Sada je: 16 srp 2018 09:58.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

džirlo devojka

Post Postano: 05 ožu 2014 19:45 
Vrh  
ne vidim poantu :dunno

džirlo devojka

Post Postano: 05 ožu 2014 19:46 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

Još jednom i tebi ponavljam: nitko to ne osuđuje.
Osuđujem pobačaj koji obave zdrave žene, jer su to pobačaji počinjeni iskuljučivo iz jednog motiva: sebičnosti.

ne slažem se ni ja...ali ne želim zbog toga ograničiti pravo ostalim ženama...

baba

Post Postano: 05 ožu 2014 19:47 
Vrh  
ruža je napisao/la:

Same here.

Inače, ne znam koga se više užasavam - onih koji se prema pobačaju odnose kao prema manjem medicinskom zahvatu ( a ima ih, ne zavaravajmo se, doduše ne ovdje nego svuda oko nas), ili onih koji bi zabranili, čuj zabranili :frr ženi da donosi odluke o svojem životu. Jer, kako je to sažela Stiliana - je*ala si se, sad rodi.

Što se tiče argumenta svetosti života, nekako mi ne djeluje uvjerljivo ako se ne očituje dosljedno i uvijek (samoobrana, rat) kao kod onih nekih vjerskih skupina koje će radije biti zatučene, nego ozlijediti ili ubiti neprijatelja.
Da sad ne širim temu...pro liferi su nerijetko i pro death penalty...

Iskreno,mislim da se pobačaji i dalje olako izvode, i to mi je strašno; rijetki su nedvojbeni ekstremi tipa deformiteta, bolesti, silovanja...Zato se slažem da se na sav glas ističe etička drama i težina tog čina.

Da je društvu zbilja stalo do života nerođene djece, promicalo bi mehanizme savjetovanja, konkretnu a ne deklarativnu podršku svima koji su na muci roditi ili ne, promjene stavova ...

Ne dao Bog takvu muku nikome :sigh

Edit: Čini li se to samo meni, ili i vi mislite da prosječni muškarci imaju manji interes za ovu temu i manje su za zabranu? :dunno

Nit sam za ratove ni za smrtnu kaznu. Mogu pričat jedino u svoje ime.
Isto kao što ima mnoštvo nominativnih kršćanki koje su obavile pobačaj, tako je i pitanje uvjerljivosti nečijih stavova ipak jako individualno. To što se netko busa u prsa da je ovo i ono nema baš pretjerano veze s ovom temom.

Post Postano: 05 ožu 2014 19:48 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

Jesu li i izmet i urin koji ljudsko tijelo svaki dan prozvodi, a nije sposobno za samostalan život, dio tvog tijela?

:lach

baba

Post Postano: 05 ožu 2014 19:49 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:

Kuni ne briše slike nego ih pretvara u linkove. A ta šokantna propaganda ima svoje zašto te se na kraju završava na slikama krvavih fetusa oblijepljenih po tramvajskim okretištima.

kajgod. u toj slici nema ništa odvratno, a ako se tebi gadi mogu ti samo reć da si jako čudan čovac...

Post Postano: 05 ožu 2014 19:50 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

kajgod. u toj slici nema ništa odvratno, a ako se tebi gadi mogu ti samo reć da si jako čudan čovac...

Ti si čudna čovka.

baba

Post Postano: 05 ožu 2014 19:52 
Vrh  
simona je napisao/la:
ne slažem se ni ja...ali ne želim zbog toga ograničiti pravo ostalim ženama...

ne želim im ograničit ni ja, jer im realno ograničit ne može nitko, ali nikad takve stvari ne bih opravdavala ili banalizirala, a do toga je došlo... štoviše, nisi prava žena ako ne kužiš kako mater može ubit svoje nerođeno dijete. jer onda počinje upravo ova retardirana muda pod bubrege priča kako je to tvoje tijelo... nije tvoje tijelo, već je očita i biološka činjenica da je to tijelo drugog ljudskog bića. inače bi i da prostiš, govno bilo dio tvoga tijela i sve ostalo što ti tijelo proizvede i izbaci evenutalno van.

banalizacija? možda.
ali ni izbliza tako monstruozna i nakaradna kao ona da fetus do određenog vremena nije nego šaka mesa.

baba

Post Postano: 05 ožu 2014 19:54 
Vrh  

Ti si čudna čovka.

jer mi se ne gadi fotografija fetusa na rukama njegove majke? :dunno
jbga, uznemiruje me jedino u smislu da mi je žao te žene. ništa mi fizički nije užasavajuće na toj slici.

Post Postano: 05 ožu 2014 19:56 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

jer mi se ne gadi fotografija fetusa na rukama njegove majke? :dunno
jbga, uznemiruje me jedino u smislu da mi je žao te žene. ništa mi fizički nije užasavajuće na toj slici.

Nije ti užasavajuće to što je izvan majke, a ne u majci?

džirlo devojka

Post Postano: 05 ožu 2014 20:20 
Vrh  
nitko normalan ne opravdava čin namjernog pobačaja u situacijama na koje se ti referiraš..

niti nitko normalan nije za pobačaj iz tih razloga...

ja sam za pravo na slobodan izbor....to što se neka šuša zajebala i preračunala u danima nije moj problem.. ide na njenu dušu..

a ovo banaliziranje s govnetom mi je lejm..
na kraju krajeva ni govno ne možeš izbaciti kad ti se prohtje...dok se polako formira, gore na početku debelog crijeva neraskidivo je vezano s tobom i dio tvog tijela...kad spuzne dole više nije... :dunno

Post Postano: 05 ožu 2014 20:44 
Vrh  
:rigo:

džirlo devojka

Post Postano: 05 ožu 2014 20:54 
Vrh  
sorry na eksplicitnosti :bgg

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 05 ožu 2014 20:56 
Vrh  
simona je napisao/la:
sorry na eksplicitnosti :bgg

meni ne smeta. btw kad smo kod eksplicitnosti, si čitala novu rudanicu

Post Postano: 06 ožu 2014 10:46 
Vrh  
simona je napisao/la:
nitko normalan ne opravdava čin namjernog pobačaja u situacijama na koje se ti referiraš..

ja sam za pravo na slobodan izbor....to što se neka šuša zajebala i preračunala u danima nije moj problem.. ide na njenu dušu..

na kraju krajeva ni govno ne možeš izbaciti kad ti se prohtje...dok se polako formira, gore na početku debelog crijeva neraskidivo je vezano s tobom i dio tvog tijela...kad spuzne dole više nije... :dunno

Yup :like

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 11:07 
Vrh  

Nije ti užasavajuće to što je izvan majke, a ne u majci?

tužno je jer je priča nesretna i kontekst ja uznemirujući, to sam već napisala.
slika kao slika nije fizički odvratna ni gadljiva.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 11:12 
Vrh  
simona je napisao/la:

mislim da ti kao medicinarka najbolje znaš kakva je ovo glupost :bgg

ispada da je hrana u želucu dio tvoga tijela, samo zato jer se probavlja u tebi... :conf2

naravno da ti je lejm jer upravo razbija argument 'to je moje tijelo, a ja s njim mogu što hoću'.
drugo, ok, ide na njenu dušu, ali tvoja ravnodušnost (i ostalih) na tu temu je meni eto zastrašujuća. da je netko mrtav hladan na takvu (auto) destrukciju čovjeka i svega onoga što bi ga trebalo činit humanim.

sad sam se sjetila i kako je mary za onu eutanaziju u Belgiji isto tako rekla nešto u stilu kao boli me briga, tko se želi ubit, nek se ubije.

eto, meni su takvi stavovi blago rečeno koma. ne mislim da ste zli, ali otupjeli na neke stvari svakako. najgore mi je od svega što se ovo tupilo (ne intelektualno, da se ne bi netko uvrijedio, nego duhovno) zaogrnulo plaštom liberalizma i napretka.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 11:15 
Vrh  
mary je napisao/la:

pa tko im uskraćuje pravo izjašnjavanja :dunno imaju pravo izjasniti se. osim ako misliš-pravo odlučivanja-da muškarac odlučuje ili sudjeluje , što će žena sa svojim tijelom-i djetetom u svome tijelu učiniti?

Ti znaš da nijedno začeto dijete nije samo ženino, zar ne? :pavo

Drugo, bila si najglasnija kad je trebalo vrištat da se omogući da se frajer i frajer ožene kao da su mušakrac i žena, ali ne vidiš nikakav problem u tome da majka (ako se to može nazvat majkom) pobaci dijete bez da otac djeteta ima ikakvo zakonsko pravo da je u tome spriječi?

Jer veliš, dijete je ženino... ajd, alal ti vjera, toliko začeća po Duhu svetom, a mi pojma nismo imali.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 11:38 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

Ti znaš da nijedno začeto dijete nije samo ženino, zar ne? :pavo

Drugo, bila si najglasnija kad je trebalo vrištat da se omogući da se frajer i frajer ožene kao da su mušakrac i žena, ali ne vidiš nikakav problem u tome da majka (ako se to može nazvat majkom) pobaci dijete bez da otac djeteta ima ikakvo zakonsko pravo da je u tome spriječi?

Jer veliš, dijete je ženino... ajd, alal ti vjera, toliko začeća po Duhu svetom, a mi pojma nismo imali.

:cer stilka, kakve veze ima gej brak s ovom temom? to mi prvo odgovori.
nadalje- moj stav je vrlo jednostavan, jasan i transparentan; 1. protiv sam abortusa, i valja ulagati u edukaciju (tu smo valjda svi suglasni); 2. protiv sam ikakvih zabrana, pa tako i zakonski zabranjenog pobačaja (usput rečeno, isti bi se samo reflektirali na povećan broj ilegalno obavljenih pobačaja, veće smrtnosti, i td.) i 3. al nimalo manje važno; nema tog muškarca, žene, ET-a vanzemaljca, Boga, popa, liječnika, muža, ljubavnika, babe, dede koji će odlučivati što ću ja sa svojim tijelom učiniti. :gent

btw ne izvrći riječi; ne sjećam se da sam igdje rekla da je dijete ženino, već da je dijete u ženinom tijelu.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 12:32 
Vrh  
mary je napisao/la:

:cer stilka, kakve veze ima gej brak s ovom temom? to mi prvo odgovori.
nadalje- moj stav je vrlo jednostavan, jasan i transparentan; 1. protiv sam abortusa, i valja ulagati u edukaciju (tu smo valjda svi suglasni); 2. protiv sam ikakvih zabrana, pa tako i zakonski zabranjenog pobačaja (usput rečeno, isti bi se samo reflektirali na povećan broj ilegalno obavljenih pobačaja, veće smrtnosti, i td.) i 3. al nimalo manje važno; nema tog muškarca, žene, ET-a vanzemaljca, Boga, popa, liječnika, muža, ljubavnika, babe, dede koji će odlučivati što ću ja sa svojim tijelom učiniti. :gent

btw ne izvrći riječi; ne sjećam se da sam igdje rekla da je dijete ženino, već da je dijete u ženinom tijelu.

A kakve veze ima pro death penalty koje ruža spominje? Nikakve, osim što je to neki pokušaj da se valjda diskreditira pro life stav ili prikaže licemjernim.

Nema veze gej brak, ali ima očito licemjerje kad se netko bori za nečiju ravnopravnost, a u isto vrijeme uskraćuje pravo ocu da odluči želi li da se njegovo dijete rodi ili ne. Zašto? Zato jer ono biološki raste u ženi :ro
Ti tu ne vidiš ogromnu provaliju u zdravoj pameti ili po običaju/navici/inerciji samo slijediš 'liberalne' stavove?

Nadalje, nažalost ali edukacija nema veze s tim. Ima veze jedino i samo moral, hoćeš li zbog sebe i svoje sebičnosti ubiti nerođeno dijete ili nećeš. Ne treba ti fakultet za to. Guess what, i ja znam curu koja je pobacila kao tinejdžerica, išla je u jednu od najboljih zg gimnazija, bila odlična učenica, kćer jedinica koju su njeni također fakultetski obrazovani roditelji držali kao kap vode na dlanu - nije ona ostala trudna jer je bila glupa i neobrazovana, ostala je trudna jer se seksala sa 16 godina i onda shvatila bi joj dijete upropastilo predivno isplaniran život studiranja po inzoemstvu, pa se problem morao riješit jer njenoj sebičnoj guzici nije palo na pamet da se odrekne (privremeno) svojih planova, već je lakše bilo sastrugat to dijete iz sebe. Još je pričala kako su neke cure iz njene škole po nekoliko puta išle na pobačaj - ponavaljam, ne zato jer tinejdžerica u zagrebu u 21. stoljeću ne zna kako se prave djeca i kako se to sprječava, nego zato jer su im životi i prioriteti sjebani.

Druga žena koju znam da je obavila pobačaj je vrhunski obrazovana i uspješna karijeristica iz moje šire obitelji, koja se isto voli šetat po svijetu i važniji joj je njezin komfor (jedno dijete već ima) nego da joj nekakvo derište, premda rođeno debelo u braku, kvari noći i dane.

Glupe? Neobrazovane? ne slažem se. Sebične? To već da. Al da ti sebičnost ide toliko daleko, to je već zavidan stupanj monstruoznosti i sjebanosti.

Ti si protiv zabrana? I ja sam protiv zabrana, ali nisam za ovo što vi radite, a to je prodavanje muda pod bubrege. Većina pobačaja se ne obavalja iz medicinskih razloga niti zato jer toliko žrtava silovanja ostaje trudno, obavlja se jer nam je društvo u kurcu, jer su se raspale obitelji i jer klinci nemaju nikakve moralne vrijednosti usađene u sebe, pa tako ni tu osnovnu o svetosti ljudskog života. Jer je ženina pi*ka i što će ona s njom svetije od djeteta, jer je to tvoje tijelo, a nema Boga ( :puke ) koji tebi može naredit što ćeš ti s njim, i to je super i normalno i emancipirano :like

dobro, od tebe drugo ni ne očekujem nego ovu wannabe feminističku mantru... svakako nemoj zaboravit još jednom ponovit kako je tvoje dijete zapravo tvoje tijelo (how yes no) i kako se mlade treba educirat. jer oni ne znaju ni šta u što ide, ali svi znaju nać put do klinike za pobačaje :conf2

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 06 ožu 2014 13:51 
Vrh  
meni je općenito bzv korištenje ikakve kontrancepcije. sami ti spermići su potencijalna djeca i onda završe u nekom prezervativu.

sex se treba odvijati jedino i isključivo u svrhu reprodukcije. a svakoj plodnoj ženi, sposobnoj rađati to treba biti smisao i svrha postojanja.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.