Sada je: 13 pro 2018 22:59.
Početna » Politika i društvo » Znanost i tehnologija

Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica
Traži:
Poruka

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 13:54 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
meni je općenito bzv korištenje ikakve kontrancepcije. sami ti spermići su potencijalna djeca i onda završe u nekom prezervativu.

sex se treba odvijati jedino i isključivo u svrhu reprodukcije. a svakoj plodnoj ženi, sposobnoj rađati to treba biti smisao i svrha postojanja.

pa dobro, tebe nikad nije ni krasila neka velika pamet :bido :zli:

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 06 ožu 2014 13:55 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

pa dobro, tebe nikad nije ni krasila neka velika pamet :bido :zli:

pa dobro, ni tebe :dunno ali to nije tema...

Zadnja izmjena: zaidi; 06 ožu 2014 14:02; ukupno mijenjano 1 put/a.

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 14:00 
Vrh  
stilka, započela sam, no odustala od odgovora. (tako piše u priručniku wannabe feminist.mantre.) :sim:

btw postoji jedna izreka-koja ti je živa istina, i sama sam se prepoznala u njoj;

odlučiti se imati dijete – važno je. to znači zauvijek hodati okolo sa srcem izvan tijela

ali da ću suditi ikog tko na to nije spreman, neću. svak po svojoj savjesti-čistoj ili prljavoj neka čini.

ostavljam taj posao tebi-toliko ga srčano činiš da je šteta prekidati te.. :gent

osvrnut ću se samo na dio o educiranosti;

obrazovane i emancipirane žene nisu uvijek i od ranog djetinjstva bile educirane i što se tiče seksa, osim ako im se utuvilo u glavu kako seksa prije braka ne smije biti (neš ti educiranosti), već, kad o educiranosti mladih govorim, mislim na svjesnost o uvijek prisutnom-prezervativu u džepu. Koliko danas obrazovanih žena, dolazi iz pobožnih obitelji gdje bi ih otac remenom ošinuo da im je našao prezervativ u džepu? Ili bi je odmah u crkvu na ispovijest odvukao, uz obaveznu zabranu izlaska narednih mjesec dana…da, danas je to obrazovana uspješna žena. A tko ju je naučio da se ne treba sramiti tetu na kiosku zatražiti prezervativ? Nitko. o toj vrsti educiranosti sam govorila, a ne o visokoj stručnoj spremi.

džirlo devojka

Post Postano: 06 ožu 2014 14:09 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

mislim da ti kao medicinarka najbolje znaš kakva je ovo glupost :bgg

ispada da je hrana u želucu dio tvoga tijela, samo zato jer se probavlja u tebi... :conf2

naravno da ti je lejm jer upravo razbija argument 'to je moje tijelo, a ja s njim mogu što hoću'.
drugo, ok, ide na njenu dušu, ali tvoja ravnodušnost (i ostalih) na tu temu je meni eto zastrašujuća. da je netko mrtav hladan na takvu (auto) destrukciju čovjeka i svega onoga što bi ga trebalo činit humanim.

sad sam se sjetila i kako je mary za onu eutanaziju u Belgiji isto tako rekla nešto u stilu kao boli me briga, tko se želi ubit, nek se ubije.

eto, meni su takvi stavovi blago rečeno koma. ne mislim da ste zli, ali otupjeli na neke stvari svakako. najgore mi je od svega što se ovo tupilo (ne intelektualno, da se ne bi netko uvrijedio, nego duhovno) zaogrnulo plaštom liberalizma i napretka.

au contraire...

nisam duhovno otupjela...samo bih to rješavala na drugi način...edukacijom, a ne represijom.. :sim:

a što se tiče govneta..to je bila moja glupost na tvoju...nisam mislila da je potrebno dodatno objašnjavati.. :gent

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 06 ožu 2014 14:10 
Vrh  
oni koji nisu više od 2 sata proveli s nekim djetetom znaju sve kako o žrtvovanju tako i o o sebičnosti majki :conf2

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:11 
Vrh  
mary je napisao/la:
stilka, započela sam, no odustala od odgovora. (tako piše u priručniku wannabe feminist.mantre.) :sim:

btw postoji jedna izreka-koja ti je živa istina, i sama sam se prepoznala u njoj;

odlučiti se imati dijete – važno je. to znači zauvijek hodati okolo sa srcem izvan tijela

ali da ću suditi ikog tko na to nije spreman, neću. svak po svojoj savjesti-čistoj ili prljavoj neka čini.

ostavljam taj posao tebi-toliko ga srčano činiš da je šteta prekidati te.. :gent

osvrnut ću se samo na dio o educiranosti;

obrazovane i emancipirane žene nisu uvijek i od ranog djetinjstva bile educirane i što se tiče seksa, osim ako im se utuvilo u glavu kako seksa prije braka ne smije biti (neš ti educiranosti), već, kad o educiranosti mladih govorim, mislim na svjesnost o uvijek prisutnom-prezervativu u džepu. Koliko danas obrazovanih žena, dolazi iz pobožnih obitelji gdje bi ih otac remenom ošinuo da im je našao prezervativ u džepu? Ili bi je odmah u crkvu na ispovijest odvukao, uz obaveznu zabranu izlaska narednih mjesec dana…da, danas je to obrazovana uspješna žena. A tko ju je naučio da se ne treba sramiti tetu na kiosku zatražiti prezervativ? Nitko. o toj vrsti educiranosti sam govorila, a ne o visokoj stručnoj spremi.

mary, ne lupetaj, života ti :ro sad su za pobačaj krivi vjerski fanatici jer ne daju kćeri da nose prezervativ u džepu, a nisu krive 'moderne' obitelji, razvodi, karijere, roditelji koji jure da spoje kraj s krajem i nemaju vremena ni volje da odgoje dijete kako treba, znaš ono, možda da joj čak i savjetuju da se sa 16 godina baš i nije pametno ni normalno seksat, umjesto da je stave na pilule i tutnu kondom u ruke?
baš ti je pristup i razmišljanje vrh, po običaju.

pogotovo je glup scenarij u kojem se djevojka toliko boji oca da kupi prezervative, ali ga se ne boji dovoljno da prekriži noge :conf2

btw, hoćeš potegnut argument 'svak po svojoj savjesti' nek čini kad bude mlatio, pljačkao, ubijao i silovao?
kao što rekoh, i ne očekujem neke moralne standarde ni preispitivanje istih od nekoga tko je već rekao da su mu eutanazija/samoubojstvo ok. Kako ono: nek svatko radi sa sobom što hoće... :like

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:12 
Vrh  
zaidi je napisao/la:

pa dobro, ni tebe :dunno ali to nije tema...

onda pliz ne trolaj po ozbiljnoj temi s debilnim forama.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:13 
Vrh  
simona je napisao/la:
au contraire...

nisam duhovno otupjela...samo bih to rješavala na drugi način...edukacijom, a ne represijom.. :sim:

a što se tiče govneta..to je bila moja glupost na tvoju...nisam mislila da je potrebno dodatno objašnjavati.. :gent

A ja sam rekla da bih represijom? Gdje i kad?

Ne moraš ništa objašnjavat, jasno mi je da je glupost, isto kao što je glupost da žena ima pravo pobacit dijete jer je to njeno tijelo.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:14 
Vrh  
e da, dugujem i ovo još: nijedna od moje dvije potencijalne matere nije odrasla među vjernicima. a kamoli s ćaćom koji bi je ubio da u džepu nosi prez.

toliko o tome i koliko su pretpostavke u k.

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:15 
Vrh  
zaidi je napisao/la:
oni koji nisu više od 2 sata proveli s nekim djetetom znaju sve kako o žrtvovanju tako i o o sebičnosti majki :conf2

jel i tebe to kao strejt osobu diskvalificira da raspravljaš o homoseksualcima i njihovom braku?

ili mjerilo vrijedi samo kad pročitaš nešto što se tebi ne sviđa?

džirlo devojka

Post Postano: 06 ožu 2014 14:18 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

Ne moraš ništa objašnjavat, jasno mi je da je glupost, isto kao što je glupost da žena ima pravo pobacit dijete jer je to njeno tijelo.

ok, zabranom :dunno

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 14:18 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

mary, ne lupetaj, života ti :ro sad su za pobačaj krivi vjerski fanatici jer ne daju kćeri da nose prezervativ u džepu, a nisu krive 'moderne' obitelji, razvodi, karijere, roditelji koji jure da spoje kraj s krajem i nemaju vremena ni volje da odgoje dijete kako treba, znaš ono, možda da joj čak i savjetuju da se sa 16 godina baš i nije pametno ni normalno seksat, umjesto da je stave na pilule i tutnu kondom u ruke?
baš ti je pristup i razmišljanje vrh, po običaju.

pogotovo je glup scenarij u kojem se djevojka toliko boji oca da kupi prezervative, ali ga se ne boji dovoljno da prekriži noge :conf2

btw, hoćeš potegnut argument 'svak po svojoj savjesti' nek čini kad bude mlatio, pljačkao, ubijao i silovao?
kao što rekoh, i ne očekujem neke moralne standarde ni preispitivanje istih od nekoga tko je već rekao da su mu eutanazija/samoubojstvo ok. Kako ono: nek svatko radi sa sobom što hoće... :like

apsolutno-stojim iza rečenog.
a kaj se tiče morala, ajde molim te, reci mi-po čijem ovlaštenju ti određuješ okvire moralnog? :pavo

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:19 
Vrh  
simona je napisao/la:
ok, zabranom :dunno

pa kad sam ja napisala da sam za zabranu?

džirlo devojka

Post Postano: 06 ožu 2014 14:20 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

znači ona iako nosi to tijelo u svom tijelu nema pravo odlučivanja, a iks ipsilonići koji nisu vlasnici ni jednog od ta dva tijela imaju pravo glasa?
:pavo

džirlo devojka

Post Postano: 06 ožu 2014 14:20 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

pa kad sam ja napisala da sam za zabranu?

pa ako nisi za zabranu abortusa onda smo na istoj strani :smje

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:23 
Vrh  
mary je napisao/la:

apsolutno-stojim iza rečenog.
a kaj se tiče morala, ajde molim te, reci mi-po čijem ovlaštenju ti određuješ okvire moralnog? :pavo

po svojoj savijesti. žao mi je što tebe to vrijeđa. ne mislim ja da si ti sama po sebi amoralna, ali mislim da su ti životne vrijednosti malo poremećene. i to ne vlastitom voljom, već propagandom koja se lako prima u ljudski mozak iz jednog razloga: tako je lakše, i tebi s tobom i tebi s drugim ljudima.

btw, ja ne osuđujem te žene kao ljude. osuđujem taj njihov čin, gadi mi se... nije to promijenilo moj odnos s njima, ali me jako rastužuje što su to uradile. a na momente i raspižđuje...

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:24 
Vrh  
simona je napisao/la:
znači ona iako nosi to tijelo u svom tijelu nema pravo odlučivanja, a iks ipsilonići koji nisu vlasnici ni jednog od ta dva tijela imaju pravo glasa?
:pavo

ne, nisam ni to rekla, samo širim aspekte rasprave, jer smo inače svi slabi na djecu i roditelje i njihova prava. a tako lako obespravimo cijelu skupinu radi obične biologije. to te ne podsjeća na nešto?

baba

Post Postano: 06 ožu 2014 14:26 
Vrh  
simona je napisao/la:
pa ako nisi za zabranu abortusa onda smo na istoj strani :smje

pa i jesmo, samo što ja mislim da edukacija mladih nije dovoljna. mislim da je važniji ukupan odgoj djeteta, usađivanje moralnih vrijednosti i osjećaja za odgovornost. svaka akcija ima reakciju, jel tako...

Domoljub
Domoljub

Post Postano: 06 ožu 2014 14:35 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

po svojoj savijesti. žao mi je što tebe to vrijeđa. ne mislim ja da si ti sama po sebi amoralna, ali mislim da su ti životne vrijednosti malo poremećene. i to ne vlastitom voljom, već propagandom koja se lako prima u ljudski mozak iz jednog razloga: tako je lakše, i tebi s tobom i tebi s drugim ljudima.

btw, ja ne osuđujem te žene kao ljude. osuđujem taj njihov čin, gadi mi se... nije to promijenilo moj odnos s njima, ali me jako rastužuje što su to uradile. a na momente i raspižđuje...

:hihi ma ne vrijeđa to mene, ali zaista, nego čak na neki način i zabavlja-samo te čekam, za koju godinu..znaš, kako čovjek stari, tako i stavove silom prilika (životnim iskustvom) korigira..
dat ću ti jedan banalan primjer kako nikad ne znaš što ti život nosi, a zatim ću prestati na ovoj temi pisati;

kad sam zatrudnila, svi oko mene su očekivali da pobacim-štoviše, liječnička preporuka je to bila.
no, nisam željela ni čuti-jest da se rodio s 32 tjedna, no danas je to krkan, sportaš, lijep i pametan osamnaestogodišnjak.
da ne duljim-ono što želim reći opet-isključivo žena ima pravo odlučivati o svom tijelu, jer, draga moja stilka, dešavaju se i obrnute stvari, a to je da muškarac (u ovom slučaju zbog brige za ženin život), a uz njega i (liječnička) struka sugerira, i želi sudjelovati u odluci o mom tijelu. Ali, pošto je to isključivo moje tijelo-tako je i odluka, ona zadnja, krajnja-moja. Jasno ti je da nisam požalila.
ovim obrnutim primjerom htjela sam ti pokazati u kom smjeru idu moji stavovi- i ponavljam-po meni, isključivo žena ima pravo odluke kad je riječ o njenom tijelu, i svemu što se zbiva u tom tijelu.
no, od daljnjih uvjeravanja dižem ruke jer, tko zna, možda misliš da sam bila neupućena, wannabe feminističke mantre došle su do mog sela tek kasnije, kao i liberalni stavovi, tko zna, da su došli prije 18,19 godina, ziher bih-pobacila?!
(a ostatak ekipe zagovarao bi porod, logično :gent )

:gent

alfa & omega
alfa & omega

Post Postano: 06 ožu 2014 14:38 
Vrh  
Stiliana je napisao/la:

jel i tebe to kao strejt osobu diskvalificira da raspravljaš o homoseksualcima i njihovom braku?

ili mjerilo vrijedi samo kad pročitaš nešto što se tebi ne sviđa?

ne...ali ukoliko bi se našla u društvu njih nekolicine vjerovala bi da ipak bolje od mene poznaju tematiku... i ne bi se trudila biti najglasnija i najpametnija.

sve ovo je :blah :bla: :blah

odoh sa teme ... vidimo se na barikadama :smje

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Forum(o)Bir:  

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.