Sada je: 20 srp 2018 19:32.
Početna » Politika » Hrvatska

Započni novu temu Odgovori  [ 326 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Anketa: Referendum! Da li podrzavate ulzak Hrvatske u EU?

Da 52%  52%  [ 11 ]
Ne 38%  38%  [ 8 ]
Svrljotina - Nevazeci listic 10%  10%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 21

Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 lip 2011 09:38 
Vrh  
Hrvatski petak za EU
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... za+EU.html

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 lip 2011 09:39 
Vrh  
Da me odmah pogresno ne razumete, moj glas za NE je cisto principijelni, dakle nije usmeren protiv Hrvatske vec portiv EU :smje

Uostalom ja i necu imati pravo glasa na vasem pravom referendumu, ali zato bar ovde mogu sebi priustiti tu priliku da jos jednom se pokakim na EU :smje

Mada sam se dovumio izmedju Svrljotine tj nevazeceg listica, ono tipa napisem PFC i zaokruzim ili tako nesto

Ili napisem haiku... :think

Ali posto ce ionako biti manipulacija sa glasvima pa i nevazecim, onda bolje da budem direktan i kazem NE :smje

.

Post Postano: 10 lip 2011 09:43 
Vrh  
Toliko o kuknjavi da ce Hrvatsku naterati da ceka Srbiju pa da zajedno udju.

Post Postano: 10 lip 2011 09:46 
Vrh  
zuta voda je napisao/la:
Toliko o kuknjavi da ce Hrvatsku naterati da ceka Srbiju pa da zajedno udju.

Ajd budi sretan čovječe, modžda još nekako i izbjegnete to govno...

:nani

Post Postano: 10 lip 2011 09:51 
Vrh  
Bojim se da mi nismo u situaciji da bilo sta izbegnemo, nama ti fondovi trebaju k`o leba.

Deputy

Post Postano: 10 lip 2011 10:11 
Vrh  
Ode Hrvatska u Evroslaviju. :party:
Mi u Srbiji bi baš mogli da izbegnemo tu novu slaviju, jer kad počnu da nam blokiraju kasarne u Španiji, Italiji, Nemačkoj, Belgiji, da nam maltretiraju manjinu u Beču, Frankfurtu, Ženevi i ostalim vukojebinama, ja sam definitivno protiv toga da šaljemo svoju decu tamo na barikade i deblokade. :shajk
Nek ide, ko je član! :kava

Nebeski Srbin

Post Postano: 10 lip 2011 12:11 
Vrh  
Jaoj sto su slatkorecivi, sto bi rekao Nanshi "mame vas u kucicu od medenjaka" :ro

Barroso-gradjani-hrvatske-ulazak-u-europsku-obitelj-prvenstveno-je-vas-uspjeh
http://www.index.hr/vijesti/clanak/barr ... 56072.aspx

Ovo vam odprilike porucuje - sami ste krivi :ro
U fazonu nemoj posle nesto da nam se zalite :nani

EUROPSKA komisija dala zeleno svjelto za EU: "Gradjani Hrvatske budite ponosni"
http://www.index.hr/vijesti/clanak/pres ... 56064.aspx

Patetiko sto me ubijas tako polako.... :grin2

BTW
Citat:
"Hrvatska je usvojila zakonodavstvo EU, ali sada mora i dokazati da ga može i provoditi. Mora potvrditi da to može učiniti.

Sto rece Inplo - EUroslavija :grin2

Citat:
"Svaka kuća mora se pospremiti. Hrvatska je to učinila"

A cujem ja jos od posete Pape kod Stilke zuji usisivac...Ribica pere prozore, Grunf klofa cilime... :hrz

Citat:
"Hrvatska će biti slobodna zemlja u EU, hrvatski poljoprivrednici imat će pomoć kako bi se pomoglo seoskom razvoju. Novi suci bit će imenovani na osnovi svojih zasluga, borba protiv korupcije dat će sigurno okružje građanima Hrvatske. Ima još puno toga", kaže Fuele.

Kaj ste bili pod okupacijom sve ove godine? :conf :think

Znaci 1. srpnja 2013. slavite oslobodjenje ili mu to dodje Briselski ustanak? :think

Sve u svemu namamise vas i zedne preko vode prevedose :smje

Ne sumnjam da ce i nas, ali se ja nadam da ce nas u medjuvremenu jos jednom proglasiti remetilackim faktorom i kao takve nece uvuci u svoj kavez :smje

.

Post Postano: 10 lip 2011 13:13 
Vrh  
Ja mislim da njima ide sve bolje. Mozemo samo da im pljunemo pod prozor.

Gledao sam skoro u Ateljeu 212 predstavu „Cekaonica”. Ukratko, on nezaposlen, ona (zena mu) radi za tajkuna. Ima „normalno” radno vreme, 8 sati radi, 8 se odmara, i tako u krug. I to je normalno. I onda stigne najava da ce Nemac da kupi fabriku. I svi odusevljeni, jer ce, kad je on kupi, konacno biti postovan Zakon o radu. Lajtmotiv predstave je „kad ce doci Nemci”.

Naravno, sve je ovo karikirano i moze se naci 1000 mana za EU, ali nije daleko od istine. I jednoj i drugoj zemlji treba red, pocev od administracije do trzisne privrede, jer sami, kakvi smo, nismo ni za sta.

Post Postano: 10 lip 2011 13:45 
Vrh  
momci, sve u redu, ali koja je alternativa....

Post Postano: 10 lip 2011 17:40 
Vrh  
Nema bojazni, Evropa bi mogla otici k vragu sama od sebe. Ipak, lijepo je vidjeti euroskeptike dok cvokcu zubima od straha da im ne bi propa nji'ov eksport import jesmo li se za to borili :bg

Post Postano: 11 lip 2011 02:12 
Vrh  
Dobri Barba je napisao/la:
Nema bojazni, Evropa bi mogla otici k vragu sama od sebe. Ipak, lijepo je vidjeti euroskeptike dok cvokcu zubima od straha da im ne bi propa nji'ov eksport import jesmo li se za to borili :bg

Dobri Barba sa otoka Krapnja ima point. :thumbup
Evo, ja sam sad pitao covjeka carinika da jel bi mogao uvest svoj lcd star tri godine raspona kondorovih krila, a on ce - NE.
Da je to novo, da mi moze skinut 30% cijene i na to lupit masnu carinu koja ide Beloj Jaci i hdz mafiji.
Pa ko bi onda kupio telku u Hrvatskoj i platio osiguranje za mercedese uvoznickoj mafiji?
Jebo im...
Ja sam za EU zestoko, samo da ne vidim vise one mafijase na carini koji imaju vise para nego neki kvartovi u Zagrebu.
A Zuta Voda dobro kaze... nema tu puno razmisljanja... bez EU smo Kazahstan. Stoka Balkanska. Treba nam ular i kandzija i djiiiha dragane.
Cistit cemo svapske cipele, ali cemo barem imati leba da jedemo.
U suprotnom cemo pojest sami sebe. Kanibalizam kao u bolesne zivine.

Nebeski Srbin

Post Postano: 11 lip 2011 09:24 
Vrh  
Doktor Kubura je napisao/la:
Dobri Barba je napisao/la:

Dobri Barba sa otoka Krapnja ima point. :thumbup
Evo, ja sam sad pitao covjeka carinika da jel bi mogao uvest svoj lcd star tri godine raspona kondorovih krila, a on ce - NE.
Da je to novo, da mi moze skinut 30% cijene i na to lupit masnu carinu koja ide Beloj Jaci i hdz mafiji.
Pa ko bi onda kupio telku u Hrvatskoj i platio osiguranje za mercedese uvoznickoj mafiji?
Jebo im...
Ja sam za EU zestoko, samo da ne vidim vise one mafijase na carini koji imaju vise para nego neki kvartovi u Zagrebu.
A Zuta Voda dobro kaze... nema tu puno razmisljanja... bez EU smo Kazahstan. Stoka Balkanska. Treba nam ular i kandzija i djiiiha dragane.
Cistit cemo svapske cipele, ali cemo barem imati leba da jedemo.
U suprotnom cemo pojest sami sebe. Kanibalizam kao u bolesne zivine.

Jesi li ti zaista toliko naivan da mislis da ce ulaskom u EU u Hrvatskoj doci do smene ili cak propasti sadasnje "sive eminencije" iliti 'elite'?

Nece, vec ce se ista samo utaliti sa nekim briselskim klanovima i nastaviti da jase!

Promenu takve situacije moze doneti samo revolucija i to ne samo u Hrvatskoj vec u citavoj Evropi i svetu!

Dok oni o kojima ja pisem i pricam ne budu zamenili uloge sa gladnom sirotinjom na osnovu cijeg znoja, suza i krvi ovi grade svoje imperije, do tad ovoj i ovakvoj danasnjoj tragicnoj civilizaciji i drustvu NECE BITI BOLJE!

A takva revolucija nije nimalo laka jer ista ekipa vlada vec vekovima....

.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 12 lip 2011 14:01 
Vrh  
PFC, možeš maknut iz naslova ovo "danas popdne datum", nepotrebno je... pa da ova tema ostane općenito o hrvatskom članstvu. I molim te, mooolim te slika nemoj samo mantrat o iluminatima i masonima... nek bude normalna konstruktivna tema.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 12 lip 2011 14:03 
Vrh  
Evo jedan članak, nije baš nešto, puno toga fali, al za početak...

Što nas čeka u EU

1. Hrvatski studenti moći će pohađati sveučilišta u EU pod istim uvjetima kao i studenti države u kojoj se sveučilište nalazi.

2. Svaki državljanin Hrvatske će se nakon nekog vremena koje se naziva "prijelazno razdoblje" moći preseliti i zaposliti u bilo kojoj od država EU, bez rizika od diskriminacije.

3. Neće se smjeti saditi novi vinogradi, ali će se moći obnavljati stari.

4. Više proizvoda i veća konkurencija nosi i niže cijene.

5. Tvrtke će moći pružati usluge na cijelom području Unije, a građani mogu izabrati najpovoljniju uslugu koja se nudi na unutarnjem tržištu.

6. Hrvatska će imati 12 zastupnika u Europskom parlamentu, sedam glasova u Vijeću EU, jednog povjerenika u Europskoj komisiji, jednog suca u Europskom sudu pravde te Općem i Revizorskom sudu, a hrvatski postaje 24. službeni jezik EU.

7. Brže rješavanje predmeta na sudovima.

8. Ukinut će se nulta stopa PDV-a na kruh, lijekove, knjige, novine i znanstvene časopise i morat će se uvesti snižena stopa od najmanje 5 posto.

9. Promjena propisa o kašnjenju u plaćanju, kojom se zateznim kamatama i sankcijama ograničava rok plaćanja na 30 dana.

10. Suce neće smjeti birati politika, depolitizacija policije!

11. Poljoprivreda kroz izravna plaćanja dobiva oko 373 milijuna eura u prvoj godini članstva.

12. Stranci, državljani EU, neće smjeti kupovati poljoprivredno zemljište najmanje sedam godina nakon pristupanja Uniji.

13. EU je za Hrvatsku pripremio 3,5 milijardi eura u prve dvije godine članstva za projekte i dokumentaciju.

14. Hrvatski će ribari koćaricama moći prići na milju i pol od zapadne obale Istre, sve do zapadnog ulaska u Kvarnerski zaljev. Ribari zadržavaju tradicionalne alate.

15. Marmelade koje nisu izrađene od citrusnog voća prodaju se dok ima zaliha, a onda mijenjaju naziv u džem.

16. U hrvatskim vodama istodobno će moći ribariti najviše 25 slovenskih brodova, a isto toliko hrvatskih u slovenskim teritorijalnim vodama.

17. Proizvodna kvota za mlijeko određena je na 765 tisuća tona.

18. Visina plaća ne ovisi o ulasku u EU.

19. Sloboda kretanja robe podrazumijeva ukidanje carina i taksa s jednakim učinkom, usvajanje zajedničke carinske tarife prema trećim državama, zabranu količinskih ograničenja i mjera s jednakim učinkom te reformu državnih monopola.

20. Samim pristupom u članstvo neće se ukinuti granična kontrola s državama EU. To će se učiniti nakon što Hrvatska pristupi Schengenskom sporazumu.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 12 lip 2011 15:00 
Vrh  
EU putovnice

Hrvatska će od ulaska u Europsku Uniju 1. srpnja 2013. početi izdavati nove putovnice, potvrdila su dva izvora iz Vladinih krugova.

''Propisi EU jasno propisuju izgled korica putovnice i njihov sadržaj, dok je kod boje 'čvrsta preporuka' da one budu crvene'', rekao je izvor iz pregovaračkog tima.

Tako će se ulaskom u Uniju vratiti crvene putovnice, a zadnji puta građani su putovnice takve boje nosili preko granice do raspada jugoslavije. Ipak, promjena putovnica nakon ulaska u EU neće se odvijati preko noći, već će za to biti ostavljeno prijelazno razdoblje.

Za sve one koje je ova vijest zabrinula, doznaje se u da će sadašnje putovnice Osim toga, sadašnje (plave) putovnice nastavit će vrijediti do njihova isteka, piše Jutarnji list.

Ulaskomu uniju mijenjat će se i registarske oznake, točnije bit će obavezno uvođenje plave trake s natpisom HR unutar 12 zvjezdica.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 12 lip 2011 15:03 
Vrh  
Pahor: Slovenija će među prvim državama ratificirati sporazum

Predsjednici Vlada Hrvatske i Slovenije, Jadranka Kosor i Borut Pahor jučer su u Gospiću položili temeljni kamen tvornice Calcit Lika u vlasništvu Slovenaca.

– Slovenija će biti među prvim državama koje će u svojem parlamentu pokrenuti postupak ratifikacije. – Ulazak Hrvatske u EU bit će novi zalet odnosa u regiji, ali i u odnosu naših zemalja – rekao je Pahor.

– Ulazak u EU doživljavamo kao povratak kući i veselimo se što nam na tom putu mašete, što nas podržavate i vječno iščekujete – poručila je Jadranka Kosor kolegi Pahoru

Koja ljubav to dvoje :loly

Zadnja izmjena: zlatna ribica; 12 lip 2011 15:09; ukupno mijenjano 1 put/a.

Šampionka
Šampionka

Post Postano: 12 lip 2011 15:06 
Vrh  
Nizozemci traže stroži monitoring do dana ulaska

Nizozemska se ističe kao najveći zagovaratelj oštrijeg nadzora do ulaska Hrvatske u EU, nešto zbog unutrašnjopolitičkog stanja, ali i zbog lošeg iskustva s Rumunjskom i Bugarskom koje su u EU ušle opterećene korupcijom i kriminalom. Iako su hrvatski pregovori jedinstveni po ispunjavanju mjerila– što do sad nije prolazila ni jedna kandidatkinja – smatraju da od otvaranja kritičnog poglavlja 23, Pravosuđe i temeljna prava, nije prošlo dovoljno vremena da se ustanovi da je hrvatski «track record» vjerodostojan.

Francuska je jedina izašla s prijedlogom monitoringa, preuzimajući ulogu diplomatskog brokera, objašnjavajući da time želi olakšati Hrvatskoj put do članstva. S njezinim prijedlogom – da se Hrvatska kontrolira tako da se svaka tri mjeseca šalju izvještaji u Bruxelles – u principu se složila EK i većina država, a dogovor je, nakon «brušenja» prijedloga postignut i s Njemačkom koja je smatrala da treba jasno reći je li Hrvatska spremna ili nije za EU te da će uz strogi monitoring u Bundestagu teško moći opravdati tvrdnju da je Hrvatska obavila posao.

Iako se špekuliralo da bi «kaznene» odredbe uključivale odgađanje ulaska za godinu dana ili gubitak novca iz fondova, najnoviji prijedlog monitoringa, koji je zapravo «light» verzija – reperkusije se gotovo ni ne spominju. S druge strane, države koje zagovaraju brži ulazak Hrvatske nemaju primjedbe na monitoring ako je on prihvatljiv Hrvatskoj jer, kažu nam, ne žele nikakvo odugovlačenje. Sličnu tvrdnju izrekao je hrvatski ministar vanjskih poslova Gordan Jandroković na jučerašnjem sastanku s francuskim kolegom Alainom Juppéom u Parizu kazavši kako je od ključnog značaja da pronalaženje konsolidiranog oblika rješenja za monitoring ne uspori završetak pristupnih pregovora. Francuska je i jučer ponovila snažnu potporu Hrvatskoj, a ministri su se složili kako je moguće dovršenje pregovora do kraja ovog mjeseca.

http://www.vecernji.hr/vijesti/nizozems ... nak-298293

Nemam ništa protiv što strožeg monitoringa, dapače... :ribica

Nebeski Srbin

Post Postano: 12 lip 2011 19:57 
Vrh  
.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ceka ... 56377.aspx

Takodje kad nadjem vremena odgovoricu na ovih 20. tacaka koje je Ribica prenela i predstaviti vam sumornu realnost svake od njih...

.

Post Postano: 12 lip 2011 20:02 
Vrh  
boze dragi, citajuc fishy, ona sva sretna sto ce biti clanica EU :hor

sjecam se onih vremena kad je moja kava u centru grada kostala 160 tolara i preko noci poskocila na 1,6 EUR (1 EUR = 240 tolara), kad su nam banane bile po 99 tolara, pa su onda bile u "akciji" za samo 0,99 EUR....i sve tako i ostalo u istom tempu, osim nasih plata... :blah

Post Postano: 12 lip 2011 20:34 
Vrh  
Daj, Zal, pisi o iskustvima, ti si cini mi se , jedina koja ovde ima pravi uvid. I dobro i lose.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 326 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.