Sada je: 20 lip 2018 16:03.
Početna » Politika i društvo » Sport

Započni novu temu Odgovori  [ 447 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 25 sij 2012 00:07 
Vrh  
Da. :lach

Post Postano: 25 sij 2012 00:11 
Vrh  
Da Hrvati imaju neki svoj Blic ili Kurir to bi bio haos. Vadili bi Srbima mast godinama zbog ovoga. :bgg

Post Postano: 25 sij 2012 01:00 
Vrh  
Evo sad baš čitam kaj je sve bilo. Neki lik izboden nožem, zapaljen kombi u Rumi. Strašno...Samo da nitko ne strada.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 08:40 
Vrh  
Samo dan nakon što su dvojica srpskih građana napala petoricu hrvatskih navijača, a pritom dvojicu lakše ozlijedili, u Novom Sadu se u utorak oko20.45 sati, nakon utakmice s Francuskom, dogodio još jedan huliganski izgred.

Najmanje 50 automobila hrvatskih registracija oštetili su srpski huligani. Razbijali su aute na parkiralištima u Novom Sadu, a najgore je bilo na putu prema Hrvatskoj, pokraj Bačke Palanke. Tamo je veća grupa nasilnika dočekivala hrvatske navijače i razbila im 30-ak automobila.

U izgredu su ozlijeđena dva hrvatska navijača. Zagrepčanin N.J. (34) je pretrpio ozljede glave nakon što je pogođen kamenom, dok je drugi navijač izboden nožem.

Ukupno je privedeno 200 navijača.

Incident se dogodio kad je neidentificirana skupina huligana presrela kolonu automobila i autobusa te ih je zasula kamenjem. Policijske snage blokirale crpku na kojoj se zaustavila kolona hrvatskih navijača, a trenutno se čeka policijska pratnja koja bi trebala usmjeriti kolonu do srpsko-hrvatske granice.

S nekoliko desetaka automobila skinute su hrvatske tablice, a nekoliko ih je išarano. Bilo je i nekoliko manjih izgreda u gradu.

Prema pisanju Telegrafa, razlog za odmazdu srpskih navijača navodno je bilo navijanje hrvatske publike u SPENS-u, koja je tijekom utakmice s Francuzima skandirala "Vukovar, Vukovar" i "Mi Hrvati". Nakon toga je preko interneta dogovore napad, piše portal pozivajući se na forume.

http://www.24sata.hr/rukomet/trece-polu ... jem-251123

Deputy

Post Postano: 25 sij 2012 09:17 
Vrh  
Ali nikako da hrvatske novine napišu da su incidenti počeli pošto je jedan humani i kulturni evropejac iz Hrvatske fizički napao "maskotu" prvenstva koju je nosio klinac od 15 godina. A možda je opravdanje to što se ispod maske nije videlo koliko akviziter ima godina. :dunno

U presretnutoj koloni od 12 automobila HR oznaka kod Veternika nikako nije moglo biti oštećeno 50 automobila kao što se tvrdi.
Sramna laž je da je privedeno 200 navijača, već po policijskim izveštajima, privedeno je 6 huligana. 3 u Ns, a 3 iz grupe od 50-ak huligana koja je napala kolonu hrvatskih vozila kod Veternika na povratku u Hr iz Ns.
Obrazloženje "Telegrafa" o odmazdi je krajnje neistinito i neprofesionalno.

Danas svaka šuša može sebe nazivati novinarom.

:laughy

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 10:37 
Vrh  
Inplo RSBG je napisao/la:
Ali nikako da hrvatske novine napišu da su incidenti počeli pošto je jedan humani i kulturni evropejac iz Hrvatske fizički napao "maskotu" prvenstva koju je nosio klinac od 15 godina. A možda je opravdanje to što se ispod maske nije videlo koliko akviziter ima godina. :dunno

U presretnutoj koloni od 12 automobila HR oznaka kod Veternika nikako nije moglo biti oštećeno 50 automobila kao što se tvrdi.
Sramna laž je da je privedeno 200 navijača, već po policijskim izveštajima, privedeno je 6 huligana. 3 u Ns, a 3 iz grupe od 50-ak huligana koja je napala kolonu hrvatskih vozila kod Veternika na povratku u Hr iz Ns.
Obrazloženje "Telegrafa" o odmazdi je krajnje neistinito i neprofesionalno.

Danas svaka šuša može sebe nazivati novinarom.

:laughy

obzirom da nisam bila prisutna, ne mogu tvrditi što je točno istina, no vjerujem da ćemo se oboje složiti kako to ni nisu pravi navijači, nego obični huligani koji- da su išta stvorili vlastitim radom, ne bi uništavali tuđu imovinu jer bi znali kako se ista teško stekne.

Ne osuđujem huligane zato jer su to srpski huligani, nego generalno takava način "podrške" svojoj ekipi smatram sirovim i sramotnim..

nego, ovo je ništa, što se tek sprema;

A ono što slijedi moglo bi biti još i gore. Naime, Bad Blue Boysi najavili su dolazak u Beograd na polufinale, i to njih 5000.

– Dolazimo u Beograd pokazati Srbima kako se navija za svoju zemlju! U tome nas neće spriječiti ni hrvatska ni srpska policija, slobodni smo građani i imamo pravo putovati kamo hoćemo. Ne planiramo raditi incidente, ali sigurno nećemo ostati dužni Srbima ako nas napadnu. I bit ćemo glasniji od 20.000 Srba – navodno je za srpski Telegraf rekao navijač Hrvatske koji je inzistirao na anonimnosti.

(VL)

(Ne znam koliko je fleksibilan srpski zakon o navijačima (ako uopće postoji), no da se mene pita-BBB bih spriječila da dođu u Bg; ne zato jer mi nisu dragi, naprotiv, ali, ako ih se ne spriječi -sranja će biti definitivno. :da )

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 25 sij 2012 10:59 
Vrh  
da se mene pita je bi spriječila bbb da idu bilo kamo na gostavanje. :kava

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 11:01 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
da se mene pita je bi spriječila bbb da idu bilo kamo na gostavanje. :kava

:bgg
ovo sad dalmatinka progovara iz tebe :trot

torcida, bbb, grobari, ista stvar (u kontekstu navijanja odnosno obračuna).

Deputy

Post Postano: 25 sij 2012 11:12 
Vrh  
Rat novinskih agencija nepotpunim, netačnim ili tendenciozno plasiranim informacijama je sasvim normalna stvar, ali verujem da ima dovoljno samosvesnih ljudi koji info proveravaju sa više različitih izvora.
Hrvatski policajci su prisutni u Srbiji, pogotovu stručnjaci hrvatske policije čija je specijalnost obračun sa huliganima i zajedno sa kolegama iz Srbije potpisuju službene i zvanične izveštaje o incidentima, ali je neverovatno da hrvatske novinske agencije ne smatraju za shodno da citiraju te iste hrvatske policajce.
Navijači i hulagini jesu potpuno različite kategorije. :thumbup
Hrvatska policija će sprečiti BBB da organizovano dođu u Srbiju, a ako ipak i dođu, u obavezi su da se na granici prijave srpskoj policiji, koja je u tom slučaju obavezna da im garantuje bezbednost i da ih zaštiti od srpskih huligana.

Napad hrvatskog navijača na "maskotu" prvenstva bio je povod da se pokrene spirala nasilja. Pre tog incidenta registrovano je više od 1000 navijača iz Hrvatske koji su redom isticali zadovoljstvo gostoprimstvom novosađana i "nevericu" da se mogu slobodno šetati i osećati bezbedno u nacionalnim obeležjima svoje reprezentacije. Daleko od toga da napad na "maskotu" može biti opravdanje za srpske huligane, ali domino efekat se upravo odvija pred našim očima.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 11:23 
Vrh  
Inplo, razmem ja tebe i tvoje viđenje situacije...dakle; netko tvrdi krenulo je od napada na maskotu (možda. a možda je bilo kakvih dobacivanja i vrijeđanja i prije toga?!), netko tvrdi-krenulo je zbog vikanja Vukovar, i - mi hrvati....no činjenica jest da je i nakon dvadesetak godina ostala netrepeljivost spram ova dva naroda koja nažalost rezultira ovakvim ružnim situacijama (govorim o obje strane...tj. ne bih dala ruku u vatru da se to ne bi i u Zg desilo da je kojim slučajem bila tekma ovdje, i da su srbi igrali).
Ono kaj mene žalosti i užasava jest da su to više manje-klinci, balavurdija koja pojma nema nit o životu, nit o srpsko-hrvatskim odnosima (osim ako im doma ne truju mozak mržnjom), nit o tome kako je teško steći vlastitu imovinu, i kako je ful skupo platiti novu šajbu, i sl. a kamo li koliko vrijedi ljudski život da ga se ide ugrožavati kamenom ili ciglom.
Rigorozne mjere i u hrvatskoj i u srbiji- udrit po džepu, ak nemaš para-zatvor, pa će drugi put dva put' razmisliti prije nego baci taj kamen..koji god bio, iz koje god zemlje dolazio.

Deputy

Post Postano: 25 sij 2012 11:26 
Vrh  
mary je napisao/la:
Inplo, razmem ja tebe i tvoje viđenje situacije...dakle; netko tvrdi krenulo je od napada na maskotu (možda. a možda je bilo kakvih dobacivanja i vrijeđanja i prije toga?!), netko tvrdi-krenulo je zbog vikanja Vukovar, i - mi hrvati....no činjenica jest da je i nakon dvadesetak godina ostala netrepeljivost spram ova dva naroda koja nažalost rezultira ovakvim ružnim situacijama (govorim o obje strane...tj. ne bih dala ruku u vatru da se to ne bi i u Zg desilo da je kojim slučajem bila tekma ovdje, i da su srbi igrali).
Ono kaj mene žalosti i užasava jest da su to više manje-klinci, balavurdija koja pojma nema nit o životu, nit o srpsko-hrvatskim odnosima (osim ako im doma ne truju mozak mržnjom), nit o tome kako je teško steći vlastitu imovinu, i kako je ful skupo platiti novu šajbu, i sl. a kamo li koliko vrijedi ljudski život da ga se ide ugrožavati kamenom ili ciglom.
Rigorozne mjere i u hrvatskoj i u srbiji- udrit po džepu, ak nemaš para-zatvor, pa će drugi put dva put' razmisliti prije nego baci taj kamen..koji god bio, iz koje god zemlje dolazio.

Nemam šta da dodam ni oduzmem.
Potpuno se slažem sa tvojim upisom.
:gent

Deputy

Post Postano: 25 sij 2012 11:29 
Vrh  
25.01.2012 08:17
Napadnuti hrvatski navijači

BEOGRAD - Posle utakmice rukometnog prvenstva Evrope između reprezentacija Hrvatske i Francuske sinoć je u Novom Sadu i Rumi došlo do napada na hrvatske navijače, a srpska policija privela je šest osoba.

"U Novom Sadu je privedeno šest osoba, a rad na identifikaciji ostalih je u toku", rekao je Tanjugu direktor policije Milorad Veljović, dodajući da su u istragu uključeni i pripadnici hrvatske policije, koji u Srbiji borave tokom šampionata.

Veljović je istakao da će srpska policija obezbediti sigurnost svim navijačima reprezentacija koje učestvuje na Evropskom prvenstvu i da se moraju sprečiti oni kojima su od sporta važnije druge stvari.

On je apelovao i na strane državljane da se prilikom dolaska u Srbiju još na granici identifikuju kao navijači, kako bi im srpska policija pružila svu moguću zaštitu.

"Srpska policija će im biti na raspolaganju 24 sata danonoćno", rekao je Veljović, koji je uputio izvinjenje hrvatskim navijačima zbog napada u Novom Sadu i Rumi.

Reprezentacija Hrvatske večeras je u Novom Sadu pobedila selekciju Francuske sa 29:22 i izborila plasman u polufinale kontinentalnog šampionata, koji se u Srbiji održava od 15. do 29. januara.

http://www.tanjug.rs/novosti/31168/napa ... vijaci.htm

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 25 sij 2012 11:55 
Vrh  
Privitak:
hooligans.jpg
hooligans.jpg [ 89.64 KiB | Pogledano 1433 put/a. ]

hooligans rules!

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 12:33 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
hooligans rules!

::kaj

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 25 sij 2012 12:53 
Vrh  
mary je napisao/la:
obzirom da nisam bila prisutna, ne mogu tvrditi što je točno istina, no vjerujem da ćemo se oboje složiti kako to ni nisu pravi navijači, nego obični huligani koji- da su išta stvorili vlastitim radom, ne bi uništavali tuđu imovinu jer bi znali kako se ista teško stekne.

Ne osuđujem huligane zato jer su to srpski huligani, nego generalno takava način "podrške" svojoj ekipi smatram sirovim i sramotnim..

nego, ovo je ništa, što se tek sprema;

A ono što slijedi moglo bi biti još i gore. Naime, Bad Blue Boysi najavili su dolazak u Beograd na polufinale, i to njih 5000.

– Dolazimo u Beograd pokazati Srbima kako se navija za svoju zemlju! U tome nas neće spriječiti ni hrvatska ni srpska policija, slobodni smo građani i imamo pravo putovati kamo hoćemo. Ne planiramo raditi incidente, ali sigurno nećemo ostati dužni Srbima ako nas napadnu. I bit ćemo glasniji od 20.000 Srba – navodno je za srpski Telegraf rekao navijač Hrvatske koji je inzistirao na anonimnosti.

(VL)

(Ne znam koliko je fleksibilan srpski zakon o navijačima (ako uopće postoji), no da se mene pita-BBB bih spriječila da dođu u Bg; ne zato jer mi nisu dragi, naprotiv, ali, ako ih se ne spriječi -sranja će biti definitivno. :da )

Ne sprema se ništa, nego mediji jedu govna. 5 000 BBBa... BBB-a ni nema 5 000 danas. :hihi

Očekujem da će u Beograd poslije svega ovoga doći veći broj hrvatskih ultra navijača nego što ih je bilo u Novom Sadu, ali će simpatizera s onim šašavim klobucima na glavama biti daleko manje nego na ovim zadnjim utakmicama...

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 13:03 
Vrh  
Corto Maltese je napisao/la:

Ne sprema se ništa, nego mediji jedu govna. 5 000 BBBa... BBB-a ni nema 5 000 danas. :hihi

Očekujem da će u Beograd poslije svega ovoga doći veći broj hrvatskih ultra navijača nego što ih je bilo u Novom Sadu, ali će simpatizera s onim šašavim klobucima na glavama biti daleko manje nego na ovim zadnjim utakmicama...

Nadam se da je tako.
(kaj se tiče brojke-slažem se. samo sam kopirala članak iz dnevnih novina, i ne bi me iznenadilo da je neki bbb izvalio brojku onak, iz fore, a novinarčić brže bolje zapisao.)
za podršku igračima sam uvijek, za nasilje nikad.

Enfant terrible
Enfant terrible

Post Postano: 25 sij 2012 13:05 
Vrh  
mary je napisao/la:

Nadam se da je tako.
(kaj se tiče brojke-slažem se. samo sam kopirala članak iz dnevnih novina, i ne bi me iznenadilo da je neki bbb izvalio brojku onak, iz fore, a novinarčić brže bolje zapisao.)
za podršku igračima sam uvijek, za nasilje nikad.

Ja mislim da je riječ o žešćoj izmišljotini. Baš bi se neki navijač, pogotovo ako je u pitanju netko viđeniji, povjeravao novinarima. I još srpskim. :laughy

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 25 sij 2012 13:11 
Vrh  
Corto Maltese je napisao/la:

Ja mislim da je riječ o žešćoj izmišljotini. Baš bi se neki navijač, pogotovo ako je u pitanju netko viđeniji, povjeravao novinarima. I još srpskim. :laughy

nije srpskim-srpski prenjeli od naših :ro

a da je izmišljotima-velika je vjerojatnost, čim je "izvor anoniman" :bgg
valjalo bi malo poraditi i na toj slobodi tiska...i konzekvencama koje ista nosi :smje

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 25 sij 2012 15:10 
Vrh  
ma šta se tiče tih natpisa to se samo nabrijava atmosfera. .. kad se igra derbi u splitu u slobodnoj se danima pojavljuju članci kako su se maleš i mamić posvađali, tko je kome šta rekao, piše se o očekivanju razbijenih glava, dolazi 70 autobusa bbb i slična sranja. obično biva da šta više oni seru to manje sranja bude....

Nebeski Srbin

Post Postano: 25 sij 2012 16:02 
Vrh  
Da vam PFC kaze :nani

Postoje samo dve opcije, od kojih ja tipujem na drugu:

1) Grupa retardinja se "dosadjivala"... U tom slucaju okupiti tu grupicu i pravac Aleksinac, dati im po jednu kasikicu onu malu za kafu da njome vade uljne skriljce :kava

2) U dogovoru srpske i hrvatske DB dogovoren incident!
Placeno par retardinja da isti izvedu, a sve zarad jos jednog predizobornog spina DS-a!
Jer DS-u je OCAJNICKI potrebno da iskoriste SVE sto mogu u ovom predizbornom periodu!
Tako da "dogadjaje" stvaraju sami!
I do izbora ce biti jos xyz isceniranih incidenata od strane DB-a Srbije ! :kava
A sve zarad opstanka na vlasti pro-europske elite! :kava

Jer ono, kad ljudi vide takve vesti svi ce reci: "Jao spasi nas psihicu Tadicu...cuvaj nas od mraka... jao jadni mi bez tebe..."
Dakle vrlo vesti predizborni spinovi :kava

A s obzirom da su sluzbe i Hrvatske i Srbije pod kontrolom vecih igraca, onda one zajedno kreiraju javnost onakvom kakvu zele njihovi gospodari!
I sve sto se desava je u svrhu toga :kava

Dakle ova grupa "huligana" su obicni izvodjaci radova, a u opisu scenarija je i da ih par bude pohapseno...
Kao sto je svojevremeno posao, samo za druge poslodavce i drugi cilj odradio u Djenovi izvesni "Zvezdin Cetnik" Ica... Cuveni "Ivan Grozni" :nani

Pratite prostu logiku i sve ce vam se samo reci :kava

.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 447 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.