Sada je: 15 pro 2018 21:19.
Početna » Politika » Bosna i Hercegovina

Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica
Traži:
Poruka

Post Postano: 02 tra 2014 15:18 
Vrh  
Što zeliš ???
Da licitiram cifrom od preko osam hiljada ubijenih u Srebrenici i nadmećem se s tobom ciframa pobijenih civila bošnjačke nacionalnosti.
Zločine da opravdavam zločinom? Nikad!

Ne namjeravam. Dovoljno sam ti a i čitaocima pojasnila sve u predhodnom postu.
Neka je pokoj duši srpskim civilima, a onim koji su ih ubili neduzne vječni pakao pa i ovozemaljski. O osudama da ne govorim.

Ja nisam dakle poput tebe!

U tom je razlika!

Deputy

Post Postano: 02 tra 2014 15:41 
Vrh  
Sara je napisao/la:
Što zeliš ???
Da licitiram cifrom od preko osam hiljada ubijenih u Srebrenici i nadmećem se s tobom ciframa pobijenih civila bošnjačke nacionalnosti.
Zločine da opravdavam zločinom? Nikad!

Ne namjeravam. Dovoljno sam ti a i čitaocima pojasnila sve u predhodnom postu.
Neka je pokoj duši srpskim civilima, a onim koji su ih ubili neduzne vječni pakao pa i ovozemaljski. O osudama da ne govorim.

Ja nisam dakle poput tebe!

U tom je razlika!

Razlika između tebe i mene je ta, što ni jednog momenta nisam imao ambiciju da komuniciram sa tobom, a ti me prisiljavaš komunikaciju.
Ovo je silovanje. :dunno

Post Postano: 02 tra 2014 15:44 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:

Razlika između tebe i mene je ta, što ni jednog momenta nisam imao ambiciju da komuniciram sa tobom, a ti me prisiljavaš komunikaciju.
Ovo je silovanje. :dunno

Bravo ja! :yess

Do sad sam sotonizirala Srbe po forumskim bespućima, sad silujem.

Novosti u mom forumskom opusu!

Nemoj da se zaljubiš u silovateljku samo! :sigh

Deputy

Post Postano: 02 tra 2014 16:02 
Vrh  
Sara je napisao/la:

Bravo ja! :yess

Do sad sam sotonizirala Srbe po forumskim bespućima, sad silujem.

Novosti u mom forumskom opusu!

Nemoj da se zaljubiš u silovateljku samo! :sigh

Šta reći. :dunno

Inače, Milošević je, kažu mediji, naručio direktno 12 ubistava.
Istrage su završene, a rezultati istraga se objavljuju iz dana u dan.
Najbolje sledi na kraju, valjda...

SILOVATELJ ŠTRUMFOVA I SITNE ŽIVINE!

Post Postano: 19 tra 2014 10:53 
Vrh  

Svedočenje Moriona
Orić je u Hagu oslobođen svih glavnih tačaka optužnice. Kravica, Bratunac, Fakovići... nisu bili zločini. Nije bilo dovoljno ni svedočenje francuskog generala Filipa Moriona, za koga se ne može reći da je bio ljubitelj Srba. "Reč vojnika" je knjiga koju je Morion napisao po povratku u Pariz. Na 72. stranici je ostavio svedočanstvo koje nije zainteresovalo sudije u Hagu: "Srebrenica je po geografskim karakteristikama bila neosvojiva tvrđava. Sa te pozicije, Naser Orić i njegovi ljudi izvodili su serije krvavih napada na okolna srpska sela. Jedan od najkrvavijih se odigrao na srpsku Novu godinu 1993. (Kravica). Po njegovom priznanju koje mi je poverio, Naser Orić je tom prilikom pobio sve zarobljene Srbe. To je pravdao rekavši da mu tako nalaže njegova islamska vera."

Koliko je meni poznato Morion je svjedočio u Haagu, no nisam primjetio ovakve optužbe na račun Orića? Odakle ti ovaj info? Kurur? Srbininfo? Pečat? NSPM? Molim te kad stavljaš ovakve neprovjerene informacije-okaći i izvor. :dunno

Deputy

Post Postano: 19 tra 2014 14:54 
Vrh  
spiritual beggar je napisao/la:

Koliko je meni poznato Morion je svjedočio u Haagu, no nisam primjetio ovakve optužbe na račun Orića? Odakle ti ovaj info? Kurur? Srbininfo? Pečat? NSPM? Molim te kad stavljaš ovakve neprovjerene informacije-okaći i izvor. :dunno

Naveden je izvor. :dunno
Čudi me da ti je promaklo.
Jasno piše u delu posta koji si citirao da je to citat sa 72. strane knjige "Reč vojnika", autora Filipa Moriona. :dunno
Ti pokušaji omalovažavanja informacije sa pričom o Kuriru, Pečatu, Srbininfo i ostalo su krajnje nepotrebni.

SILOVATELJ ŠTRUMFOVA I SITNE ŽIVINE!

Post Postano: 19 tra 2014 21:37 
Vrh  
Naveden je izvor. :dunno
Čudi me da ti je promaklo.
Jasno piše u delu posta koji si citirao da je to citat sa 72. strane knjige "Reč vojnika", autora Filipa Moriona. :dunno
Ti pokušaji omalovažavanja informacije sa pričom o Kuriru, Pečatu, Srbininfo i ostalo su krajnje nepotrebni.

Nije mi promaklo.
Riječ je o tome da je general Morion svjedočio u Hagu, ali nigdje nisam vidio u medijima da optužuje Orića za ovakvu vrstu zločina ili, pak, za ubijenje zarobljenika jer mu to nalaže vjera? Zato sam i postavio pitenje kredibiliteta izvora.
Kad smo kod Kravice, mislim da je po tom pitanju sve obješnjeno na suđenju u Hagu i istraživanjima IDC-a.

Citat:
Navodi da je broj srpskih žrtava u Bratuncu, u periodu između aprila 1992. i decembra 1995. godine, tri hiljade su očiti falsifikat. Istraživanje koje je IDC proveo najopsežnije je provedeno u Bosni i Hercegovini nakon rata i dokazuje da je ukupan broj žrtava tri do devet puta manji od broja koji je Srbija i Crna Gora navela u svojoj argumentaciji u sporu sa BiH pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu.

Vjerovatno najočitija ilustracija uveličavanja broja žrtava je Kravica, srpsko selo u blizini Bratunca koje su snage Armije BiH napale na pravoslavni Božić, u jutro sedmog januara 1993. godine. Prvotni navodi da je taj napad za razultat imao stotine civilnih žrtava su se pokazali lažnim. Uvid u originalnu dokumentaciju Vojske Republike Srpske, jasno pokazuje da je broj vojnih žrtava zapravo daleko veći od civilnih. Prema dokumentu pod naslovom "Ratni put Bratunačke brigade" VRS-a broj ubijenih vojnika je 35, ranjenih 36, dok je broj civilnih žrtava 11.

Uz informacije koje je IDC dobio od članova familija i rodbine žrtava i informacija prikupljenih tokom inspekcije grobalja, IDC je sakupio i sve primarne izvore, zvaničnu dokumentaciju Ministarstva odbrane Republike Srpske i Bratunačke brigade VRS-a, kao i djela koja su objavljivali srpski autori. Žrtve su potom svrstane u dvije skupine na osnovu sljedećih kriterija: općina prebivalista u vrijeme izbijanja rata, i općina u kojoj je doslo do prerane i nasilne smrti.

Nakon sto su svi izvori međusobno uspoređeni, i nakon uklanjanja imena koja su se ponavljala rezultati su pokazali da je u Bratuncu ubijeno i poginulo 119 civila i 424 vojnika iz prve grupe. Broj civilnih žrtava u drugoj grupi je isti (119), dok je broj ubijenih vojnika 448. taj rezultat pokazuje da je 26 vojnika VRS-a, osim pripadnika Bratunačke brigade, učestvovalo u borbama u i oko Bratunca i izgubilo živote.

Inspekcija vojnog groblja u Bratuncu pokazala je da od 383 žrtve pokopane nije moguće utvrditi tačan uzrok smrti za 63 žrtve, iako je vjerovatno da i te žrtve umrle za vrijeme trajanja rata. Usto, 139 žrtava koje su živjele drugdje u vrijeme izbijanja rata i poginule u borbama na drugim bojistima u Bosni i Hercegovini danas su pokopane u vojnom groblju u Bratuncu. Među njima, 48 žrtava pokopanih u Bratuncu živjelo je i poginulo u Hadžićima; 36 je živjelo u vrijeme izbijanja rata i poginulo u Srebrenici; 34 u Vogosći; tri u Konjicu i jos tri u Ilijasu; dva pripadnika VRS-a živjeli su u vrijeme izbijanja rata i poginuli u Sarajevu, jos dvoje na Ilidži i po jedna žrtva u Trnovu, Palama i Tuzli.

Od preostalih žrtava izvan Bratunca, jedna je prije rata živjela u Kiseljaku, i poginula u Hadžićima; jedan je vojnik u vrijeme izbijanja rata živio u Srebrenici, a poginuo je u Jajcu; trojica poginulih su u vrijeme izbijanja rata živjeli u Travniku, i poginuli su u Hadžićima, trojica su živjeli na Ilidži i poginuli u Hadžićima, devet je živjelo u Sarajevu, a poginulo u Hadžićima, jedan je živio u Hadžićima, a poginuo u Vogosći i jedan je živio u Zenici, a poginuo je u Vogosći, a jedan je živio u Zenici u vrijeme izbijanja rata i poginuo je u Srebrenici. Dalje, jedan od pokopanih vojnika živio je u Tuzli u vrijeme izbijanja rata i poginuo na tuzlanskom bojistu, jedan je živio u Bosanskom brodu, a poginuo u Olovu, a jedan je živio u Srebrenici i poginuo u Bihaću. Na koncu, dvije osobe koje su živjele u Kaknju, a poginule u Hadžićima pokopane su na vojničkom groblju u Bratuncu, kao i jedna osoba koja je živjela u Hadžićima, a poginula na Ilidži; dvojica vojnika koji su živjeli u Vitezu u aprilu 1992. godina, a poginuli u Hadžićima; četiri predratna žitelja Konjica koji su poginuli u Hadžićima, dvojica žitelja Pala koji su poginuli u Hadžićima, sedam predratnih žitelja Zenice koji su poginuli u Hadžićima, jedan stanovnik Varesa i jedan stanovnik Kaknja, koji su obojica poginuli u Ilijasu.

Broj žrtava iz srednje Bosne može se objasniti poslijeratnim migracijama stanovnistva, odnosno organizirane evakuacije srpskog stanovnistva - očigledno evakuacija se odnosila i na grobove - naročito onog iz perifernih dijelova Sarajeva. Tadasnje političko vođstvo RS-a pozvalo je lokalno stanovnistvo da napusti Sarajevo, koje se ovom pozivu odazvalo u toj mjeri da su neki djelovi Sarajeva narednih nekoliko mjeseci bili nenaseljeni. Dio tog stanovnistva je potom naseljen u Bratuncu, a njihovi najmiliji ponovo pokopani na tamosnjem groblju; njihova smrt, međutim, predstavljena je kao posljedica akcija koje su poduzimale snage Armije BiH iz Srebrenice.

Podjednako je važno i to sto je u ukupan broj poginulih Srba na teritoriji općine Bratunac uključen i niz stranih državljana (uglavnom iz Srbije i Crne Gore, odnosno Hrvatske). Barem 15 takvih osoba izgubili su živote tokom borbi u Bratuncu; skoro svi su pripadnici paravojne skupine koja je stigla u Bratunac u Aprilu 1992. godine na poziv bratunačkog SDS-a i u suradnji sa Resorom državne bezbjednosti Republike Srbije (vidi svjedočenje Miroslava Deronjića pred Međunarodnim krivičnim sudom za bivsu Jugoslaviju). Neke od ovih osoba poimenično su Vesna Krdžalić, Dragica Mastikosa, Aleksandar Grahovac i Sreto Suzić, koji su poginuli u borbama vođenim 29. maja 1992. godine u Sandićima pored Bratunca. Sve njih su vlasti RS-a potom svrstale u "žrtve muslimanskog terora". Međutim, državljani Srbije su, sudeći po evidenciji Bratunačke brigade, nastavili stizati tokom cijele 1992. godine: jedan je poginuo u borbama tokom augusta (Žarko Komnenski), a jos jedan u borbama u novembru (Đuro Vujaklija). Dalje, podaci o gubicima Bratunačke brigade VRS-a pokazuju da su "dobrovoljci" stizali i tokom 1993. godine, kao sto je Dragan Milićev (poginuo u borbama tokom januara 1993. godine) i Dragoslav Stanković koji je poginuo mjesec dana kasnije.

Deputy

Post Postano: 21 tra 2014 09:54 
Vrh  
spiritual beggar je napisao/la:

Nije mi promaklo.
Riječ je o tome da je general Morion svjedočio u Hagu, ali nigdje nisam vidio u medijima da optužuje Orića za ovakvu vrstu zločina ili, pak, za ubijenje zarobljenika jer mu to nalaže vjera? Zato sam i postavio pitenje kredibiliteta izvora.
Kad smo kod Kravice, mislim da je po tom pitanju sve obješnjeno na suđenju u Hagu i istraživanjima IDC-a.

Jeste malo čudno da Sud nije uzeo u razmatranje navode iz Morionove knjige, a zvao ga da svedoči. :dunno

Nebeski Srbin

Post Postano: 21 lis 2014 11:53 
Vrh  
...

PRIZNANjE ALIJINOG TELOHRANITELjA: Izetbegović naredio da ubijamo svoje kako bi optužio Srbe!
http://www.pravda.rs/2014/10/21/priznan ... e/?lng=lat

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 19 sij 2015 08:39 
Vrh  
...

GOST Mirsad Kebo Podpredsednik Federacije BiH
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hduR4Pf2tyg[/youtube]

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 15 svi 2015 08:51 
Vrh  
...

Organizovan odlazak na pomen žrtvama zločina u Tuzli
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/559191 ... na-u-Tuzli

Poput onog u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu.... i ovaj u Tuzli je bio zločinn u LIVE prenosu...

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 19 lip 2015 23:04 
Vrh  
...

Srbi u Srebrenici i Bratuncu: Ko će za naše žrtve da piše rezoluciju, naš bol niko ne čuje...
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... ko-ne-cuje

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 20 lip 2015 13:48 
Vrh  
...

ORIĆEVI BOLESNICI: Ovo je pesma koja veliča Nasera Orića i božićni masakr u Kravici! (VIDEO)
http://www.pravda.rs/2015/06/20/oricevi ... o/?lng=lat

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 21 lip 2015 21:48 
Vrh  
...

Ni da prebolimo ni da oprostimo
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -oprostimo

Ispovest preživelih Srba iz Bratunca: Ranjenoj Snežani su pucali u glavu
http://www.nspm.rs/hronika/ispovest-pre ... alphabet=l

.

Montana Skogkatt
Montana Skogkatt

Post Postano: 22 lip 2015 20:31 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
...

ORIĆEVI BOLESNICI: Ovo je pesma koja veliča Nasera Orića i božićni masakr u Kravici! (VIDEO)
http://www.pravda.rs/2015/06/20/oricevi ... o/?lng=lat

.

Ta pjesma ti postoji u milijun izvedbi, izvođač je onaj neki "Sateliti" band.
Ova koju si ti stavio je lite verzija, onu najžešću je onaj forumaš Hrulj stalno keljio na TA forumu, ali izgleda da su je sklonili zbog kršenja jubito pravila.

Evo hardcore teksta:

Šta je srebro, šta je zlato
kad Srbina treba klati,
šta je džihad Nikola je
još odavno trebo znati.
Ko na Božic u Kravicu dode?
Srbi misle da je Karadorde
Kad videše sa svih strana da se puca
stadoše im srca.
Ostaviše i Božic i Slavu
samo živi da izvuku glavu.
Ostaviše i Isusa sama
da ga Turci pogaze nogama.
Opet im se Kravica zapali
Nema više gnijezda četnickoga
baš na Božic ogrijalo Boga
Šta je ovo, Naser borce pita
- Nemam kome Božic da čestitam
Naser Oric sa svojom elitom
Mogo bi se porediti s Titom
To su momci patriotske lige
dušmanima zadavaju brige
Pred dvojicom Šiptara Memeti
svaki četnik iz bunkera leti
Dudo, Izo i Mevlo Glogovac
nabijaju četnike na kolac
Džabe Slobo, Šešelj
i sa njima Arkan
Osta Islam da ukrasi Balkan.

Iako se sjećam da im Srbi tamo na forumu nisu ostali dužni, ima jedna podjednako žestokog teksta sa srpske strane, ali to sad nije tema.

:uou

Jebote, pa Thompson je za ove ljubičica.

:bgg

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 23 lip 2015 12:42 
Vrh  
Zephyrus je napisao/la:

Iako se sjećam da im Srbi tamo na forumu nisu ostali dužni, ima jedna podjednako žestokog teksta sa srpske strane, ali to sad nije tema.

:bgg

kak nije, kaj nije tema zločini, i to branilaca pod navodnike. ja skontala-eto teme o srbekima iz be i ha :liz:

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 24 lip 2015 14:48 
Vrh  
13 i pol hiljada eura odštete?? samo?!?

:td :td :td :td :td :td :td :td :td :td

http://www.index.hr/vijesti/clanak/1992 ... 27194.aspx

Nebeski Srbin

Post Postano: 27 sij 2016 10:13 
Vrh  
...

Pre 20 godina zatvoren logor "Silos" u kom su civile ubijali glađu i trovali lekovima
http://www.blic.rs/riznica/istorije/aus ... -i/jvtehw3

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 15 pro 2016 14:12 
Vrh  
...

Uhapšen bivši pripadnik Armije BiH zbog zločina nad Srbima
http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=290703

Citat:
Uhapšen bivši pripadnik Armije BiH zbog zločina nad Srbima

14 Decembar 2016 12:20

SARAJEVO - U Sarajevu je uhapšen bivši pripadnik Armije BiH, osumnjičen za ratne zločine nad žrtvama srpske nacionalnosti tokom 1992. godine na području tog grada, saopštilo je danas Tužilaštvo BiH.
Osumnjičenog su uhapsili pripadnici SIPA po nalogu tužioca Specijalnog odeljenja za ratne zločine.
Kako je prenela Fena, tužilaštvo zasad neće objavljivati identitet osumnjičenog u interesu istrage.
Osumnjičeni se tereti da je počinio zločine nad žrtvama srpske nacionalnosti, civilima i starijim osoba koje su ostale da žive na području grada pod kontrolom Armije BiH.
Navodi se da je, zajedno s njemu poznatim osobama, na području naselja Alipašino Polje i drugih sarajevskih naselja, vršio nezakonite pretrese i lišenja slobode civila srpske nacionalnosti, muškaraca i žena različite životne dobi, koje su nezakonito zatvorili u improviziranom zatvoru na području Alipašinog Polja i drugim objektima na području opštine Novi Grad.

Istraga u tom predmetu odnosi se na ubistva, nezakonito zatvaranje, silovanje, mučenje i nečovečno postupanje sa žrtvama.

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 08 ruj 2018 07:23 
Vrh  
...

Konjičanin Anis podigao spomen-kapiju ubijenim dječacima Petru i Pavlu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/konjica ... /180907100

.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.