Sada je: 19 lis 2018 10:11.
Početna » Politika i društvo » Lifestyle

Započni novu temu Odgovori  [ 219 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 24 srp 2015 08:07 
Vrh  
...

ENERGETSKA PIĆA I BRZA HRANA Bodibilder jeo 10.000 kalorija na dan, pa umro od karcinoma jetre
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577562/EN ... noma-jetre

.

Montana Skogkatt
Montana Skogkatt

Post Postano: 24 srp 2015 10:38 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
...

ENERGETSKA PIĆA I BRZA HRANA Bodibilder jeo 10.000 kalorija na dan, pa umro od karcinoma jetre
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577562/EN ... noma-jetre

.

Daleko od toga da bi išao branit energetska pića i fast food, ali mislim da je gospodin bodybuilder karcinom dobio od nečeg sasvim drugog.

:laughy

Da je samo jeo hamburgere i pio energetska pića pandrknuo bi možda 15 godina kasnije, ali ne od karcinoma već od srca ili nečeg sličnog što ima veze s masnoćama.

http://www.drugabuse.gov/publications/research-reports/anabolic-steroid-abuse/what-are-health-consequences-steroid-abuse

Citat:
Anabolic steroid abuse has been associated with a wide range of adverse side effects ranging from some that are physically unattractive, such as acne and breast development in men, to others that are life threatening, such as heart attacks and liver cancer.

:uou

Montana Skogkatt
Montana Skogkatt

Post Postano: 24 srp 2015 10:41 
Vrh  
Komentar tek sad vidim:

Nebeski Srbin

Post Postano: 24 srp 2015 10:43 
Vrh  
Pa da, steroidi su ubice...
I Nadal se trpal steroidima pa na kraju ostao bez kolena...
Dakle daju misicnu masu i snagu, ali mu nisu mogli dati jace zglobove i kolena...

I onda to dvoje u nesrazmeri -> misici vs zglobovlje...= propast...
A plus naravno sto je u opasnosti vidimo i jetra i sl.

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 07 kol 2015 21:21 
Vrh  
...

http://www.pravda.rs/2015/08/07/uzrok-r ... -koldvela/
.

Nebeski Srbin

Post Postano: 27 kol 2015 20:39 
Vrh  
....

Ovo obavezno proverite pre nego što kupite flašu vode!
http://www.pravda.rs/2015/08/27/ovo-oba ... e/?lng=lat

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 08 ruj 2015 11:24 
Vrh  
...

nemacki-nobelovac-rak-izaziva-nepoznati-virus-u-govedini-i-kravljem-mleku
http://fakti.org/otkrica/nemacki-nobelo ... ljem-mleku

:pavo

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 27 lis 2015 07:18 
Vrh  
...

Oglasio se WHO... znate ih sigurno... to su oni laminati sto sire ebolu po Africi...

ZVANIČNO Svetska zdravstvena organizacija: Slanina, kobasice i šunka mogu da izazovu rak
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/601289 ... zazovu-rak

.

Post Postano: 27 lis 2015 12:39 
Vrh  
slika :gent

Post Postano: 27 lis 2015 13:23 
Vrh  
Na kraju ništa nije zdravo i od svega se može riknut. A opet bolje i od toga nego od gladi. Dolje yin i yang prehrana. Živjela slanina, živjelo crveno meso. :D

Post Postano: 27 lis 2015 21:41 
Vrh  
Samo da napomenem da svinjetina ne spada u crveno meso, nego u belo.
Crveno meso su govedina i jagnjetina.

Post Postano: 28 lis 2015 14:48 
Vrh  
Ja cu jist ka i dosad....sve ...te spakirane mesine, krenovke, i ostale gluposti ionako ne jin...domace uvik...pancetica, sokol, brzole ..kuvat cu na masti ka i dosad ( do jucer je to bilo svjetsko zlo ) hahaha

baba

Post Postano: 28 lis 2015 19:00 
Vrh  
http://sprdex.com/2015-10/uzas-u-vinkovcima-roditelji-tinejdzeru-u-kutiji-cigareta-pronasli-slaninu/

UŽAS U VINKOVCIMA: Roditelji tinejdžeru u kutiji cigareta pronašli slaninu

Policijska uprava Vukovarsko-srijemske županije izvijestila je rano jutros kako su kod maloljetnika na području Vinkovaca pronašli čak 18 grama vrhunske slanine. Najveća je to ovogodišnja zapljena suhomesnatih proizvoda kod privatnih osoba, a posebno je zanimljivo kako su maloljetnika R.S. prijavili – njegovi roditelji.

– Uvijek sam se smijala onima koji kažu kako roditelj posljednji sazna, ali, vjerujte, to je stvarno tako. R. (podaci poznati redakciji, op. a.) je bio krasan dečko sve do svoje 15. godine, ali onda smo počeli primjećivati čudno ponašanje. Ujutro dok smo svi doručkovali travu i prašinu on bi najednom nestao i kasnije tvrdio da je sit i desecima minuta nakon jela. Kasnije se situacija samo pogoršavala, upao je u loše društvo, često bi sastajali iza škole i kući dolazili masnih obraza, a neku večer mu je nakon izlaska jakna toliko zaudarala na zasićene masti da više nije bilo nikakve sumnje – izjavila je za Sprdex R.-ova majka Biljana koja je tek prošlog tjedna smogla snage priznati kako je odgojila ovisnika.

– Dok je bio u školi otključala sam mu sobu i imala sam što i vidjeti. Noževi, sir, tava s tragovima kajgane… – u suzama priča ova mlada majka koja je nakon temeljite pretrage potvrdila najcrnje sumnje.

– Ispod kreveta izbušio je rupu u parketu u kojoj sam našla iglu i kutiju cigareta. Moram priznati da mi je u tom trenutku laknulo, odmah sam zvala muža i rekla: Dobro je, Siniša, drogira se. A onda sam otvorila kutiju i vidjela – slaninu – jecajući će Biljana koja je sina istog trenutka prijavila policiji.

Kako saznajemo, nesretni mladić u ovim trenutcima nalazi se na odvikavanju, a u popodnevnim satima očekuje se privođenje osam djelatnica Konzuma za koje postoji osnovana sumnja kako su maloljetniku u više navrata narezale po 12 dekagrama šunke, 18 deka buđole i čak pola pancete.

Nebeski Srbin

Post Postano: 28 lis 2015 22:49 
Vrh  
Fatmagul je napisao/la:
Ja cu jist ka i dosad....sve ...te spakirane mesine, krenovke, i ostale gluposti ionako ne jin...domace uvik...pancetica, sokol, brzole ..kuvat cu na masti ka i dosad ( do jucer je to bilo svjetsko zlo ) hahaha

Pa i je ne jedem odavno hrenovke i sl... ono..tu kazu stavljaju i kartona i svega :uou
A i relano mogu sta oce, samo ofarbaju i zacine...
Premda najvise stavljaju onaj neki samljeveni "šut" od ostataka zivine...koji je inace zabranjen u EU, ali zato se sverca po Balkanu...

A slaninicu, sunku i cvarke ne dam ! :uou

Premda mogu negde da razumem da ce svest ljudi u buducnosti ici negde ka izbacivanju mesa tj odustajanju od masovnog ubijanja zivotinja za svrhu ishrane.
Jos je Tesla to najavljivao da ce se ka tome ici... i ne dovodeci to u vezu sa zdravom ishranom vec sa svescu.

E sad onda bi neki ekstremni filozofi krenuli tvrditi da i biljke imaju svest, ali... od biljaka bi se uzimalo kao sto se vecinom i uzima samo plodove, dakle ne uzima se sav zivot istih, u vecini slucajeva...

A opet sta znam, da ne postoji taj neki lanac ishrane onda bi se zibotinje mozda namnozile do nivoa u kojem bi predstavljale ugrozbu za coveka...

Ne znam...citava je to filozofija...:da

Ali rekoh za sad:

slika

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 31 lis 2015 22:57 
Vrh  
...

Kako da prepoznate kancerogeno meso?
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/602702 ... ogeno-meso

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 04 vel 2016 10:07 
Vrh  
:puke

ŠMINKAJU POKVARENO MESO! Bivši radnik obelodanio bolesnu istinu o mesari “Matijević” (VIDEO)
http://www.teleprompter.rs/sminkaju-pok ... video.html

Citat:
Čepi tvrdi da se meso kojem je istekao rok trajanja koristi za izradu viršli, kobasica i drugih mesnih prerađevina.

Dodaje da svi pokvareni mesni proizvodi koji se vrate iz prodavnice obavezno idu na dalju preradu. Kako kaže, pokvareno mesto se zamrzava u komorama i čeka dalju preradu. Zatim se dodaju beli luk i so da se ne bi dalje kvarilo, a ako je meso pokvareno, ispira se kiselinom. Tvrdi da se koristi karmin za bojenje mesa. Karmin se dodaje u salame i dimljene mesne proizvode.

Optužio je “Matijevića” da uvozi mesto koje je kupljeno neposredno pred istek roka trajanja.

O Čepiju prvi je pisao nedeljnik “Tabloid”, a prijavu protiv “Matijevića” za delo protiv ugrožavanja zdravlja ljudi podneo je urednik tog nedeljnika Milovan Brkić na osnovu snimaka i izjava sedmorice radnika koji potvrđuju Čepijevu priču.

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 24 ožu 2016 20:05 
Vrh  
...

(RECEPT) PIJE SE 42 DANA: Sok čuvenog Austrijanca zaustavlja ćelije raka!
http://www.kurir.rs/zabava/doktor/recep ... ak-2188151

I za Macka :uou

Šta se događa u organizmu ako pijete sok od paradajza svaki dan?
http://www.menshealth.rs/ishrana/7743/s ... -svaki-dan

.

Montana Skogkatt
Montana Skogkatt

Post Postano: 09 lip 2016 13:02 
Vrh  
Evo, za Ribicu i Stilju:

Kolač od posnog sira

Sastojci:
• 1 kg. posnog sira (najbolje Milbona iz Lidla)
• 8 jaja
• 120 gr. šećera
• 200 gr. brašna
• 1 dl. limunovog soka
Izmutiti jaja i šećer, nakon toga dodati sir, brašno i iscijeđeni sok limuna pa nastaviti mutiti dok se ne dobije čvrsta smjesa.
Smjesu izliti na pleh i peći 25 do 30 minuta u zagrijanoj pećnici na 180°C, nakon toga dobro ohladiti u frižideru.

Ukupno:

2539 kcl.
188,2 gr. proteina
280,9 gr. ugljikohidrata
45,3 gr. masti

Nebeski Srbin

Post Postano: 09 lip 2016 19:41 
Vrh  
Macak fale fotke :kava

Pazi sad - Uštipci tzv vazdusasti...
Recept - uvaljas brasna, 1-2 jajeta, malo mleka, prasak za pecivo i malo soli i razmotas to teglom ko ja :grin2 , ako vec nemas oklagije...te napravis romboide il trokutove i rostiljas na ulju :uou
Mozes to jesti i sa slanim i sa slatkim :uou tj i sirom i pavlakom i dzemom itd.

slika

slika

.

Montana Skogkatt
Montana Skogkatt

Post Postano: 09 lip 2016 19:58 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
Macak fale fotke :kava

Pazi sad - Uštipci tzv vazdusasti...
Recept - uvaljas brasna, 1-2 jajeta, malo mleka, prasak za pecivo i malo soli i razmotas to teglom ko ja :grin2 , ako vec nemas oklagije...te napravis romboide il trokutove i rostiljas na ulju :uou
Mozes to jesti i sa slanim i sa slatkim :uou tj i sirom i pavlakom i dzemom itd.

[ slika ]

[ slika ]

.

Kako bi rekao Balašević - da se mast cedi niz bradu... ali izgleda jako dobro.

:bgg

Jab to zamuljao s feta sirom.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 219 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.