Sada je: 20 tra 2018 23:14.
Početna » Politika i društvo » Muzika, zabava i društvena scena

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 26 vel 2015 11:22 
Vrh  
Ne kontas ti Neleta...

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 26 vel 2015 11:53 
Vrh  
...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c44YTw2PYOo[/youtube]

.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 26 vel 2015 13:45 
Vrh  
ma nego kaj.. :laughy

od sarajevskog mita do beogradske budale...i to je jedan od opisa neleta.

:gent

Nebeski Srbin

Post Postano: 26 vel 2015 22:56 
Vrh  
Jos jedan dobar razgovor s Neletom, negde pred kraj bas pominje i Orvela i 1984. :sim: i jos dosta interesantnih stvari.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BQWrJ5XmSoM[/youtube]

.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 27 vel 2015 21:12 
Vrh  
mary je napisao/la:
NELE KARAJLIĆ 'Sarajlije nisu bili žrtve politike Radovana Karadžića, nego su bili žrtve svog izbora'

http://www.jutarnji.hr/poludio-sam-kad- ... s/1302735/

pročitah negdje komentar za njega: "Bio je sarajevska legenda, a sad je beogradski papak". :thumbup

https://www.youtube.com/watch?v=qb5oA75z9B0

papčina :kubura

Papcine su oni koji su glasali za cobane, a poslije kukali kad su skontali da rat nije igrica.

Sarajevo-Novi grad: SDA won 35% of seats, SDS 21%, SkBih-SDP 16% and reformists won only 15%
Sarajevo-Centar: SDA won 30% of seats, SkBih-SDP 21%, reformists 20%, SDS 15%; there were 100 seats in summation.
Sarajevo-Stari grad: SDA won 53% of seats, SkBiH-SDP 14%, reformists(SRSJ) 11%

Dakle, preko 50% Sarajlija je glasalo za rat. :liz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qzWkNbR6E_M[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KpP-f5RRar8[/youtube]

Kiki je znao da je ta prica kurac, al nije znao drzat za sebe...
Lajao je okolo ludo i smjelo, dok ga jednu noc nije odvelo... :sim:

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 01 ožu 2015 14:30 
Vrh  
neletov talent nije upitan. odrasla sam na čorbi, pušenju, skloništu i drugima. čorba je vrhunski talent, ali je ljudsko smeće. tak da..neletov talent i vrhunska glazbena prošlost pušenja nikako nije upitna.
no žalosno je što zemlja odnosno grad za koji je nele (i njegova grupa) bio sinonim, danas prezire tog čovjeka. pogriješio je, jebogaradovan.
sarajevo pamti. kužiš.. ljudi pamte. on u taj grad može ući s osiguranjem, i izlaziti na stražnja vrata. može li išta biti žalosnije..? džaba mu filozofija i intervjui. otišao je u beograd i ni jednom rječju tamo nije podigao glas, ma nije ni zapiskutao tanašno- prestanite ubijati ljude u sarajevu. a mogao je. jer je bio veličina. i njegov glas bi se puno dalje čuo od glasa nekog anonimca.
eto. subjektivna sam, možda, ali subjektivno je tad i čitavo sarajevo..?
zašto nije, kao poznata jugoslavenska ličnost, glazbena legenda, za vrijeme rata digao glas? nije imao muda. a sad cvili što ga nisu karanfilima obasipali dok je došao u sarajevo. gorak okus, brijem, vrlo gorak. nek se j.. skup s nemanjom iliti emirom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iI34Ntlf5ok[/youtube]

ostajte svoji sarajlije, pamtite, neka se ne zaboravi. jebo neleta, i legende umiru. a neki se sami samoubiju :cer

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 01 ožu 2015 14:32 
Vrh  
https://www.youtube.com/watch?v=XzCDAkmwgU4

ae

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 01 ožu 2015 21:38 
Vrh  
Najbolje bi bilo da je Nele ostao i pjevao pjesme o muslimanskim specijalcima ko Tifa, s puskom uperenom u ledja. Sarajevo je izdalo samo sebe glasajuci za rat. Nele je ostao vjeran sebi, kao i Dzoni. Svi ostali su izdali. Papci su oni koji uvijek idu tamo gdje je masa i prikljucuju se onome sta je u tom trenutku isplativo bit, a ljudi su oni koji imaju svoj stav i kad je kontra svih. On sam kaze da nema veze s danasnjim Sarajevom i cisto sumnjam da ga dotice sta o njemu misle oni koji su klicali onima kojima su klicali devedesetih.

Ali sve je lijepo sazeto jednim transparentom banjaluckih Lesinara... Nekada olimpijski grad, a danas sandzacko selo.

Naravno da time ne zelim umanjiti stradanje Sarajeva... Rijec je o pojedinacno najvecem zlocinu devedesetih. Ali mora se rec da su oni u to usli zato sta su tako htjeli i da ima tu i nekih drugih zrtava. Kao sto je recimo ovdje prisutni PFC i ovdje spomenuti Nele, koji su imali priliku da to dozive malo drugacije.

A ko je tu ispao papak, Nele i Dzoni, ili mase koje su klicale jednoumlju, o tome ce suditi povijest.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 01 ožu 2015 23:29 
Vrh  
ne, bolje je kaj je otišao za beograd, i uvlačio se nemanji i pjevao o radovanu :conf2
no, dobro si našao usporedbu. štulića koji je papak ko i nele. (dakle govorim o karakternoj osobini, a ne muzičkim talentima koji su neupitni, da se ne ponavljam).
štulićeva napušena trkeljanja o "okupiranoj" Hrvatskoj (nakon rata, da ne bi bilo zabune..) se zaboravljaju? pizda od čovjeka, to je.
kaj se pevecea i ostalih tiče-imam ja puno imena i prezimena osoba kojima ti mogu parirati, može i forumaša. ali, bolje ne. neki nisu živi pa da ponove svoju sarajevsku priču. (izno). tak da bolje da zaobiđemo određena iskustva ratnih dana.
dakle, slažem se, Sarajevo je bilo velika žrtva, itekako..ali budimo realni...pjesnik je taj koji je grad gađao s brda, a, da se vratimo na temu-nele je o njemu slinio. (pjesnikom su, ne znam jel znaš taj podatak, nazivali karadžića. i opet preporučujem knjigu ozrena kebe- sarajevo za početnike. vrlo dobra knjiga.)
kaj se banjalučana tiče-u banjoj luci, sve kako je sarajevo za njih sandzacko selo, još uvijek ima više čučavaca nego u jednom - pa i porušenom sarajevu. toliko o mentalitetu i onima koji ne vide sebe pa pljuckaju po drugima-od mentaliteta nadalje. :cer
da se opet vrnem na temu-nele je papčina, a pušenje bez neleta nije više pušenje-to priznajem.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 02 ožu 2015 04:18 
Vrh  
Mda, Dzoni i Nele papci, ha ja ba.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=891V5nni_Vo[/youtube]

Kako je to lijepo i jednostavno kad si tako postavis stvari u glavi. Ja i oni koji misle kao ja smo u pravu, a svi ostali su papci i oni su izdali.

“Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.”
― Mark Twain

:sim:

Od citave avangardne jugoslavenske rock scene samo nekoliko ljudi je ostalo vjerno svojoj muzici i njenim idealima. To su prije svih drugih Dzoni Stulic i Nele Karajlic. I naravno trio bendova koji su tvorili Rimtutituki. Svi ostali su izdali ideale te muzike koju su svirali, a to je prije svega kriticko razmisljanje o drustvu i njegovim gibanjima, kao i nepristajanje da se bude svrstan u ladice i dio bezumne gomile. I prije ili kasnije su i samu muziku izdali cemu je vrijeme skupa sa svima nama itekako posvjedocilo.

Ali i to malo sto ih nije izdalo je puno, bar znamo da nije sve bilo trula prica i lazni sjaj.

Sto se tice Karadzica, to su mizerne podvale. Ta stvar je jako daleko od bilo kakvog glorificiranja njegovog lika i djela. Bavi se fenomenom tih i takvih heroja, ali naravno da se pribjegava takvom kretenskom pojednostavljivanju ne bi li se nekoga ocrnilo u nedostatku boljih argumenata. Pa i ja ju poslusam tu i tamo, rijec je o vrlo solidnoj obradi Johnnyja Casha.

I did a cryme
I created fear
I created fear
for a 1000 years

...

See me in the pappers
On the bill- board paint
I was a sinner
You made me a saint

Al ono, cim ima ko ne voli Radovana, mora bit ćetnićka. Jasta. :vuvuvu

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 ožu 2015 08:16 
Vrh  
samo kažem-mogao je, kao javna, štoviše, višegeneracijski obožavana čak, ličnost, dići glas protiv ubijanja sarajeva. mogao je. ali nije. i zato je papčina.
a štulić, niš' ne veliš, zakaj Hrvatsku nakon rata naziva okupiranom..? jebo ti njegove muzičke ideale ako je pizda od čovjeka. i jedan i drugi.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 02 ožu 2015 13:41 
Vrh  
Vjerojatno je prosao neke neugodne stvari prije odlaska i boli ga kurac da suosjeca s onima zbog kojih je morao otic.

Dzoni je rekao za cijelu Jugoslaviju bivsu da je okupirana, a ne za Hrvatsku.

Svirao bih da nema telefonije, snimanja i interneta, da nisam toliko važan koliko ispada da sam važan i da je ta zemlja slobodna kao što je nekad bila. Ona je sada okupirana, a ja ne sviram na okupiranim teritorijima.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 ožu 2015 14:02 
Vrh  

U Hrvatskoj je bila priča da će se ‘81. na Terazijama ako baciš šibice na kojima piše Azra promet zakrčiti. A ja sam to doživio ‘95. godine kada autobusi nisu kretali da bi me ljudi mogli vidjeti - rekao je Johnny

Nikada nisam ništa imao ni s kojom vladom. Uostalom, što me stalno petljate s Hrvatskom? Hrvata ionako nema barem 600 godina. Što uostalom znači biti Hrvat i koji je to duh specijalni hrvatski? "

Druga je stvar što nikoga dobrog nemaju. (o croatia recordsu) Nisu nikada ni imali. Lažu čim zinu isto kao što i Hrvatska laže čim zine.

ali nije đoni tema.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 02 ožu 2015 14:07 
Vrh  
Strasno. :laughy

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 02 ožu 2015 14:28 
Vrh  
Corto Maltese je napisao/la:
Strasno. :laughy

meni nije strašno, meni je zabavno kako se neki zakače za olinjale stare (nekad bile) zvijezde, i ono, kužiš-razmeju ih, ne, i njih i njihovu filozofiju :laughy

moje je mišljenje da je nele kao javna ličnost itekako trebao dati glas protiv ubijanja sarajeva. obzirom da je šutio ko pička-smatram da je papak, i neka cvili (a cvili) što ga sarajevo (više) nema rad.

đoni, đoni je kategorija za sebe-izvrću mu riječi, to je istina, ali đoni je olupina bio još davno, a kamo li sad, i smiješno je (i žalosno) davati veličinu takvoj praznini osim, isključivo u kontekstu njegove (vezano za muziku) djelatnosti.

Nebeski Srbin

Post Postano: 02 ožu 2015 15:42 
Vrh  
mary je napisao/la:
samo kažem-mogao je, kao javna, štoviše, višegeneracijski obožavana čak, ličnost, dići glas protiv ubijanja sarajeva. mogao je. ali nije. i zato je papčina.
a štulić, niš' ne veliš, zakaj Hrvatsku nakon rata naziva okupiranom..? jebo ti njegove muzičke ideale ako je pizda od čovjeka. i jedan i drugi.

Jel Hrvatska nije okupirana danas?

Ko vam kroji budzet? - MMF
Ko vam regrutuje omladince tj vojsku? - NATO
Ko vam kroji zakone? - EU
Ko vam je zabranio brodogradnju? - EU
Ko vam drzi Todorica a koji drzi citavu Hrvatsku? - EBRD.
Ko vam je vlasnik Telekoma? - Nemci
Ko vam drzi banke? - Stranci
Ko vam je postavio Prisednicu? - Rokfeler!

I?
Gde je tu "nezavisna Hrvatska?"
U narodnoj pesmi crnog guslara Thompsona... :slinavac

Nezavisnija je bila Soc.Rep. Hrvatska nego li ce ikad ova "nezavisna" biti... :kava

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 02 ožu 2015 15:48 
Vrh  
mary je napisao/la:

meni nije strašno, meni je zabavno kako se neki zakače za olinjale stare (nekad bile) zvijezde, i ono, kužiš-razmeju ih, ne, i njih i njihovu filozofiju :laughy

moje je mišljenje da je nele kao javna ličnost itekako trebao dati glas protiv ubijanja sarajeva. obzirom da je šutio ko pička-smatram da je papak, i neka cvili (a cvili) što ga sarajevo (više) nema rad.

đoni, đoni je kategorija za sebe-izvrću mu riječi, to je istina, ali đoni je olupina bio još davno, a kamo li sad, i smiješno je (i žalosno) davati veličinu takvoj praznini osim, isključivo u kontekstu njegove (vezano za muziku) djelatnosti.

Poslusaj lepo gore onaj intervju za N1 sto sam stavio, (dakle CIA televiziju, a novinar je Amir, dakle Musli iz Sarajeva, koji ga je sva ova pitanja ispitao koja tebe muce...) I ako idalje ne budes kontala Neleta onda...jbg...

Sta je trebao Nele da mozda peva "Da te nije Alija..." :slinavac

.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 02 ožu 2015 16:55 
Vrh  
mary je napisao/la:

Nije to njihova filozofija nego filozofija rock 'n rolla. Od Doorsa, Stonesa, Beatlesa, Clasha i nadalje.

I nikad se pravi rockeri nisu stavljali u sluzbu drzave i vlasti, poput Prljavaca, Riblje Corbe i ostalih velicina.

This is England
What we're supposed to die for
This is England
And we're never gonna cry no more

Black shadow of the Vincent
Falls on a Triumph line
I got my motorcycle jacket
But I'm walking all the time
South Atlantic wind blows
Ice from a dying creed
I see no glory
When will we be free

This is England
We can chain you to the rail
This is England
We can kill you in a jail

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ROj_1R36lX0[/youtube]

Cvili samo u vlaznim snovima jalijasa i cobana koji rezu vene na Hanku i Merlina.

Zadnja izmjena: Corto Maltese; 02 ožu 2015 16:57; ukupno mijenjano 2 put/a.

Nebeski Srbin

Post Postano: 02 ožu 2015 20:23 
Vrh  

Kontam ja njih itekako i nigdje nisam ni rekao da nije u pravu.

Pardon greska je moja, mislio sam da quotam Mary :grin2

Izbrisacemo ove postove posto su greska :uou

.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 03 ožu 2015 08:31 
Vrh  
Nije to njihova filozofija nego filozofija rock 'n rolla. Od Doorsa, Stonesa, Beatlesa, Clasha i nadalje.

Ok. a gdje je tu čovjek?

(pitanje je retoričko)

:gent

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.