Sada je: 20 srp 2018 19:24.
Početna » Politika i društvo » Muzika, zabava i društvena scena

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 02 vel 2015 22:59 
Vrh  
:smje

Evo teme, koja onako moze biti zanimljiva, jer cesto ne znamo kako, gde i od koga, su nastale neke pesme.
Nekidan sam pominjao neke Corbine pesme, koje su uglavnom bile inspirisane nekim njegovim neuzvracenim ljubavima te mladalackim lozenjima na neke tada aktuelne manekenke i sl :bgg
Takodje neke pesme narodnjacima su pisali zabavnjaci i obratno itd.

Zatim, ne samo vezano za pesme, vec recimo jos vise i za prozu, imate recimo ljude koji organizovano pohode mesta koja se pominju u nekim romanima kao prateci trag price :smje

Ovde cemo dakle stavljati tako neka saznanja o nekim pesmama koje su bivale i jesu manje ili vise popularne a iza kojih stoje price koje nismo znali, recimo:

SUDBINA ČUVENOG YU HITA: Čola nije verovao u ovu pesmu, ali...
http://www.kurir.rs/stars/video-sudbina ... ak-1673129

Citat:
Kornelije Kovač zaslužan je za mnoge hitove bivše Juge, od pesama za Zdravka Čolića i Bajagu, do Indeksa, Korni grupe i mnogih drugih. Ipak, jednu od najlepših ljubavnih pesama napisala je njegova pokojna supruga Spomenka Kovač

Citat:
Njihova ćerka Aleksandra je otkrila kako se dogodila čarolija pesme „Ti si mi u krvi" koju peva Zdravko Čolić.

"Ima priča koju je moj otac meni ispričao. Naime, moja majka u tom trenutku kad je pisala tu pesmu nije bila popularni pisac, bila je samo Kornelijeva supruga. Zdravko nije bio baš oduševljen time da ona piše tekst za njegovu pesmu, smatrao je da bi to možda trebalo da bude neko ozbiljniji. Onda je tata rekao: "Pa znaš šta, daj priliku Spomenki. Ako baš misliš da joj treba pomoć, neka Bajaga bude s njom da joj pomogne dok piše tekst"", počela je priču Aleksandra.

Srećom, Bajaga je radio na ostatku albuma, pa je ponudio svoju pomoć.

"Onda su se Bajaga i mama spojili, pričali celo jedno poslepodne i od toga nije ništa ispalo. Bajaga je rekao da njoj ne treba nikakva pomoć i ona je onda napisala tekst "Ti si mi u krvi". Ali eto, zanimljivo je da i pored te sumnje i što nije bila etablirani tekstopisac, ona je napisala jedan antologijski tekst", ispričala je pevačica.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jyAn8a9t3W4[/youtube]

.

Post Postano: 04 vel 2015 07:10 
Vrh  
:da
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vy6ScPOa6fc[/youtube]

Post Postano: 04 vel 2015 19:12 
Vrh  
A paz ti te sublimativne simbolike. Žiri mu se obraća na ukrajinskom, on im odgovara na ruskom i peva na srpskom. :hihi

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.