Sada je: 26 tra 2018 19:55.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 16 ožu 2012 14:12 
Vrh  
Dakle covek koji ne samo sto je bio genije, jer biti genije je jedan nivo, ali ako si pored genijalnosti karakterno zlotvor onda...

A Nikola je bio genije i dobar covek! :kava

Ono sto ni do dan danas nam nije dozvoljeno jeste da izvori energije budu pristupni i besplatni svima sirom sveta !
A za sta je on imao ideju i kako i sta i to cak i ne ovako kako daans koristimo vec jos naprednije !
Radi toga je skrajnut od strane bankara i ovih o kojima ja imam temu, a koji ne vole da gube kontrolu nad svetom kojeg drze porobljenim!

Dakle njega su gurnuli na marginu oznacivsi ga ludakom cak..., a sve sto danas koristimo je njegov izum i na tragu njegovih patenata!
Cak suprotno nejgovim humanim apsektima, oni zloupotrebljavaju njegove patente zarad satanistickih rituala tipa HAARP zemljotresa i sl !

Ali zato kako u ovom videu dole kaze, danas kao sinonim za "genijalnost" mi stavljamo iskljucivo Ajnstajna...
Ajnstajna koji je opet prepisivao od nase zenske Mileve Maric :kava

Za pocetak evo ovaj video a u linkovima imate nastavke:

Einstein debunked by CERN Nikola Tesla was right Part 1
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VtzfKnUhL-A[/youtube]

Dobro dosli na temu o Nikoli Tesli :gent

.

Post Postano: 18 ožu 2012 03:48 
Vrh  
Mir Pfceče :gent Istina, Tesla je bio genijalni znastvenik ali reci da nije ima musica to bi bila laz!! Pricao je s golubovima, bio je opcinjen brojem tri(ipak je bija Srbin :bgg ), tako da je brojio korake i pri svakome trecem bi nesto uzviknuo!! Sto se tice kradje izuma to je obicna propagandna glupost!! Cijeli svijet je slavio Teslu kao izumitelja svrsihodne elektricne distribucije, tj izmjenicne struje. Na temelju toga su mu dodjeljeni dozivotni tantijemi kojih se on odrekao u korist svog investitora Westinghousea kad se doticni nasao u financijskim problemima. Tesla je prvi radio s radio tehnologijom, samo Marconi je to znao unovciti i predstaviti. Jos za Teslinog zivota sud je dosudio da je Tesla otkrivac radio tehnologije. Jasno sam pokazao da je oko Tesle stvoren mit..

Deputy

Post Postano: 26 ožu 2012 07:23 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Mir Pfceče :gent Istina, Tesla je bio genijalni znastvenik ali reci da nije ima musica to bi bila laz!! Pricao je s golubovima, bio je opcinjen brojem tri(ipak je bija Srbin :bgg ), tako da je brojio korake i pri svakome trecem bi nesto uzviknuo!! Sto se tice kradje izuma to je obicna propagandna glupost!! Cijeli svijet je slavio Teslu kao izumitelja svrsihodne elektricne distribucije, tj izmjenicne struje. Na temelju toga su mu dodjeljeni dozivotni tantijemi kojih se on odrekao u korist svog investitora Westinghousea kad se doticni nasao u financijskim problemima. Tesla je prvi radio s radio tehnologijom, samo Marconi je to znao unovciti i predstaviti. Jos za Teslinog zivota sud je dosudio da je Tesla otkrivac radio tehnologije. Jasno sam pokazao da je oko Tesle stvoren mit..

A vidi šta kažu Rumuni: :hihi

I Rumuni prisvajaju Nikolu Teslu

Tezu o rumunskom poreklu Nikole Tesle godinama plasira deo stručne javnosti u Rumuniji, pišu beogradski mediji.

''Nikola (Nicolae) Tesla, poznati rumunski naučnik, rođen je 1856. godine u Lici, u selu Smiljanu. To kompletno područje bilo je naseljeno Istro-Rumunima…”, navodi se u srpskoj javnosti do sada nepoznatoj knjizi ''Vanzemaljski Rumun“, objavljenoj 2005. godine, navodi ''Politika''.

slika

Autor knjige Valentin Ovidiu Vazdoaga,u delu posvećenom Teslinim idejama koje i danas raspaljuju ljudsku maštu, izvodi zaključak da nema nikakve sumnje da je njegovo poreklo bilo rumunsko, budući da mu se ni prezime ne završava na -ić, niti ono ima neko značenje na srpskom jeziku, a nije ni često u današnjoj Srbij.

Teza o navodnom rumunskom poreklu poznatog izumitelja nije nova, nju već godinama plasira deo rumunske stručne javnosti.

''U priličnom brojnim rumunskih izvora pominje se 'činjenica' o Teslinom istro-rumunskom poreklu“, potvrdio je za ''Politiku“ Vladimir Jelenković, direketor Muzeja Nikole Tesle u Beogradu, dodavši da se sa takvim podatkom prvi put sreo 2006. godine.

Nebeski Srbin

Post Postano: 26 ožu 2012 10:41 
Vrh  
E sad jos samo da se jave iz Tesalonije i da kazu da je TESLA ustvari njihov jer je TESALAONIKIAMANAMAROFGKAJEUGH...

.

Post Postano: 26 ožu 2012 12:15 
Vrh  
Otto Skorenzy, poznati nacisticki komandos se hvalisao da je ubio Teslu!! To je malo vjerovatno posto je doticni ranjen krajem 42 god, mada ostaje cinjenica da su nacisti bili zabrinuti radi famoznih Teslinih zraka smrti. Ja pretpostavljam da te zrake smrti imaju neke veze s Teslinim eksperimimentom kad je bezicno palio zarulje na udaljenosti od barem 10km.

Deputy

Post Postano: 26 ožu 2012 16:02 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
E sad jos samo da se jave iz Tesalonije i da kazu da je TESLA ustvari njihov jer je TESALAONIKIAMANAMAROFGKAJEUGH...

.

A vidi ovo. :lach

Naš čovek, Bugarin

„Tesla bi mogao da bude i Bugarin, bar sudeći prema originalnoj verbalnoj akrobatici koju je načinio jedan od bugarskih naučnika u lepom gradiću Montani“, kaže Jelenković.

„Federacija naučnih i tehničkih saveza Bugarske uputila mi je poziv da učestvujem u obeležavanju 150. godišnjice Teslinog rođenja. Malo su zakasnili, pa se gostovanje izložbe Muzeja Nikole Tesle i moje predavanje desilo dobre dve i po godine kasnije, krajem 2008. Kada je došao red na domaćine, bugarski naučnik je na početku svog izlaganja utvrdio da je Nikola Tesla srpskog porekla, ali je kao pripadnik slovenskih naroda on isto toliko i Bugarin, dakle „naš“ čovek u potpunosti“, objasnio je Vladimir Jelenković, dodajući da nije bilo prilike da zameri svom domaćinu na ovoj tvrdnji jer je bila izrečenu sasvim dobronamernom i pozitivnom duhu i sa beskrajnim poštovanjem prema genijalnom pronalazaču.

Ili ovo... :laughy

Zamalo Šveđanin

Tesla je u najvećem broju izvora označen kao Srbin ili Amerikanac, odnosno srpsko-američki naučnik, inženjer i pronalazač, ali je ponegde i Austrijanac, Hrvat, Mađar, Grk, ili Čeh. Prema rečima našeg sagovornika, jedno od najneobičnijih Teslinih nacionalnosti je svakako švedsko.

„U Teslinoj ličnoj arhivi koja se čuva u Muzeju, postoji važan zvanični dokument koji je izdala Carinska služba SAD u Njujorškoj luci 27. aprila 1908. godine. Iz nekog razloga, Tesla je mnogo godina posle svog dolaska u Ameriku tražio izdavanje dokumenta kojim se potvrđuje tačan dan njegovog ulaska u Sjedinjene Američke Države. U dokumentu doslovce piše da je ’Nikola Tesla’, star 27 godina, rođen u Švedskoj, uplovio u ovu luku na parobrodu City of Richmond 6. juna 1884. godine.“

Zagonetna greška postaje potpuno jasna kada se pogleda spisak putnika koji su ovim brodom zajedno sa Teslom uplovili u njujoršku luku. Činovnik koji je popisivao nove doseljenike, upravo pristigle u „Novi svet“, Teslu je upisao zajedno sa velikom grupom švedskih doseljenika sa kojima je zajedno putovao do Amerike“, rekao je Vladimir Jelenković.

Ali Nikola je znao ko je :dunno

Na sva pitanja i dileme čiji je Tesla, najbolje je odgovorio on sam, kroz svoje vatrene i veoma emotivne govore koje je održao za vreme svog kratkog boravka u Beogradu 1892. godine:

Neobično sam ushićen oduševljenjem kojim me vi predusretate, i oduševljenjem svojim kad se ja posle toliko godina moga bavljenja na strani u dalekom svetu, daleko od svoje otadžbine, daleko od vas gospodo, moja mila braćo, nalazim ovde, među vama. Svoju radost, koju ja ovoga trenutka osećam, ja ne umem da vam iskažem, ali se radujem što ovom prilikom da pred vama, mila braćo, izrazim svagda svoje najmilije zadovoljstvo, da sam bio i da vazda ostajem samo Srbin i ništa više... I ako ima kakve slave i zasluge za čovečanstvo, da se pripiše mome imenu, to ta počast još više pripada srpskom imenu, srpskom narodu iz čije sam sredine ja ponikao”.

:hihi

download/file.php?id=634&mode=view

Nebeski Srbin

Post Postano: 29 lip 2012 13:40 
Vrh  
Evo, ljudi su se smejali kad se pricalo o Teslinom munja oruzju, a evo Ameri ga vec koriste...

Teslina munja u rukama SAD?
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... AD%3F.html

Steta sto su sva njegova otkrica ostala u rukama tih NWO fasista... :dole

Koji ce ista samo zloupotrebljavati protiv covecanstva... :dole

.

džirlo devojka

Post Postano: 05 srp 2012 15:34 
Vrh  
Intervju s Teslom iz 1899: Ja sam poražen čovjek!

http://www.cafe.ba/fun/67347_Intervju-s ... ovjek.html

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 16:42 
Vrh  
simona je napisao/la:
Intervju s Teslom iz 1899: Ja sam poražen čovjek!

http://www.cafe.ba/fun/67347_Intervju-s ... ovjek.html

Hm odlicna informacija i link :smje , ali nekako iskren da budem, ne znam koliko je verodostojno i autenticno :think
Jer mi zvuci nekao sumnjiv ovaj dijalog i pojmovi koji se koriste... :think

Ovo da ga "Bankari smatraju za najvećeg dobročinitelja"...
Pa upravo su bankari bili prepreka njegovoj ideju da elektricnu energiju ucini besplatnom i dostupnom svima!

I u tom smislu da..., verujem da je na kraju shvatio koliko ce posle njegove smrti svi njegovi izumi biti zloupotrebljani i izmanipulisani pre svega u zle svrhe i protiv covecanstva... :dole

Vrlo interesnanto u svakom slucaju i bilo bi dobro da je verodostojan intervju. Jer to nam odkriva ovo sto rekoh u pasusu iznad...

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 16:46 
Vrh  
Inace odlican intervju...
I tacno onakva razmisljanja Teslina kakva sam i pretostavljao da je imao tada...

Sa najboljim namerama ka covecanstvu i njegovom blagostanju, a zli ljudi su sva njegova genijalna odkrica manje vise okrenuli protiv samog covecanstva...

On je jos tada sanjao da ne bude gladnih i zednih i da zlo bude pobedjeno...
A mi danas vidimo da idalje ima i gladnih i zednih i da zlo ne da nije pobedjeno nego jase planetom...

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 16:52 
Vrh  
Stvarno ekstra intervju :r

Covek je rekao SVE !

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 17:14 
Vrh  
Inace Tesla bi bio dobar posetitelj moje temice :smje

Jer spominje se dosta nekih interesantnih pojmova pa cak i sam pominje "pale Andjele" u smislu tog retrogradnog kretanja covecanstva i sl...

Cak Spominje i Wiliama Blake-a :pfcčud

.

Post Postano: 05 srp 2012 17:56 
Vrh  
Nikola Tesla je bio obična budaletina. Da ga danas sretnem na ulici, opalio bi mu čvoku da bi mu zazvonilo u ušima.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 18:00 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Nikola Tesla je bio obična budaletina. Da ga danas sretnem na ulici, opalio bi mu čvoku da bi mu zazvonilo u ušima.

:ro

Zdrmala bi te tad struja a mozda i munja u dupe :hihi

.

Post Postano: 05 srp 2012 18:03 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

Zdrmala bi te tad struja a mozda i munja u dupe :hihi

.

Pa jel ti ne vidiš da on lupeta kaiti?

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 18:10 
Vrh  

Pa jel ti ne vidiš da on lupeta kaiti?

Pa tanka je linija izmedju genija i ludaka i pravo je majstorstvo igrati po toj liniji :gent

A koliko je on dobro igrao na toj tankoj granici ja ne znam bas u potpunosti, ali da je rekao dosta toga u ovom intervju-u, zaista jeste!
Dosta stvari koje masa ljudi niti razume niti ce ikad razumeti...
I to ne nuzno nekih uskonaucnih termina i sl pa da kazes....vec sustinskih obicnih zivotnih...

A da nije bilo tog "ludaka" mnogo toga ne bi postojalo sto danas postoji pa ni ovog tvog Balkana... :gent

I
BTW
Ako si procitao citav intervju, videces da za njega ne postoji KRAJ koji je smrt, vec samo se menja oblik i forma svetlosti.
Tak da mozda te Tesla sad stvarno i prepadne nekom munjom jer si ga naljutio svojim postom :hor

.

Post Postano: 05 srp 2012 18:15 
Vrh  
Ma, ja njega volim ko brata, ali mi idu na Džonija ekscentrici bilo koje vrste.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 18:16 
Vrh  
Ma, ja njega volim ko brata, ali mi idu na Džonija ekscentrici bilo koje vrste.

E sad si ga vec verovatno malo odobrovoljio pa je povukao munju u futrolu :nani

.

Post Postano: 05 srp 2012 18:27 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:

E sad si ga vec verovatno malo odobrovoljio pa je povukao munju u futrolu :nani

.

Uf, dobro je... već sam se preznojio. Ti si, inače, na vezi sa njim, komunicirate?

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 srp 2012 18:52 
Vrh  

Uf, dobro je... već sam se preznojio. Ti si, inače, na vezi sa njim, komunicirate?

Hm, pa da :nani
Vidis da se od skora ukazao i vaskrsao u mom avataru :nani
Pozdravio te :gent Pita sta volis od muzike pa da pusti preko kosmickog tranzistora da cuju i druge galaksije kaj se slusa na Zemlji, posto sad radi kao kosmicki DJ :rolf:

.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.