Sada je: 20 tra 2018 23:00.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica
Traži:
Poruka

Deputy

Post Postano: 24 stu 2012 15:52 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:

Cinjeni kolega Inplo, da vam pojasnim moj post :gent

Moj post je u biti reakcija na pisanje PFC-četa, on je prvi na ovoj marsovskoj temi unio elemente iz nedavnih ratova pa odlučih malo lijevati ulje na vatru :bgg

Sad ozbiljno, taj PFC postaje stvarno smoran :facep :vrtio2 :sim: :facep

Primi moje izvinjenje. :gent

Post Postano: 24 stu 2012 16:18 
Vrh  
Primljeno mada sam i ja malo neprimjereno reagirao................

Ok sad, nego definitivno je utvrđeno postojanje tekuće vode u jakodavnoj povijesti na marsu. Zna se di su bili kanjoni, vodopadi, znaju se čak obale tih nekadašnjih oceana ili jezera, pa što se dogodi :dunno :dunno ::kaj :dunno

Post Postano: 24 stu 2012 16:24 
Vrh  
Jedno moje razmišljanje, možda pomalo luđačko :grin2

Raj, pakao, čistilište............

Raj bi trebao biti neko lijepo mjesto sa zelenilom, mnogo vode, suncem i ugodnom klimom?

Pakao je mjesto goleme vrućine u kojem nikad nema sunca, vlada mrak kojeg probija samo riganje vatre?

Čistilište, nemam pojma, nešto izmedju :dunno

Raj je zemlja, očigledna sličnost

Pakao je venera, očigledna sličnost

mars bi bio nešto izmedju, tj čistilište :dunno

Deputy

Post Postano: 24 stu 2012 16:27 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
Primljeno mada sam i ja malo neprimjereno reagirao................

Ok sad, nego definitivno je utvrđeno postojanje tekuće vode u jakodavnoj povijesti na marsu. Zna se di su bili kanjoni, vodopadi, znaju se čak obale tih nekadašnjih oceana ili jezera, pa što se dogodi :dunno :dunno ::kaj :dunno

To su kao i slutili da je bilo vode, nego izašle su nekakve fotografije živih organizama koje podsećaju na paukove na zemlji kako se sunčaju u letnjem periodu na stenama na Marsu. To bi već bilo epohalno otkriće, ali se bojim da je nakakva podvala, pa nisam hteo lepiti te fotke ovde. :bgg

Deputy

Post Postano: 24 stu 2012 16:32 
Vrh  
:hihi

Pauci šetaju Marsom?

http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanim ... aju-Marsom

Post Postano: 24 stu 2012 16:35 
Vrh  
ne znam po čemu ovo liči na paukove?

Deputy

Post Postano: 24 stu 2012 16:39 
Vrh  
Vukasin je napisao/la:
ne znam po čemu ovo liči na paukove?

Biće da je nečija mašta u pitanju i težnja za senzacionalizmom. :hihi

Post Postano: 24 stu 2012 16:49 
Vrh  
Sad je u opticaju 2030. godina za let s ljudskom posadom do Marsa. Von Braun je 60-ih zaključio da bi let trebao biti obavljen 1982- 85-e, 70-ih su baratali s 1999-om, najkasnije do 2004-e, što smo bliže to smo nekako dalje :re: :vrtio2 :re:

Deputy

Post Postano: 10 vel 2013 11:10 
Vrh  
Misteriozni predmet snimljen na Marsu

Rover Kjuriositi snimio je misteriozni metalni objekat kako viri iz tla na površini Marsa.

slika

Kamera rovera Kjuriositi snimila je sitni metalni objekat, nalik na prst, na površini Marsa, a naučnici pretpostavljaju da je veliki svega pola centimetra.

Fotografija je snimljena 30. januara, nakon što je Kjuriositi prvi put započeo s bušenjem tla Marsa i prikupljanjem prašine s mesta bušenja, kako bi je analizirao na tragove života.

Instrument sa NASA-inog rovera napravio je rupu od dva centimetra dubine, a radilo se samo o test bušenju, kojim su se isprobavale prave mogućnosti bušilice. Kjuriositi je uzimao uzorak na ravnom komadu kamena za kojeg znanstvenici smatraju da se nekoć nalazio pod vodom, odnosno da je voda tekla preko njega.

"Tim planira da iskoristi laboratorijske instrumente Kjuriositija za analizu prašine iz unutrašnjosti kamena, kako bi dobili informacije o istoriji okoline na mestu bušenja", ističu u NASA-i, a prenosi Dejli mejl.

Analizirajući fotografije s mesta bušenja, naučnici su primietili i sitni metalni objekt. O čemu je reč, za sada se ne zna.

Deputy

Post Postano: 14 ožu 2013 21:06 
Vrh  
NASA: Tajna koju vam (ne) smemo reći

Izvor: B92

Naučnici u NASA-i ovih dana nalaze se na velikim mukama - na pragu su važnog otkrića o kojem još uvek ne mogu da obaveste javnost.

Da li ste čuli za minijaturnu hemijsku laboratoriju po imenu SAM? Reč je laboratoriji koja uz NASA-in rover “Kjuriositi” krstari Marsom.

Uzmite komad zemlje sa Marsa i SAM će do detalja da objasni o kakvom je tlu reč. Ovih dana SAM u NASA-u šalje neverovatne podatke, tvrde američki istraživači, pa bi trebalo da zapamtite ime ove mini laboratorije jer će kroz nekoliko dana ona ući u istoriju.

“Ovo je podatak koji će se naći u istorijskim knjigama”, tvrdi Džon Grocinger, glavni NASA-in istraživač u misiji ispitivanja Marsa uz pomoć rovera “Kjuriosti”. U razgovoru za “National Public Radio” Grocinger objašnjava da su na pragu epohalnog otkrića, ali zbog predostrožnosti još ne žele da objave o čemu je reč.

“SAM nam šalje podatke dok sada sedimo ovde i razgovaramo, i oni su sve interesantniji”, bilo je sve što je otkrio Grocinger.

Prema njegovim rečima, glavni razlog je sigurnost, jer su se načnici u ovoj misiji već nekoliko puta opekli želeći prvi da objave nove informacije sa crvene planete. Jedan od tih slučajeva bio je ispitivanje uzorka metana na Marsu, na koji je SAM naišao, a koji bi ukazao na prisustvo nama sličnih živih organizama.

“Znali smo od početka da je moguće da je letelica malu količinu metana donela sa Floride. Zato smo želei da ponovimo istraživanje sa drugim uzrokom”, kazao je Grocinger. Međutim, sledeće ispitivanje pokazalo je da od metana ipak nema ni traga.

Sledećih nekoliko sedmica odigraće ključnu ulogu jer se u NASA-i vrše svakodnevna istraživanja koja bi potvrdila ono što naučnici jedva čekaju da nam saopšte.

B92

Privitak/ci:
123406339650ab560f1cfe9689011729_orig.jpg
123406339650ab560f1cfe9689011729_orig.jpg [ 111.84 KiB | Pogledano 2891 put/a. ]

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 14 ožu 2013 21:59 
Vrh  
Pa objavili su, bilo je i na vijestima i u novinama...

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/n ... 30312.html

Jedino ako misle objavit da su našli neke organizme, al to baš i ne vjerujem...

Deputy

Post Postano: 14 ožu 2013 22:05 
Vrh  
zlatna ribica je napisao/la:
Pa objavili su, bilo je i na vijestima i u novinama...

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/n ... 30312.html

Jedino ako misle objavit da su našli neke organizme, al to baš i ne vjerujem...

Snimio Kjuriositi i nekakvu fotku sa objektom koja potseća na krst, samo nemoj da kažeš PFC-u, jer će odmah nam useli na temu priču o izboru novog Pape. :laughy

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 14 ožu 2013 22:11 
Vrh  
Šutim ko zalivena :ro

Post Postano: 14 ožu 2013 22:14 
Vrh  
:lach

Hodaj, Nebo strpljive voli..

Deputy

Post Postano: 22 kol 2014 16:39 
Vrh  
Kjuriositi snimio “butnu kost” na Marsu
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanim ... t-na-Marsu

Rover Kjuriositi je na Marsu fotografisao nešto što liči na butnu kost, prenosi “Metro”.

Lovci na vanzemaljce su se prilično zainteresovali za fotografiju koju je objavila NASA.

Fotografiju je napravio rover “Kjuriositi” na površini crvene planete 14. avgusta.
Razni blogovi koji se bave mogućim vanzemaljskim životom su preuzeli fotografiju koja je izazvala brojne komentare.

“Uglavnom vidim stene kao stene. Uglavnom. Ovo nije stvarno butna kost, zar ne?”, piše u jednom komentaru.

“Znamo da je veoma verovatno da je na Marsu bilo života i da je moguće da je on evoluirao u velika stvorenja od kojih su ostali fosili i kosti”, mišljenje je jednog komentatora.

Rover “Kjuriositi” se na Marsu nalazi već dve godine i sa njega stalno pristižu fascinantne fotografije.

Privitak/ci:
505873_alienthighboneonmars_ff.jpg
505873_alienthighboneonmars_ff.jpg [ 37.28 KiB | Pogledano 2185 put/a. ]

Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.