na zapadu se prilikom zapošljavanja u drzavne institucije i ozbiljnije firme trazi potvrda o nekaznjavanju. Tako da je jednostavno nemoguće doći u takvu situaciju.
Bivši zatvorenici u ovisnosti od tezine počinjenog djela imaju socijalne programe koji ih usmjeravaju kako da se prilagode normalnom zivotu, pronadju stan i posao.
Oko 65% takvih slučajeva odnosno počinilaca lakših krivičnih djela se uspješno asmiliraju ponovno u društvo.

Post Postano: 06 ožu 2014 09:27 
Vrh  
Sara je napisao/la:

Na zapadu se prilikom zapošljavanja u drzavne institucije i ozbiljnije firme trazi potvrda o nekaznjavanju. Tako da je jednostavno nemoguće doći u takvu situaciju.
Bivši zatvorenici u ovisnosti od tezine počinjenog djela imaju socijalne programe koji ih usmjeravaju kako da se prilagode normalnom zivotu, pronadju stan i posao.
Oko 65% takvih slučajeva odnosno počinilaca lakših krivičnih djela se uspješno asmiliraju ponovno u društvo.

Ali onako kako sam vec napsiala- kao primaoci socijalne pomoci ili kao umirovljenici, sa dovoljno novca za zivot, koji gube i vracaju se u zatvor ako ponove prekrsaje.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 09:30 
Vrh  
Sara je napisao/la:

i u RH se mora predočiti potvrda o nekažnjavanju.

Post Postano: 06 ožu 2014 09:32 
Vrh  
mary je napisao/la:

i u RH se mora predočiti potvrda o nekažnjavanju.

Kakvi su socijalni programi za rehabilitaciju?

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.