Sada je: 18 lis 2018 01:48.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 340 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 12 vel 2013 18:30 
Vrh  
Ovdje bi mogli o raznim misterijama sa ruba znanosti.

Palo mi je to na pamet kad sam se sjetio bosanskih kugli...

http://www.udruga-kameleon.hr/tekst/1175/

Nebeski Srbin

Post Postano: 12 vel 2013 23:26 
Vrh  
Ej ne znam jesi li propratio moje postove tamo na ZG BG nekidan, ali kad vec pomenu te kugle, tu su naravno odmah i piramide u Visokom...

E pa utvrdio sam mojim istrazivanjem na Google Earth da piramida u Visokom je zaista postojala i postoji!

Inace kad vec pomenu "Rub znanosti" nekidan citah da su nekakva kao strucna lica potpisivala peticiju da hoce da ukinu tu emisiju na HRT, a u sustini da zacepe usta autoru...

...

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 09:52 
Vrh  
Inace, kad vec pomenu kugle...a ja i piramidu u Visokom...ima jedna interesantna stvar.

Naime, u ovom linku i tekstu a i iz ranije price je poznato da je najvece "nalaziste" tih kugli zapravo kraj Zavidovica, ima tu receno i koje selo i sl.

E sad, kad povuces liniju od vrha piramide u Visokom ka tom mestu kraj Zavidovica pa i ka samim Zavidovicima videces da ta linija zatvara ugao od tacno 360 stepeni.

Dakle najvece "nalaziste" tih kugli u BiH se nalazi u mestu koje je na pravoj "severnoj liniji" od vrha piramide u Visokom....

.

Post Postano: 13 vel 2013 10:32 
Vrh  
Daj ti meni te google earth dokaze da ja to vidim.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 11:48 
Vrh  
Kako misliš 360 stupnjeva... 360 stupnjeva je puni krug. To bi značilo da piramida u Visokom = kugle. :dunno

Post Postano: 13 vel 2013 12:01 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:
Kako misliš 360 stupnjeva... 360 stupnjeva je puni krug. To bi značilo da piramida u Visokom = kugle. :dunno

:smje:

Ne zna on sam šta trkelja. A kut od 360 stupnjeva niti ne postoji.

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 12:02 
Vrh  
Evo, dakle kao sto vidis tacno 360 stepeni Uzeo sam ovu malo odzumiranu verziju da bi se video ceo pravac od piramide ka kuglama. Ali sami mozete proveriti pa i poblize zumirati na GE.

slika

Samo mesto lokacije kugli je malo severoistocno od samih Zavidovica, cak i na Google Earth mozete ga naci po slikama koje su ljudi kacili, a ako vam je ukljucena opcija "Photos" u GE. A uostalom i u onom tvom linku kazu koje je to selo pa mozete ga tacno locirati.

:gent

EDIT:

Ribice, znaci tacno na "severnoj liniji" od vrha piramide u Visokom, 360 ili 0 stepeni kakogod :smje

I da, to upravo znaci da na toj liniji koja povucena iz vrha piramide i ide pravac sever, dakle zatvara ugao od 360 iliti 0 stepeni, se nalazi lokacija ovih kugli :smje Dakle na to sam mislio.
Inace poveznica sa samom piramidom i njenim koordinatama sa koordinatama i polozajem nekih drugih objekata ili bitnih mesta ima jos, koje cu tek na temici obraditi... :smje

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:07 
Vrh  
PFC, to su gluposti... bilo koje dvije točke da spojiš ravnom crtom, dat će ti isti rezultat.

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 12:10 
Vrh  
PFC, to su gluposti... bilo koje dvije točke da spojiš ravnom crtom, dat će ti isti rezultat.

Halo Ribice?
Jesi ti procitala predhodni post :smje

Ovde ne govorim o dve tacke ne jednoj liniji, jer naravno da ce svake dve tacke dati liniju :ro, nego govorim o uglu koji ta linija zatvara :smje

Dakle zatvara ugao od 360 stepeni, eto ti dokumentovano :dunno

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:11 
Vrh  
I ne znam šta znači ovaj "heading" al to kut od 360 stupnjeva nije... 360 stupnjeva je puni krug.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kut

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:12 
Vrh  
Ok,vidim da ti opet nije jasno...

NE POSTOJI kut od 360 stupnjeva.

360 stupnjeva je PUNI KRUG.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:14 
Vrh  
Znači:

Označiš piramidu, napraviš oko nje krug, koji završiš u točki u kojoj si ga započeo. To ti je 360 stupnjeva.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:17 
Vrh  
Pravi kut:

slika

Pa sqd ti meni objasni kako dvije točke spojene ravnom crtom mogu dat kut od 360 stupnjeva :dunno

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 12:18 
Vrh  
Ok,vidim da ti opet nije jasno...

NE POSTOJI kut od 360 stupnjeva.

360 stupnjeva je PUNI KRUG.

Ribice sad bi kod nastavnice matematike dobila jedinicu :smje
Pun krug, ali to je 360 stepeni o tome ti pricam :smje Sta je pun krug nego li ugao od 360 stepeni :conf2
Tim pre u vezi ove price sto je PUN KRUG, jer i ove kugle su "pun krug" uslovno govoreci :smje

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:19 
Vrh  
:ro :ro :ro

Ajoj :facep

No dobro, nek ti bude kad te veseli :dunno

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 12:19 
Vrh  
Pravi kut:

[ Image ]

Pa sqd ti meni objasni kako dvije točke spojene ravnom crtom mogu dat kut od 360 stupnjeva :dunno

Pa lepo samo nacrtas i ostala 3 kvadranta i docices na polaznu tacku tj 360 odnosno 0 stepeni :smje

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:20 
Vrh  
Ti si spojio dvije točke i to je pun krug :lach

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:23 
Vrh  
Pa onda da si drugu točku stavio u Arizoni, i onda po toj liniji radio od piramide krug, opet ga završiš na istom. Znači opet 360 stupnjeva.

Jel sad kužiš kolko je to glupost šta pišeš?

Da si drugu točku stavio u desetu galaksiju od naše, i povlačio po toj liniji krug, od početne točke u piramidi, opet završiš sa 360 stupnjeva.

Jel sad kužiš? Ne znam kako ti drukčije objasnit.

Taj kut ne govori ništa. Al baš - NIŠTA. Jer UVIJEK, UVIJEK bi ga dobio spajanjem bilo koje dvioje točke i vrtenjem u krug.

UVIJEK.

Nebeski Srbin

Post Postano: 13 vel 2013 12:24 
Vrh  
Ribica je nesto sipala u čaj jutros...:smje
Ponavljam jos jednom, o zar je tako tesko shvatiti...
Dakle pomenuta linija zatvara ugao od 360 stepeni, pa cak sam i sliku i dokaz stavio...

Kad bi je polozili pod uglom od 90 stepeni ona bi isla negde u pravcu Paracina ili gde vec, pod uglom od 180 bi isla negde kod Dubrovnika, pod 270 bi isla negde u pravcu Zadra itd.

A pod uglom od 360 iliti 0 stepeni ona ida pravo na ove kugle :smje

Jel sad jasnije? :smje

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 13 vel 2013 12:26 
Vrh  
Očito tebi nije jasno :dunno

Al misli šta hoćeš. Imam pametnijeg posla nego govorit zidu...

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 340 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.