Sada je: 20 tra 2018 23:05.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica
Traži:
Poruka

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:44 
Vrh  
zaidi je napisao/la:

ne...ali ukoliko bi se našla u društvu njih nekolicine vjerovala bi da ipak bolje od mene poznaju tematiku... i ne bi se trudila biti najglasnija i najpametnija.

sve ovo je :blah :bla: :blah

odoh sa teme ... vidimo se na barikadama :smje

wow :r :r

dođeš na temu s upisom o spermi kao potencijalnoj djeci i sad je problem što sam ja 'najglasnija' i 'najpametnija'.
možda sam 'najglasnija' jer je vas pet, a ja sam jedna i ne mogu u jednom postu odgovorit na sve.
jesam li najpametnija, ne znam, ali očito da te nešto svrbi u mojim 'postovima', a sumnjam da je nedostatak znanja iz biologije/medicine... žao mi je, ali nikad neću bit indiferentna prema ovoj temi i neću prestat zastupat svoj stav jer ga ti ne dijeliš sa mnom.

A ako tvojoj izjavi o spermi daje težinu to što je tebe ista oplodila, onda ok, vjeruj u to i dalje :dunno

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:51 
Vrh  
mary je napisao/la:

:hihi ma ne vrijeđa to mene, ali zaista, nego čak na neki način i zabavlja-samo te čekam, za koju godinu..znaš, kako čovjek stari, tako i stavove silom prilika (životnim iskustvom) korigira..
dat ću ti jedan banalan primjer kako nikad ne znaš što ti život nosi, a zatim ću prestati na ovoj temi pisati;

kad sam zatrudnila, svi oko mene su očekivali da pobacim-štoviše, liječnička preporuka je to bila.
no, nisam željela ni čuti-jest da se rodio s 32 tjedna, no danas je to krkan, sportaš, lijep i pametan osamnaestogodišnjak.
da ne duljim-ono što želim reći opet-isključivo žena ima pravo odlučivati o svom tijelu, jer, draga moja stilka, dešavaju se i obrnute stvari, a to je da muškarac (u ovom slučaju zbog brige za ženin život), a uz njega i (liječnička) struka sugerira, i želi sudjelovati u odluci o mom tijelu. Ali, pošto je to isključivo moje tijelo-tako je i odluka, ona zadnja, krajnja-moja. Jasno ti je da nisam požalila.
ovim obrnutim primjerom htjela sam ti pokazati u kom smjeru idu moji stavovi- i ponavljam-po meni, isključivo žena ima pravo odluke kad je riječ o njenom tijelu, i svemu što se zbiva u tom tijelu.
no, od daljnjih uvjeravanja dižem ruke jer, tko zna, možda misliš da sam bila neupućena, wannabe feminističke mantre došle su do mog sela tek kasnije, kao i liberalni stavovi, tko zna, da su došli prije 18,19 godina, ziher bih-pobacila?!
(a ostatak ekipe zagovarao bi porod, logično :gent )

:gent

To je sve lijepo i nitko ne želi potcjenjivat tvoju hrabrost i majčinske osjećaje, ali ovdje se u suštini radi o kulturi smrti koja je pobijedila svaku drugu... Mislim da je s normalnog ljudskog stava svakome razumljiv takav postupak kakav je bio tvoj. No naličje tog stava kojeg ti zastupaš je jednostavno plain ugly, podložno zloupotrebi i manipulaciji, te čije rezultate vidimo svuda oko nas.

Uostalom, već sam rekla da pobačaj zbog komplikacija i med. problema ne ulazi u ovu raspravu, jer tu zbilja nitko ne može znati što je ispravno i za majku i za dijete, ali dobro...

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 14:59 
Vrh  
naličje tog stava, kako ti kažeš, kao i lice, jest jedno jedinstveno-svoga tela gospodar.

sve ostalo je na savjesti osobe koja donosi odluku.

ne može-i neće nikad nitko u tvojoj priči, muškarac, sudjelovati u odluci iliti odlučivati što će žena sa svojim tijelom činiti.
moralna ona bila ili ne- tijelo je njeno.
prosto ko pasulj.

btw mala sugestija; pametna si cura, pa kao takva, shvati da je zaidi karikirala ono sa spermom odnosno reprodukcijom, baš kao što rudanica karikira. ne shvaćaj baš sve doslovno.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 15:07 
Vrh  
mary je napisao/la:
naličje tog stava, kako ti kažeš, kao i lice, jest jedno jedinstveno-svoga tela gospodar.

sve ostalo je na savjesti osobe koja donosi odluku.

ne može-i neće nikad nitko u tvojoj priči, muškarac, sudjelovati u odluci iliti odlučivati što će žena sa svojim tijelom činiti.
moralna ona bila ili ne- tijelo je njeno.
prosto ko pasulj.

btw mala sugestija; pametna si cura, pa kao takva, shvati da je zaidi karikirala ono sa spermom odnosno reprodukcijom, baš kao što rudanica karikira. ne shvaćaj baš sve doslovno.

čula sam već to 'njeno' karikiranje i nije fora kad se ponovi 20 puta, a i ne doprinosi raspravi, kao ni njene tvrdnje kako ste vi eto majke, a ja nisam, pa moram šutjet.

glede drugoga, nikad se nećemo složit. ja i dalje smatram da od onog časa kada zatrudniš više nisi svoga tela gospodar, jer je u tvom telu još jedno telo i ti ćeš za to drugo telo morati jest, disati, itd, pa ga na kraju i istisnuti na ovaj svijet. trudnoća podrazumijeva (kod normalnih ljudi) razne odgovornosti i moralne implikacije - no to danas očito više ne vrijedi. ti vjeruješ u svetost ženskog tijela, ja vjerujem da se od trenutka začeća dogodilo nešto što miče jedno 'ja' s prvog mjesta prioriteta... naglašavam, kod normalnih žena. ima nas svakakvih, očito.

džirlo devojka

Post Postano: 06 ožu 2014 17:45 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

pa i jesmo, samo što ja mislim da edukacija mladih nije dovoljna. mislim da je važniji ukupan odgoj djeteta, usađivanje moralnih vrijednosti i osjećaja za odgovornost. svaka akcija ima reakciju, jel tako...

točno...

ali onda ako već dođe do toga pustiti punoljetnu osobu da sama odluči i da snosi sve moguće posljedice..od psihičkih do zdrastvenih..

Post Postano: 06 ožu 2014 18:59 
Vrh  
Naravno da sam protiv abortusa ako zato ne postoji medicinski ( zdravstveni ) opravdan razlog.

Karijera, nesposobnost, malodobnost ili ograničenost ( u bilo kom smislu od finansijske pa nadalje )da odgovorno osoba pristupi ulozi majčinstva, uopće po mom mišljenju nisu razlozi za pobačaj.

Svi smo dakako gospodari svoje sudbine i svog tijela no s moralne i ljudske strane ako se sagleda situacija onda zbilja ne vidim nikakav razlog za moguća opravdanja.
Naravno nikome ne treba nabacivati ni krivicu zbog odluka koje je mozda u prošlosti donio no ja bih preporučila da se o stvarima kao što je pobačaj razmisli emotivno i dugoročno.
Ako se radi o malodobnim osobama pogotovo to je nuznost i neka vrsta neminovnosti.

Emotivno zenske osobe odnosno većina njih imaju urodjen materinski instikt. Sazrijevanjem on se ispoljava sve više. Tako da odluka o pobačaju moze biti dvosjekli mač i za odraslu zensku osobu a za emotivno, psihički i fizički nedovoljno formiranu djevojku zivotna greška.
( tezak osjećaj krivice koji se ne moze potisnti u potpunosti i sl )

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.