Sada je: 24 svi 2018 22:27.
Početna » Politika » Srbija

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Nebeski Srbin

Post Postano: 04 ruj 2013 21:06 
Vrh  
Dakle na ovoj temi cemo detljanije razraditi ono sto sam vec ranije pominjao po nekim drugim temama a u vezi desavana u SPC, koja su svakako indikativna poslednjih godinu dve...

Crkva je definitivno okovana i ucutkana sto kreiranim izmisljenim, sto stvarnim aferama i to ne slucjano u godini u kojoj se jos jace nastoji oteti Kosovo...
Ali nija samo Kosovo tu deo agende, ono je samo okidac citave operacije, vec je sto bi nam to "prijatelji" Nemci rekli rec o "potrebi da se Srbima promeni svest"...

Kao uvod u temu stavljamo ovaj tekst:

Da-li-je-izbor-srpskog-Patrijarha-Irineja-namesten?
http://www.vaseljenska.com/vesti/da-li- ... -namesten/

E sad, dal su to kako neki od komentatora kazu samo Jezuitska posla, ili je sve deo NATO agende za Balkan ili sta vec...
Ali u svakom slucaju je ocigledno da su neki krugovi iz senke totalno okovali SPC...

Istina je da je SPC u nevidjeno teskoj situaciji, mozda i tezoj nego sto je to bilo pod Komunistima kad je u nju i infiltrirano dosta dousnika i sl, ali ovo sad sto joj se radi je mozda u rangu perioda pred WWII kad je pod misterioznim okolnostima navodno preminuo Patrijarh i to u sred borbe oko Konkordata sa Vatikanom tih godina...

Neka ovo bude za pocetak - dobro dosli na temu :gent

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 05 lis 2013 08:23 
Vrh  
...

U Niš stigla ruka Jovana Krstitelja
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/410321 ... Krstitelja

.

Nebeski Srbin

Post Postano: 06 lis 2013 09:18 
Vrh  
...

Proslava jubileja Milanskog edikta
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=761932

Inace, ovde vredi spomenuti i stari naziv Niša = NAISSUS :cool

Niš
http://en.wikipedia.org/wiki/Ni%C5%A1

Citat:
It is one of the oldest cities in the Balkans and Europe, and has from ancient times been considered a gateway between the East and the West. It was named Navissos by the Scordisci in 279 BC, after an invasion of the Balkans. The city was among several taken in the Roman conquest in 75 BC; the Romans built the Via Militaris in the 1st century, with Naissus being one of its key towns; it is also the birthplace of Constantine the Great, the first Christian Emperor and the founder of Constantinople, and Constantius III and Justin I. It is home to one of the oldest churches in Serbia, dating to the 4th century, located in the suburb of Mediana.

Citat:
The town was named after the Nišava River, which flows through the city and which was named Navissos by the Celtic masters of the city in the 3rd century BC; it was then known as Roman Naissus, Byzantine Nysos and Slavic Niš. Legend has it that Niš was founded by a Prince Nisa, who built it using the nearby Humska Čuka stone.

Inace slika dole (krst formiran svecama), vredi pomenuti i sledece - ovaj kruzni tok je raskrsnica sledecih ulica Nemanjica i Vizantijski bulevar :cool

slika

.

Post Postano: 06 lis 2013 17:02 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
...

Proslava jubileja Milanskog edikta
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=761932
.

Proslava jubileja... pa jubilej je proslava, veselje. :conf2

jubilee [ˈdʒuːbɪˌliː ˌdʒuːbɪˈliː]
n
1. a time or season for rejoicing
2. a special anniversary, esp a 25th or 50th one
3. (Christianity / Roman Catholic Church) RC Church a specially appointed period, now ordinarily every 25th year, in which special indulgences are granted
4. (Non-Christian Religions / Judaism) Old Testament a year that was to be observed every 50th year, during which Hebrew slaves were to be liberated, alienated property was to be restored, etc.
5. a less common word for jubilation
[from Old French jubile, from Late Latin jubilaeus, from Late Greek iōbēlaios, from Hebrew yōbhēl ram's horn, used for the proclamation of the year of jubilee; influenced by Latin jūbilāre to shout for joy]

Post Postano: 06 lis 2013 17:16 
Vrh  
Ovaj PFC ima halucinacije kao sveti Pavle.

Ali da ih ne poredimo već da kažem nešto na temu.

SPC je jedna pedofilsko-zločinačko-lopovska institucija od samog stvaranja i postojanja , a danas što ljudi u 21.veku to ne vide govori da je mozak Srbima davno ubijen od tih istih pedofila,lopova.huškača,tirana,pedera,....a onda je na to dodata i komunistička klika koja je rođena sestra SPC-u po tiraniji,zaglupljivanju,lopovluku,mržnji,huškanju,.....

Ako treba sve ću dokumentovati sa dokazima jer ja nema halucinacije kao PFC već sa rracionalan čovek koji vidi svet oko sebe na razuman način svakodnevno trudeći se živeti razumno.

Post Postano: 06 lis 2013 17:54 
Vrh  
Naučno je dokazano da ljudi (Homo sapiens) nisu racionalna bića, to jest ne ponašaju se u skladu sa racionalnim modelom (Homo economicus).

http://en.wikipedia.org/wiki/Prospect_theory

Ova kriva jebe koncepciju, em je nelinerna em asimetrična.

slika

Tako da, dok se u ljude ne počnu ugrađivati čipovi sa Tri Zakona Robotike, religije će biti dokle god ljudi budu živeli u grupama većim od 12. :gent

Post Postano: 06 lis 2013 18:16 
Vrh  
Pavo je napisao/la:
Naučno je dokazano da ljudi (Homo sapiens) nisu racionalna bića, to jest ne ponašaju se u skladu sa racionalnim modelom (Homo economicus).

http://en.wikipedia.org/wiki/Prospect_theory

Ova kriva jebe koncepciju, em je nelinerna em asimetrična.

[ Image ]

Tako da, dok se u ljude ne počnu ugrađivati čipovi sa Tri Zakona Robotike, religije će biti dokle god ljudi budu živeli u grupama većim od 12. :gent

Tako je i verovatno će takvi biti dugo u budućnosti , ali kad čujem ovakve priče kad se kritički pominju crkva i one religije iz pustinje od 2000 godina onda postajem sumnjčav u onoga koji ovu konstataciju poteže jer ljudski rod napreduje i racijum mu je daleko širi nego ranije.

Pa tako tih 12 ljudi kad vidi i čuje grom uglavnom neće zvati boga u pomoć i čekati zajedno sudnji dan dršćući od straha već će reći da je to električno pražnjenje u atmosferi i da gromobran je sasvim dobar "gedžet". :bgg

Pavo ako si vrlo racionala po drugm stvarima onda moraš biti i sa religijom , ali jbg vekovna indoktrinacija od detinjstva i umiksavanje politike i religije dovelo je do toga da je narod ucenjen u smislu ako mućne glavom i kaže onoj mantijaškoj žgadiji "Mrš u tri lepe šargarepe već jednom" njega celi narod osuđuje kao izdajnika tj.političke klike i elite stvore atmosferu da svaka kritika iodbacivanje tih majmuna je izdaja naroda i da onaj koji kritikuje nema morala jer po njima moral samo zavid od božje promisli , tj.čovek ne može činiti dobra dela ako ne veruje u boga.

Ja stvarno ne razumem ljude kako im im crkva ne vređa intelgenciju kad tako bsomučno laže bez imalo stida.

Evo pogledaj samo poruke sa skupa u Nišu?! : "Ponovo da preispitamo sebe" , "Milanski edikt je doneo versku slobodu".

Pa jbt kakvi smradovi ovo je bruka , a narod glup k'o kurac.

Čuj ponovo da presipitamo sebe?! , pa prvo nek' oni sami sebe u crkvi po prvi put nek' preispitaju jer do sada to ama baš nikad nisu uradili.
A ovo oko verske slobode sa milanskim ediktom?! , pa to je baš pljuvanje u istini u oči , pa upravo je uvođenjem hrišćanstva i kad su mantijaši uzjahali uknuta sva verska sloboda gde su oni vladali i ljudi ubijan,spaljivani,.... , ali eto ovi bradati gadovi imaju obraza da pričaju o verskim slobodama.

I što je najgore SPC nema o tome šta pričati jer upravo je Nemanja i njegov gej-sin Sava ukidali verske sloobde i ubijali u ime vere jeretike.

Gledaj sad.

Господине, господине мој, ево видим како држава твоја расправља о овој мрској и одвратној вери. Ваистину, господине мој, по брачном закону бих испрошена од оца мојега, слуге твојега, који је мислио да је једноверство у твојој држави. И бих у тих законопреступника, и видех, господине, где уистини служе отпаднику од славе Божје, самоме сотони. И не могући трпети смрада глувих идола и мрске јереси, истргох се из руке њихове и побегох, и вапијем моћи твојој: порази крстом оне који се боре с нама, да науче нечастиви непријатељи како је моћна вера твоја, господине.
„А Свети, изведав ову пред сабор свој, сабран противу те лукаве јереси, изобличи кривоверје њихово, и саветова се са светитељем својим Јефтимијем и са часним чрнцима, и са велможама својим, и, нимало не задоцнев, посла на њих војску, наоружану од славних својих, говорећи: `Ревнујући поревновах за Господом Богом сведржиоцем

Sveti Sava i verska prava :laughy

Post Postano: 06 lis 2013 19:04 
Vrh  
Mantijaška pokvarenost i fino udešene lažarije

Meni, kao bogoslovu, arhimandritu, profesoru i direktoru ”bosansko banjalučke” bogoslovije, zadugo bijaše teško da ovako javno priznam i svijetu na vidiku očitujem ovu vječitu istinu protiv nas mantijaša i našeg mantijaškog morala. Tim teže što mi je patrijarh carigradski, na zahtijev opštine, vać telegrafski bio ukazao vladičansko zvanje i što sam u Banjaluci i celoj okolini živio ”kao mali car” kao i ostali krupni mantijaši i što me narod cijele Bosne poštovao kao svog ”svetitelja”, kao ”svetog Savu”, kao ”novog” Hrista. To će posvjedočiti svaki Krajišnik. Ali uvidjevši našu mantijašku duboku pokvarenost i fino udešene lažarije, koje smo mi pokrili lažnim sjajnim pokrovom, to jest velikom firmom boga, vjere, crkve i morala; saznavši uz to stvarne potrebe naroda i čovječanstva i njihove goleme nevolje, koje mu dolaze jedino stoga što ne umije da umuje i da se upravlja po umuzdravog razuma i osećanju čistog poštenja, bio sam prinuđen po nagonu naučnih razloga, a u hataristine i privlačnosti, da dam ostavku na to veliko zvanje i gospodovanje, da napišem ovu izjavu ”Umovanje zdravog razuma” i da se posvetim stvarnom unapređenju i usavršavanju sebe i svoga naroda i čovječanskog roda, ukoliko sam kadar da to učinim...

Nastavak na linku:

http://www.e-novine.com/drustvo/81440-Mantijaka-pokvarenost-fino-udeene-laarije.html

Vasa Pelagić valjda jedini pošteni pop i to velikog čina koji je imao obraza i časti da kaže istinu , i pri tome mislim na sve ove prostore jer nigde ovakvog popa nismo videli ni pre ni posle njega u sve tri religije sa ovih prostora.
Najtužnije što ovaj prostodušni čovek je živeo pre 140 godina i ovo napisao , a i dan danas nam se isto dešava kao i onda.
Bilo pojednih kritika od popova i laika , ali nikad ovako direktno i jasno i glasno.

Pročitajte sve ako imate vremena , jer nije život samo četovanje već i čitanje. :bgg

Nebeski Srbin

Post Postano: 06 lis 2013 20:04 
Vrh  
Daj nemoj mi ni tih E-novine sektasa :conf2

Ebo ih gazda Soroš :rolf:

Kao lafo oni su mi prosvetitelji i kao napridni, a ovamo sluze najvecim mracnjacima danasnjice :cekic

.

Post Postano: 06 lis 2013 20:21 
Vrh  
P.F.C. je napisao/la:
Daj nemoj mi ni tih E-novine sektasa :conf2

Ebo ih gazda Soroš :rolf:

Kao lafo oni su mi prosvetitelji i kao napridni, a ovamo sluze najvecim mracnjacima danasnjice :cekic

.

Daj popij rakju pa uzmi čekić i ošini se po palcu , jer moraš biti kažnjen zbog ovoga što mlatiš.

Kakve sad ima veze e-novine kad je u pitanju knjiga Vase Pelagića a e-nivine je samo prenose u delovima?!
Mogao sam neki drugi link staviti bez problema. :dunno

Daj primiri svega ti , smara malo to ovo tvoje sa plaćenicima i zaverama , svaki problem i raspravau sa time skreneš sa poente i suštine i onda se bahćeno ko je ili nije plaćen od pedera,novinara,političara,odbojkaša,.... :vrt

Post Postano: 06 lis 2013 20:24 
Vrh  
Joe, ako te zanima, na tvojoj sam strani što se tiče ove teme. :thumbup :bgg

Hodaj, Nebo strpljive voli..

Post Postano: 06 lis 2013 20:29 
Vrh  
Wolf je napisao/la:

Ja nisam. Jer on za razliku od tebe nema ničim pouzdanim ono da zameni. :kava

Post Postano: 06 lis 2013 20:30 
Vrh  
Pavo je napisao/la:

Jebenmu, Pavo.. gledaj to mojim neoočima.. :sim: :bgg

Post Postano: 06 lis 2013 20:41 
Vrh  
Wolf je napisao/la:

OK , ajmo onda po njima da udarimo , jer zaslužuju svaku batinu zbog sveg ovoga što čine i što su činili ovom glupavom napaćenom narodu. :bgg

Crkva je u samoj suštini simbol korupcije i tiranije , i što je crkva kao institucija uticajnija to je narod blesaviji i više sklon lopovluku odnosno kurupciji i svemu drugom , jer kad ti plaćaš nekome iz budžeta države da ti prodaje nevidljivi proizovod i još ti nameće moralnu povezanost uz taj nevidljivi proizvod onda je jasno koliko je narod u skali uticajnosti crkve glup ili manje glup.

Istorija i njeno isključivo logičko sagledavanje je majka za primetiti koliko ljudska društva napreduju ili ne , tako onda sve prostestantske države u smislu protestantskog nasleđa i radne etike su naprednija društva i ekonomski nego države gde je crkva kao institucija uticajnija.
I to je jasno kao dan.
Zato što pre skinemo tu prvu prepreku korucpije i to u svom simboličkom značenju kao što je crkva imamo više šanse za napredak.

Nebeski Srbin

Post Postano: 06 lis 2013 20:43 
Vrh  
joe enter je napisao/la:

Daj popij rakju pa uzmi čekić i ošini se po palcu , jer moraš biti kažnjen zbog ovoga što mlatiš.

Kakve sad ima veze e-novine kad je u pitanju knjiga Vase Pelagića a e-nivine je samo prenose u delovima?!
Mogao sam neki drugi link staviti bez problema. :dunno

Daj primiri svega ti , smara malo to ovo tvoje sa plaćenicima i zaverama , svaki problem i raspravau sa time skreneš sa poente i suštine i onda se bahćeno ko je ili nije plaćen od pedera,novinara,političara,odbojkaša,.... :vrt

Pa namerno se osvrcem na E-Novine a ne na citirani deo :gent
Jer to je sasvim drugi kontekst kad to kao bitan citat uzmu E-novine ili neko drugi :dunno
I ponavljam E-novine su NWO sektaško smece :kava

I to kazem ne sa ciljem branjenja SPC, vec sa ciljem da mi ne trebaju E-mracnjaci pricati o svetlosti :kava

.

Post Postano: 06 lis 2013 20:43 
Vrh  
Pavo je napisao/la:

Kako se vi samo to izražavate u simboličkim nedorečenim frazama da šatro čovek mora da se zamisli na čega se misli. :vrt

Šta ono i šta da zameni?! :dunno

Post Postano: 06 lis 2013 20:44 
Vrh  
Ja te u potpunosti podržavam, Joe. Uništite tu trulu i nemoralnu SPC. :thumbup :bgg

Post Postano: 06 lis 2013 20:44 
Vrh  
Wolf je napisao/la:
Jebenmu, Pavo.. gledaj to mojim neoočima.. :sim: :bgg

Ma lako je meni za tebe. Joe bi mesto SPC uveo ovo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cult_of_Reason

:frr

ili nedaj Bože ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/Cult_of_the_Supreme_Being

:hor

Post Postano: 06 lis 2013 20:46 
Vrh  
Wolf je napisao/la:
Ja te u potpunosti podržavam, Joe. Uništite tu trulu i nemoralnu SPC. :thumbup :bgg

Ne slušaj ga Jožika, narani životinje i ništa ne diraj! :frr

Post Postano: 06 lis 2013 20:50 
Vrh  
Pavo je napisao/la:
Ne slušaj ga Jožika, narani životinje i ništa ne diraj! :frr

:lach :ro

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.